KORONAVIRUS: Prodejna OTEVŘENA + stále posíláme ZDARMA objednávky od 500 Kč.

Dáváme dárky (trapéz, cvičný kite, měřák větru...) k nákupu nad 3.000 Kč. Najdeš je ve svém košíku !

Jak řešit škodu na bagu při kite zájezdech?

8
 

Baví tě kiting a cestování? Když je nemilé překvápko na letišti s rozbitým kitebagem...
 

nakladka-kite-bagu-do-letadla
 

Znáš tuhle scénu na vlastní kůži? : U pásu na letišti čekáš na svůj kite bag nebo kufr a ejhle, chybí kolečko nebo je třeba roztržený bag. V horším případě ti bag nedorazí vůbec a nejhorší scénář, když ti nedorazí na cestě NA DOVOLENOU! Víš na co máš nárok, když dojde na reklamaci?
 

Kite-vybaveni-na-aute


Když přebíráš zavazadlo z pásu a zjistíš, že je poničené, zašpiněné nebo mu chybí třeba kolečko, stav se na přepážku s reklamacemi ještě dříve než opustíš letiště. Např. na pražském letišti jsou celkem tři (každá zastupuje jinou skupinu aerolinií). Ukaž zaměstnanci letiště všechna poškození a vyplň je do reklamačního protokolu (info o zavazadle – stáří, cena při koupi apod.).
 

kite-vybaveni-na-plazi
 

Může se ale také stát, že škody na bagáži zjistíš až při vybalování. Není pozdě. Vznést vůči dopravci reklamaci můžeš písemně do 7mi dnů od doručení bagu či kufru. Dopravce odpovídá za škodu do výše cca 38 tis. Kč. Pozor ale na sportovní bagy. Správně by každý kiter měl sportovní vybavení nahlásit a tudíž si i připlatit. Praxí ale je, že to většina kiterů nedělá, proto se před svým leteckým výletem mrkni na své pojištění a případné připojištění zavazadel, které by krylo jak kitebag tak i obsah balení.

Zpět ale na letiště a jeho případné řešení reklamací. Následným vyřešením reklamace může být oprava či dokonce výměna zavazadla za nový kus. Takže určitě neváhej reklamovat! Třeba se na tebe usměje štěstí a budeš mít kite bag nový...

Jak reklamace a její řešení probíhá v praxi se můžeš více dočíst v následujícím článku od Dtestu.
A my přejeme jen příjemné cestování!

P.S.: víš, jak mít jakýkoliv zájezd od Eximu (a dalších cestovek) levněji?

Ahoj, Lenka

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Rescue s novým Flysurferem Sonic

Na internetu je plno videí a recenzí o novém Flysurferu Sonic, ale zatím jsem ještě neviděl rescue s tímto kitem, tak jsem to zkusil...

2

Jak s kitem zvládnout silný vítr

Kiting v hraničních podmínkách ať už záměrný nebo nechtěný je velmi nebezpečný. Pojďme se podívat, jak se se silným větrem co nejlépe poprat.

1

Bazar