15% SLEVA NA TRÉNINKOVÉ DRAKY za VYSVĚDČENÍ - jen do 30.6.2022!
 
Do ESHOPu.

Místo kitu loď - no wind na foilu

147
 

S kamarádem Standou Vejvodou jsme se domluvili na sobotní dopoledne. Předpoď byla suprová na ježdění na foilu. Pro Standu to měla být jedna z prvních zkušeností a tak mě požádal o nějakou tu radu.

Druhý den jsme se sešli u vody. Po hodinovém přešlapování na břehu a čekání na tu předpověď, která samozřejmě nevyšla, Standa zavelel, že se jde na vodu, ale s lodí. Tu si přivezl na krátký test před dovčou v Chorvatsku.

Naložili jsme věci a vyrazili na vodu. Šel jsem první, jako jediný jsem z naší flotily už na foilu uměl. Nikdo ale nečekal, že se hned na první pokus dostanu do levitace. Obrovská radost z levitace nebyla ale vše, dozvěděl jsem se, že jsem za lodí jel maximálně 40km/h a musím říct, že s drakem jezdím ještě o hodně rychleji.
 

Místo kitu loď - no wind na foilu
 

Než jsem se vyměnil se Standou, který ještě na foilu nikdy nestál, tak jsem mu dal pár rad a typů, které se později ukázaly jako velmi užitečné, Standa nám na druhý pokus levituje.

Po krátké pauze jsem si obul wakeboard a zkoušel jsem si menší poskoky, sice to nebyly žádný brutální roace, ale řekl bych, že na první dvě hoďky v mém životě za lodí to bohatě stačí.


Místo kitu loď - wakeboarding
 

Pokud se tu někdo chcete naučit na foilu s kitem, tak tohle je velmi dobrá příprava, kterou když správně využiješ, tak ti může ušetřit desítky minut až hodiny.

 

 

Celý den jsme trápili loď, dokud nám nedošel benzín a doufám, že to ještě aspoň jednou zopáknem a že už skočím nějakou pěknou rotaci.

Z Rozkoše zdraví Piškot s taťku. Velký dík Standovi za super využití totálního bezvětří.

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

S paddleboardem na řeku

Léto je tu a s ním o horké dny, které je nejlepší trávit u vody, ale co když nefouká? Ideálně vyrazit třeba na řeku s paddleboardem.

0

Bazar