15% SLEVA NA TRÉNINKOVÉ DRAKY za VYSVĚDČENÍ - jen do 30.6.2022!
 
Do ESHOPu.

Mistrovství ČR ve wakeboardingu a wakeskatingu 2018 - jak bylo

90
 

V sobotu 28. 7. 2018 proběhlo na našem vodním vleku ve Stráži pod Ralskem MČR ve wakeboardingu. Do jednotlicých kategorií bylo přihlášeno celkem 67 startujících. Závodů se zúčastnili všichni nejlepší čeští jezdci, nikdo nechyběl.
 

Wakeboarding-MCR-2018-Straz-pod-Ralskem-04.JPG
 

Už v průběhu týdne přijížděli jednotliví závodníci, aby si "osahali" místní vlek, naplánovali jízdu, nacvičili si překážky a vyzkoušeli air triky. 
 

Wakeboarding-MCR-2018-Straz-pod-Ralskem-06.JPG Wakeboarding-MCR-2018-Straz-pod-Ralskem-07.JPG
 

Sobotní závody za ideálního počasí otevřeli kvalifikace jednotlivých kategorií, ze kterých vzešli jednotliví finalisté. Vlastní finálové boje začaly dívky do 15let (U15).  A hned v této kategorii se prosadil strážský potěr. První místo obsadila Jana Krčmová, druhé Elizabeth Soukupová a čtvrtá Markéta Lainerová. V chlapcích U15 se nikdo z našich výrazně neprosadil a závod vyhrál Kryštof Huta.
 

Wakeboarding-MCR-2018-Straz-pod-Ralskem-11.JPGWakeboarding-MCR-2018-Straz-pod-Ralskem-10.JPG

 

Kategorie U19 juniorky nebyla obsazena, a tak se pozornost soustředila na nastupující generaci juniorů U19. Je nutné podotknout, že mezi nimi chyběl náš nejlepší český jezdec Patrik Hanes, který se soustředil na nejprestižnější kakategorii Open. Toho využil k vítězství další domácí jezdec Jan Bartoň, jehož podpořil třetím místem Martin Ludvík.
 

Wakeboarding-MCR-2018-Straz-pod-Ralskem-22.JPG Wakeboarding-MCR-2018-Straz-pod-Ralskem-21.JPG

 

V kategorii Masters (nad 30let) ani v Veterans (nad 40let) se naši medailově neprosadili.

Kategorie Open Wakeboard pak už byly spanilou jízdou strážských závodníků, kteří v mužích i ženách obsadili všechny medailové pozice. U žen o vítězce Monice Havránkové nebylo pochyb. Druhá byla Klára Hanzelínová a třetí s nepatrným odstupem Jana Krčmová.
 

Wakeboarding-MCR-2018-Straz-pod-Ralskem-23.JPG Wakeboarding-MCR-2018-Straz-pod-Ralskem-24.JPG

 

Open man pak bylo opravdovým vyvrcholením celého závodu. V úvodním kole favorité chybovali a v druhém se dokázal zlepšit jen Patrik Hanes ,který tak obhájil s náskokem loňský mistrovský titul. Druhým místem překvapil Tomáš Šantrůček. Třetí byl Jan Bartoň.

Nutno doplnit vítěze disciplíny wakeskate. Open ženy vyhrála Jana Krčmová. Open muži Patrik Hanes.
 

Wakeboarding-MCR-2018-Straz-pod-Ralskem-14.JPG Wakeboarding-MCR-2018-Straz-pod-Ralskem-16.JPG

 

Celé MČR bylo tedy "One man show"strážských riderů . Perfektní organizace a příprava závodů se odměnila organizátorům bezproblémovým průběhem.

 

Wakeboarding-MCR-2018-Straz-pod-Ralskem-15.JPG Wakeboarding-MCR-2018-Straz-pod-Ralskem-12.JPG
 

Zážitek z této akce umocnil hudební doprovod a nainstalování obří velkoplošné obrazovky, na které byl vysílán přímý přenos spolu se záznamy z jednotlivých jízd, aktuální výsledky i sponzoři. Ti byli důležití pro finanční zabezpečení  této obrovské a velmi nákladné akce zorganizované na evropské úrovni. Proto sponzorům ČSVL, Město Stráž pod Ralskem, Snowboard Zezula, Kiteboarding.cz, Harakiri Kite Kurzy, Mystic, Red Bull, Panda sport, CWPS, EZV, Birell, O'NEILL, Ronix, Hyperlite, Drylock Technologies s.r.o., P.N.LOGISTIC a Michal Ptáček reality, pojištění, úvěry patří velké poděkování.

Za CWPS Martin Bartoň

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Magazín

S paddleboardem na řeku

Léto je tu a s ním o horké dny, které je nejlepší trávit u vody, ale co když nefouká? Ideálně vyrazit třeba na řeku s paddleboardem.

0

Bazar