15-50% SLEVA na KITEBOARDY celý měsíc! Připrav se na vodu.

DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite,
kšiltovky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
Dárky najdeš ve svém košíku.

Winter Císař, závod plný zážitků.

5
 

Na Telnici a v jeho okolí se o víkendu konal první zimní extrémní závod tříčlenných štafet. Winter Císař byl první závod extrémních štafet v České republice a možná i na světě, konaný v zimě, a to v disciplínách sjezdové lyžování, běžecké lyžování a snowkiting.

V den závodu bylo nádherné počasí s azurově modrým nebem a příznivými povětrnostními podmínkami. Do závodu se přihlásilo 14 týmů. Byli to nadšenci, kteří se sjeli z celé České republiky. Poslední týmy se zformovaly až v místě prezentace. Většina přihlášených týmů spadalo do kategorie muži, tři zbylé týmy patřily do kategorie mix.

snowkite winter cisar
Sjezdové lyžování - slalom
Skicross na běžkách
Skicross na běžkách
Skicross na běžkách
Přípravy tratě

První disciplínou byl obří slalom, který se jel ve třech kolech, z kterých se počítaly tři nejrychlejší časy. Žádný z týmů svůj start nepodcenil. Závodníci mazali lyže, brousili hrany, rozcvičovali se, aby neztratili cenné vteřiny. Ve slalomu docházelo k malým, ale i velkým rozdílům mezi závodníky, kdy při přepočtu času, byla ztráta pro běžce až 13min. Běžci startovali do závodu tzv. Gundersenovou metodou. Start druhého úseku byl pod černou sjezdovkou (Slalomový svah) 15 min. po dojezdu sjezdařů. Při výjezdu svahu se mohli uplatnit různé taktiky. Někteří svah vyjeli, jiní vyšli, či vyběhli a někdo dokonce využil sněžnic.  Po dojezdu na Cvičnou louku běžce čekal exponovaný úsek, kterým byla skicrossová trať s vloženými skoky, muldami a klopenými zatáčkami. Při tomto úseku si každý běžkař prověřil nejen svou rovnováhu, ale také své sjezdové umění. Poté museli ještě dokončit běžeckou trasu o celkové délce 10 km. Zatím co běžci zápolili se svojí tratí, kiteři se již připravovali na start a projížděli si místní pláně.  Ve vzduchu bylo velké množství různobarevných draků. Nádherný pohled. I na vzdálenějších pláních bylo vidět draky, kteří se závodu neúčastnili. Při raním tréninku kiterů byl velice příznivý a silní vítr. Necelých 15 min před předávkou došlo ke snížení intenzity větru. Kiteři museli rychle měnit své draky za větší, aby zvládli náročnou a členitou trať s místy s menší silou větru. Při předávce běžec-kiter muselo dojít ke kontaktu. Předávka probíhala na zasněžených pláních mezi Adolfovem a Fojtovicemi. Po zvládnutí jednoho kola kiteři složili své draky a vydali se po sjezdovkách směrem k cíli.

Předávka štafety
Předávka štafety
Skicross na běžkách
Kitová louka

Vítěznými týmy se v kategorii MM stal tým Dropit.cz a v kategorii Mix se jím stal tým Nymburk gang.

Po vyhlášení a ukončení závodu probíhala mezi závodníky živá diskuze. Probírala se pravidla, organizace, počasí a zážitky ze závodu. Vyskytli se jak negativní připomínky, tak celková spokojenost se závodem. Chtěli bysme, aby v příštím roce byly jen kladné zážitky, a pro to uděláme vše. Nakonec se týmy shodly, že závod stál za jejich účast a v příštím roce se opět zúčastní. Náš organizační tým se už těší na další ročník. Budeme ho opět pořádat se stejným zápalem. Největší odměnou jsou pro nás spokojení účastníci, kteří prožijí smysluplný, aktivní den a odjíždí plni krásných dojmů.

Výsledky naleznete na www.cisarsport.cz

Fotky, články a další informace naleznete na http://www.facebook.com/pages/Cisar-sport/104991336238346.

Těšíme se na brzké shledání při dalším ročníku.

S pozdravem, Váš Císař.

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

martin.tomas@flyfish.cz

Čus velký Císaři! :-) Ozvěte se včas dopředu a AČP s tím helfne, jak už jsem psal ve fóru.
A dejte dostatečně dopředu taky kontakt echt skierům sem na web, aby si stihli sehnat chybějící kitery, v Čechách už je jich dost.

Apropos, nakažlivá myšlenka: což takhle letní (jarní, podzimní) varianta? Třebas běh, kolo, kitebuggy? :-)

Magazín

Bazar