DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite,
kšiltovky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
 
Dárky najdeš ve svém košíku.

Nový Wing-surfer Naish MK4

70
 

Již brzy budeme mít možnost otestovat nový Naish Wing-surfer MK4 (S27), který již netrpělivě vyhlížíme. Tak mi to nedalo a trochu jsem nahlédl, co že se to nachází „pod kapotou“ oproti předchozí generaci :-)

 

 

Konstrukce

Tvarově se Naish MK4 příliš neliší od předchozí generace. Na první pohled je rozdíl především ve větším průměru náběžné hrany, což společně s vyztužením přispívá k většímu výkonu a stabilitě.

Další změnou je nepatrné prohloubení profilu křídla, což přinese další navýšení výkonu. Novinkou jsou zde ale nově výztuhy na odtokové hraně (spíry), které zajištují větší stabilitu odtokové hrany a mělo by méně docházet jejímu flatrování. Tedy sečteno a podtrženo. Nový Naish Wing-surfer MK4 byl měl opět posunout rovnováhu mezi výkonem a stabilitou o něco výše nežli tomu bylo předtím.

Poslední z rozdílů, co bych rád zmínil je, že zde odpadá použití hadicové svorky na One-Point nafukovacím systému a objevil se zde nově výpustný ventil na středové spíře.  

 

Wing-surfer Naish MK4 vs S26 shape

Wing-surfer Naish MK4 vs S26 profil

 

Paleta velikostí

Významným krokem oproti předchozím generacím je dle mého názoru jiné uspořádání palety velikostí nežli jsme byli do teď zvyklí a to v rozsahu od 2,5m do 7,5m (2,5/3,0/3,5/ 4,0/ 4,5/5,0/ 5,5/ 6,0/ 6,5/ 7,0/7,5 m2), což je pro mě super zjištění. Stále jsem váhal, jestli zvolit velikost 4,6m, která je mi na českou vodu málo nebo 5,3m,  která je super ale na long-boardu už občas brousím o zem. Nyní zkusím zlatou střední cestu. :-)
 

Nový Wing-surfer Naish MK4 - freeride

 

Okénka

Na velmi častou otázkou jestli okénka ano či ne, dnes již rovnou odpovídám „pro pocit jistoty a bezpečí za mě určitě ano“. Od generace MK3 zde však zavládl trend zmenšování okének, což platí i pro MK4, kdy máme zase o chloupek menší velikost a tím i nižší váhu křídla, avšak stále dostatečný průhled skrz. Benefitem je navíc, že s menšími okénky je spojeno menší riziko poškození při balení wingu. (viz. návod – jak správně balit wing-surfer).

 

Nový Wing-surfer Naish MK4 - wave surfing
 

Ručky

Naish MK4 trochu převzal od předchozí verze S26 Matador velikost a rozložení ruček.  Přichází tedy se třemi prodlouženými ručkami v řadě a navíc oproti verzi Matador přidává jednu kratší ručku na konci pro „silový úchop“, což mě osobně těší. Osobně mi je velmi příjemné, když mám maximální variabilitu úchopu (podle toho jak se vyspím :-)).

Co mě však naopak trochu mrzí je absence šikmých rukojetí spojujících náběžnou hranu se středovou spírou, které jsem si u MK3 velmi oblíbil.

Pro skupinu wingařů, kteří upřednostňují větší komfort při jízdě, je na středové spíře mezi ručkami umístěna smyčka pro uchycení k trapézu.

Podobně to vidí i tady, kde už nový Wing-surfer Naish MK4 měli možnost otestovat.

 

 

Závěrem snad jen, že Naish Wing-surfer MK3 mě dostal svojí všestranností a stabilitou v extrémních podmínkách. U verze Naish MK4 věřím, že laťku opět překoná a my si užijeme rodeo na vlnách a přiučíme se novým trikům. Těším se na test :-)

 
Uvidíme se na vodě  … s pozdravem Hanz

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Bazar