TÝDEN SLEV 15-50% PRO REGISTROVANÉ NA VŠE do 31.1.2023!

DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite,
kšiltovky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
Dárky najdeš ve svém košíku.

Letní osvěžení na Wakeport

142
 

Zdravím příznivce všech sportů a teď především wakeboardingu! 

Jak jsem slíbil v minulém článku (wake a tuning), hodlám objet pokud možno každý wake v ČR! Po skvělých zážitcích na waku. Jsem prostě a jednoduše musel okoštovat mě nejbližší wakepark! A to Wakeport u Staré Boleslavi, na Proboštských jezerech. 

Jakmile udeřila první letní vedra, člověk se zkrátka potřeboval někde ochladit a v mém případě ideálně někde na kitu nebo waku. Přece jenom jsem celý den strávil pracemi kolem domu a v garáži, což ve třicítkách není dvakrát výživné, a tak přišla velká touha po nějaké takové koupeli. Ideálně někde v řece, rybníku, lomu… Dlouho jsem měl v hlavě wake, ovšem pár hodin před noční směnou sehnat partu a DOHODNOUT SE?! Kdo?! Kde?! Kdy?! Kam?! V tuto chvíli nemožné! 

Plán v hlavě tedy nabyl nějakého patvaru. Začal jsem tedy házet do auta prkno, vestu, helmu, plavky a mé oblíbené pončo. Otočil jsem se na svou drahou polovičku a chystal se použít asertivní větu: „Jedeš nebo tě tu nechám.“ Přemluvit ji ale nebyl kupodivu takový boj – nadšeně souhlasila, a tak jsem ji hodil do auta taky. Vyrazili jsme na nejbližší wake.

Snad bych ještě podotknul, že byl pátek a dorazili jsme na 14. hodinu, což bude cenná informace, když budete číst dál. 

A teď už opravdu o Wakeportu jako takovém!

Camp nás přivítal vstupným - vjezd auta za 100,- a osoba 70,- s tím, že nám to na waku proplatí. To sice ano, ale při zakoupení celodenního ježdění, což se nevztahovalo na naše odpolední poježdění. No nic, jedeme dál. Camp krásný, se super písečnou pláží, molem i na skákání. Prostě pohodička i pro koupáky! 


Letní osvěžení na Wakeport - na paddleboardu Letní osvěžení na Wakeport - koupání


Zázemí pro wake byla ovšem jiná liga. Nic tam nechybělo. 

Příjemní lidé na pokladně, kde mají samozřejmě k zapůjčení veškeré vybavení (prkno/lyže, vesta, helma, popř. neoprén) za 100,- na hodinu, nebo 350,- na den. 

Na baru, kde čepují i nealko a mimochodem LUXUSNĚ vaří!  Doteď vzpomínám na ten burger s hranolkami a tou jejich domácí top tatarkou, s čepovaným birellem / malinovkou (řidič a abstinent se pozná). 

Krásné sezení jak u baru, na pláži, tak na molu mezi vleky. Prostě pohoda jahoda lážo plažo brácho ségro! 


Letní osvěžení na Wakeport - zázemí u vleků
 

Nechybí tu ani wc se sprchami. Ale zhýčkaní lidé by měli mít něco na pařáty (pantofel, žabák, crocs, nebo něco tomu podobné). Jelikož cesta na wécko a sprchy, je po kamení.

Dva malé vleky pro začátečníky. A pořádný vlek s dostatkem překážek! S lávkou pro pěší, návrat na start kolem 90% okruhu. Sice tu není tolik překážek, zato naprosto dostačující, abych po hodině jízdy byl kaput. Což bylo "velmi moudré" před noční směnou.


Letní osvěžení na Wakeport - wakeboarding jak má být Letní osvěžení na Wakeport - spokojenost na vleku
 

No což. Poučil jsem se? Jasně že né! O týden později se znovu spontánně rozhodlo s menší partičkou, že se pojede na ono místo! Tentokrát ne před noční, ale mezi nočníma. 

Dostáváme se k datu a hodině, o které jsem již říkal, že je důležitá. Dorazili jsme tentokrát ve čtvrtek ve 13:30 a neplánovaně jsme se vyhynuli zpoplatněnému vstupu do campu! 

S touto partou se ukázalo, jak je to super i pro koupáky! Zmíněné “molo” uprostřed jezera nás zabavilo pár skoky do vody, dokud nezapnuli vlek! Nechal jsem jim paddleboard a já si zajezdil do sytosti (jasně že jen hodinku). Ano jezdil jsem sám s tím, že příště půjdou jezdit taky! 

Po fajné baště zase směr práce a zbytek party dom! Všeci unavený, přežraný a spokojený! 


Letní osvěžení na Wakeport - Foltyho freestyle Letní osvěžení na Wakeport - slušné překážky
 

9 z 10 Folťasů doporučuje (desátý se nezúčastnil), shodli se na ohodnocení 8 prken z 10. 
Slušné hodnocení!


Letní osvěžení na Wakeport - dlouhá bedna

8 prken z 10? Noo, pár much to má.

Ta kamenitá cesta, není ideální, když chcete po areálu chodit bosí. A překážky by se daly, ještě trochu poladit. Ovšem proti gustu žádný dišputát.

Máš návrh kam vyrazit? Nebo jiný dotaz? Neváhej napsat!

Vřele doporučuji a zase na dalším místě čau Folty!

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Bazar