Dáváme dárky k nákupu (trapéz, cvičný kite, měřák větru...) nad 4 000 Kč. Najdeš ve svém košíku !

snowkite spot Velká Fatra - Ploská - Ostriedok

163
+Napiš článek
 

Nedávno jsem se vrátil ze skialpové tůry z Velké Fatry na Slovensku, tak Vám chci o tomto krásném a málo obydleném pohoří napsat pár řádků.  Původně jsme s kamarádem vyrazili pouze na skialpy, dnes už vím, že s sebou na kopec vytáhnu i kita, protože Velká Fatra je výborný spot.  Hřebeny fatry dosahují maximální výšky 1600 m.n.n  a jsou velmi rozlehlé, nejsou prudké, takže by se tam dalo jezdit na všechny směry větru, viz hora Ploská – na fotkách vypadá jak bílá hvězdice.  Při pěkném počasí vidíte všechna slovenská pohoří, úžasné.

Velka-Fatra-kite-spot Velka-Fatra-Ploska

Jak a kde bydlet?  Variant je dost, záleži na co jste zvyklí a co chcete zažít.  Pohodlná varianta je ubytovat se na hotelu Králova Studňa (začátek JZ hřebene)  a každý den si vyšlápnout  cca 250 výškových metrů a jezdíte. Varianta druhá - z Vyšné Revůce vystoupat po žluté na Ploskou a pak sjet na chatu pod Borišovom – jediná komerční horská chata široko daleko, bez elektřiny, tekoucí vody :D ale pivo a kapustnicu mají.  Ráno si vždy vyběhnout na Ploskou a zajezdit. Pak se dá ubytovat v malých salaších nebo horských útulnách přímo pod hřebeny. V létě jsou využívány bačami a v zimě slouží turistům, alpařům. Najdete tam pár postelí,  kamna, když máte štěstí, tak i trochu dřeva. Ale zase je to zadarmo a bydlíte přímo na svahu. Pak jsou ještě seníky, ale to už je pro některé hard :D

Velka-Fatra-Ploska-Ostriedok-chata Velka-Fatra-Ploska-Ostriedok-v-chate

Lítání a ježdění na Velké Fatře si musíte zasloužit, musíte ty kopce prostě vylézt, vytáhnout si spacák, vařič, jídlo a různé jiné. Freeride terénů je tam spousta, ráno si sjedete jižní svahy, odpoledne severní. Jen je potřeba seznámit se s lavinovou situací, nejezdit do žlabů a kotlů, kde to padá. Mít nabitý telefon a hlavně jít na předpověď.

Velka-Fatra-Ploska-Ostriedok Velka-Fatra-Ploska-Ostriedok-skialp-snowkite-spot

Hodně zdaru na Velké Fatře :-)

Petr

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

Shop

Magazín

Bazar