NOVÉ DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite, měřák větru,
výuková DVD, kšiltovky a čepky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
 
Dárky najdeš ve svém košíku.

ŠKOLA KITE TRIKŮ - FRONT ROLL

126
 

Sezóna je v plném proudu a kdo se v té letošní rozjezdil, mohl by zvládnout některý z jednodušších triků, dnes si dáme frontroll.
 
Front roll je o něco těžší trik než back roll. Při back rollu totiž pokračujeme v rotaci která vychází ze zahranění při odrazu, kdežto u front rollu musíme naopak tuto rotaci nejen zastavit ale rovnou přejít do rotace přesně opačné. Pro zvládnutí frotrollu je nutné už umět raley, které jsme si vysvětlovali dříve.

 

Front roll vs. S-bend

Než se pustíme do popisu triku je třeba ještě vysvětlit rozdíl mezi front rollem a s-bendem. U obou triků se jedná o rotaci stejným směrem, rozdíl spočívá v tom že u front rollu zahajujeme rotaci ihned při odrazu, rotace je invertovaná a prkno by nám mělo jít co nejvíce přes hlavu. Naproti tomu s-bendu předchází klasické raley v jehož nejvyšší fázi zahájíme rotaci a prkno tak “táhneme” celou dobu za sebou.

 

 

Postup:

 • Kite 45°, ruce u středu ráhna, lehce to pustiš po větru a odhákneš se.

 • Začneš postupně hranit. Přední noha klasicky proplá, zadní mírně pokrčená.

 • Klíčový moment tohoto triku nastává v okamžiku kdy se odlepuješ od vody. V tuto chvíli musíš razantně pokrčit přední nohu, zadní propnout a zároveň se podívat přes zadní rameno.

 • Rotace je zahájena a teď zbývá jen setrvat v této pozici a držet bar pěkně u těla.

 • U 3/4 rotace už vidíš místo dopadu, přitáhneš bar ještě víc k tělu, pokrčíš kolena a odjíždíš trik pěkně po větru do volných šnůr.

Nejčastější chyby:

 • Je opravdu důležité zahájit rotaci přímo v momentě odrazu: povolit přední nohu, propnout zadní, a podívat se přes přední rameno! Nesmíš ani náznakem jít do raily = nohy nesmí z odrazu vystřelit někam za tvoje záda.

 • Další nejčastější problém je že vyměkneš během letu a přestaneš držet pozici z odrazu. To má za následek zastavení rotace a nedotočení triku. Je třeba zůstat předkloněn, dívat se přes přední rameno a držet bar u těla.
   

Pár extra tipů:

 • Klidně si nejdříve procvič front roll zaháknutý s kitem vysoko na jedenácté hodině. Budeš mít spoustu času a díky kitu zaháklém v trapézu máš níže těžiště a front roll půjde úplně sám, snaž se při tom o správné pohyby nohou.

 • Při odrazu se soustřeď na to, aby jako poslední opouštěla vodu zadní špička kiteboardu. Jde to krásně cítit a znamená to že jsi správně pracoval nohama.


mira-front-roll-odraz.jpg

 

Pokud ti při učení raley něco nepůjde, popiš problém do komentářů a určitě ho společně nějak vyřešíme nebo se můžeš přihlásit na kurz, kde tě vše naučí zkušený instruktor. :-)

Míra

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Jak dlouhý snowkiteboard potřebuji?

Zima je tady a s ní i potřeba správného vybavení. Snowkiteboardů je na trhu poměrně dost, ale jak vybrat správnou délku? Vše si vysvětlíme.

0

tento víkend - VISEGRAD SNOWKITE CUP 2022

21. - 23. ledna proběhne poblíž slovenské Oravy další ročník mezinárodních snowkite závodů! Letos nově jako VISEGRAD SNOWKITE CUP. Na co se můžeme těšit

0

Bazar