Dáváme dárky (trapéz, cvičný kite, měřák větru...) k nákupu nad 4 000 Kč. Najdeš je ve svém košíku !

Kiting jako brigáda

186
+Napiš článek
 

Začalo léto a s ním spousta studentů přemýšlí kam vyrazit. Kajtuješ a máš hluboko do kapsy, přečti si, jak na to :-)

Snem snad každého je dělat, co ho baví a přitom si i přivydělat. U kitingu to zrovna docela dobře jde i přes to, že to není uplně levný koníček. Jak na to?

Způsobů jak si při kitingu přijít na nějakou tu korunu, nebo získat jiné výhody, které ve výsledku ušetří nemalé peníze je hned několik. Popíšu hlavně ty, se kterýma jsem se na vlastní kůži setkal a u kterých s jistotou vím, že to tak opravdu funguje.

 

Kite instruktor

Být kite instruktorem je asi nejpřínosnější a současně nejdostupnější formou přivýdělku v rámci kitingu. Je to super hlavně pro studenty, nebo i pracující, kteří mají o víkendech nevyužitý čas. Je to sice taky práce, milionáře z tebe neudělá, ale každá koruna se hodí. Přímo na kurzu většinou extra moc prostoru pro ježdění není, ale po skončení kurzu není problém si ještě nějakou tu hodinku pojezdit a ukojit svou závislost :-) Škola navíc instruktorům většinou umožňuje využívat školní vybavení.
 

Kiting brigada - Instruktor Tomas - Rujana Kiting brigada - kurzy Lefkada


To nejlepší ale přichází pro studenty, nebo kitující učitele o prázdninách, kdy je možnost vyjet na kurzy do zahraničí na delší dobu. V kite centru bývá většinou instruktorů víc a ne všechny termíny kurzů jsou plně obsazené, takže to často bývá tak že se instruktoři jednotlivé dny střídají, kdo bude učit a kdo si pořádně zajezdí a zaskáče. Navíc zase po ukončení kurzu, když už účastníci fyzicky odpadnou, je většinou ještě prostor si nějaký ty 2h do syta pojezdit. Kurzů je taky víc, jsou delší a učí se skoro každý den, takže ten, kdo učí ostošest, tak si může i hezky přivydělat. Teda pokud to pak večer na párty zase nepropije a že se to někdy povede... :-D


Kiting brigada - beach bar Kiting brigada - beach party DJ
 

Trávit 2 měsíce prázdnin u moře se super podmínkama pro kiting a ještě si při tom vydělat na slušnou bazarovou nebo i novou výbavu (protože instruktoři mají často nemalé slevy), aby bylo na čem jezdit zbylou část roku, nezní špatně což?

 

Vyhrávat závody

Vyhrávání cen, případně peněz v závodech už je trochu komplikovanější, protože už z principu na toto dosáhnou jen velmi zkušení kiteři. Výhry v míň profláknutých závodech navíc nebývají nijak horentní, takže když už se něco vyhraje, tak je to spíš takový malý přilepšení. Nový gumy na mountainboard, náhradní šňůry nebo trapéz ale udělají radost :-)

Mně se v tomto poslední roky zadařilo, když jsem se začal účastnit závodů a soutěží. 2. místo na MČR v landkitingu mi vyneslo náhradní lajny, poukázku do kite shopu a dalším úspěchem byla výhra 24h vytrvalostního závodu v landkitingu o největší ujetou vzdálenost (24h Czech Landkiting Challenge). A protože mě napadlo GPS záznam z této soutěže použít i do mezinárodní soutěže na Kitetrackeru, kde jsem to vyhrál taky, vydělal jsem si za oněch 24h 250 euro, což není úplně špatná výplata a rozhodně zábavnější než někde třídit zboží v regálech ;-) Vloni to bylo 100 eur za odjetých 48 km. MČR ve snowkitingu 1. místo Race a 1. místo MČR v landkitingu race i freestyle, odkud mám třeba skládací lopatu na sníh, kiterský hadry a nějaký poukázky na nákup kite vybavení.

Jak takovej závod probíhá, se dočteš tady v článku  ( je tam i video :-)
 

Kiting brigada - vyhra ze zavodu kite-brigada-ceny-ze-zavodu.jpg


Podobných soutěží je na Kitetreckeru víc a dokážu si představit, že někdo, kdo by se zaměřil na jejich vyhrávání, by si mohl docela hezky přilepšit...

Tento rok bych soutěž zase rád vyhrál a v ideálním případě pokořil i světový rekord, od kterého jsem nebyl daleko, to ale neznamená, že mě nemůže někdo předběhnout a podat lepší výsledek, už teď vím o pár lidech, kteří si na to brousí zuby. Tak se taky přidej ať je pořádná konkurence a výkony se tlačí co nejvýš ;-)

Kdyby se tu náhodou objevil nějaký sponzor, který by mě v případě pokoření svěťáku rád podpořil, ať už materiálně, finančně, nebo třeba formou zpracování hezkýho videa z průběhu pokoření rekordu, tak budu jen rád a bokud by se podařilo získat nějaký rozumný obnos, rád bych zase na oplátku udělal něco pro náš sport, třeba materiálním zlepšením kite spotu, kde se v Brně s bandou kiterů často setkáváme. (kontakt v profilu)

 

Aktivní přispěvatel na kite portálu

Každý si nejspíš všimnul, že se tady moje články objevují docela často. Je to hned z několika důvodů. Tím hlavním asi je, že se rád podělím s ostatními kitery o zážitky, zkušenosti a vědomosti, který jsem za těch pár roků aktivního kitingu a jeho učení nabyl. Taky pro to, že mě to baví, protože jinak bych to asi nedělal, a když vidím, že něco co udělám někomu přináší užitek nebo radost, dělá to radost i mě.

Na oplátku mi to přináší různé výhody, jako jsou slevy na vybavení, možnost testovat a jezdit všemožné vybavení a to i ty nejdražší novinky. Nebo když se rozhodnu jet někam na dovču nebo závody, kde fouká na jinou velikost draka než je ten můj, tak si půjčit třeba něco menšího. Ostatně podobně to udělali třeba kluci minulý rok při expedičním kite tripu na finské jezero Inari.

Toto je hlavně o domluvě, ale pokud se chce, tak to vždy nějak jde, takže bych se vůbec nebál zavolat Lence a určitě se nějak domluvíte ;-)

 

Ideální stav

Úplně nejlepší, je když se povede skloubit všechny tyto zmíněné formy přilepšování si dohromady. Ve výsledku to pak může vypadat tak, že jako "chudý" student můžeš jezdit na vlastním novém špičkovém vybavení, trávit hromadu času kvalitním kitováním a ještě si k tomu něco bokem ušetřit. Tak se toho neboj a skoč do toho po hlavě jako já. Chce to jen věnovat tomu nějaký čas, nenechat se odradit, když všechno nebude hned a hlavně opravdu chtít.
 

Kiting brigada - Landkiting-test-day-Brno-Slatina Kiting brigada - Lefkada po kurzu
 

Pokud chceš, můžeš se mi klidně ozvat a já ti s tím rád pomůžu :-)
Znáš další způsob, jak dělat kiting a současně si přilepšit? Sem s ním!

Čau, Leguán

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

Souhlas

Myslím, že tenhle článek bude vrtat hlavou nejednomu nadšenému kiterovi, co má hluboko do kapsy. Sám jsem tyto cesty ke kitování a vybavení prošel, jako teamrider/redaktor, instruktor i nějakou vejšlužku ze závodů jsem si odvezl občas. Nejlákavější je tato příležitost pro studenty, kteří dokáží najít čas, ale nechctějí se uvázat někde na brigádě, bez možnosti úniku za větrem. Samozřejmě i trochu práce, která má svá specifika, tam je: instruktor - práce s lidmi (může být naprosto super i úmorná), redaktor - práce s informacemi a gramatikou (viz "pochvalné" komentáře zde, nebo překlady marketingových chvalospěvů do reality), teamrider - ten si "jen" užívá ježdění a pózuje při focení:-D ... Závody bych bral v našem měřítku spíš jako možnost setkat s kamarády a stejně postiženými jedinci, než drcení o ceny. Každopádně, pokud tenhle přivýdělek/ušetření zapadá do vaší vize, jděte do toho. Když to trochu pohrotíte, můžete vyfasovat i něco víc než kite vybavení, jako třeba jako kamarád tady - https://vimeo.com/130702938

Shop

Magazín

Kiteboarding a pes

Propojení více koníčků není vždy úplně snadné. Já vám povím svůj kajtovej příběh.

0

Jak vybrat cvičný kite

Cvičný kite, u toho přece není moc co řešit. No, opak je pravdou, na fotce sice vypadají všechny skoro stejně, ale rozdíly mezi nimi jsou velké.

0

Bazar