NOVÉ DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite, měřák větru,
výuková DVD, kšiltovky a čepky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
 
Dárky najdeš ve svém košíku.

ŠKOLA KITE TRIKŮ - Raley to blind

97
 

A je to tady, přichází první těžký trik. Ještě mám v živé paměti, jak jsem se s ním natrápil. Trávil jsem víc času dragováním pro prkno, než ježděním a potkal kamaráda Romana, od té chvíle mého rivala, který byl vždy o krok napřed a nenechal mě klidně spát. Raley to blind je vstupní branou k celé řadě nových a zajímavých skoků, ale nebude to zadarmo. Budete potřebovat taky svého Romana a nejlépe celou partu lidí se stejnou vášní, s kterýma se budete přetahovat o nové triky a posouvat společně dál. Lézt do vody sám a štípat je tak trochu druh masochismu, naopak s kamarády je z toho skvělá společenská akce.

Raley to blind se také říká blind judge, alespoň tomu tak říkají kluci z wakeboardingu. Oni to mají v hlavě trochu jinak poskládané. Dopady do blindu jsou pro ně cennější něž passy. Pro nás zůstává blind judge jiným, obtížnějším trikem, ke kterému se v budoucnu určitě dostaneme. 

Nejsnadněji se tento trik naučíte ve slabších podmínkách s větším kajtem, kdy jste schopni se ještě odrazit a mít slack v lajnách. Když dobře odpálíte raley, v nejvyšším bodě skoku kite povolí (slack) a měl by přetrvat až do dopadu. V hodně slabém větru se špatně odráží, kite je gumový a nic nepovolí. Naopak v silných podmínkách budete lítat zbytečně vysoko a dopadat ve strašných kulích. To s rukou za zády neustojíte.Dobrou pomůckou před samotných trikem je naučit se surface handle pass. Sundáte z prkna finy, ať to klouže a za jízdy se otočíte o 180°, přitom si přendáte bar. Jde to trénovat i na souši, zjistíte kam šáhnout a přivyknete pocitu mít ráhno za zády. Naskakovat do blindu lze i zaháklý, párkrát jsem to zkusil, ale toho kroucení na mě bylo moc, nejsem hadí žena. Dost keců, jdeme na to: 

  • Kite 45°, ruce u středu ráhna, lehce pustit po větru a odháknout se.

  • Teď tam pošlete krásné kontrolované raley. Trik na jistotu.

  • U samotného vrcholu skoku začínáme s rotací. V tomhle případě se raley říká nabíjení, abychom potom mohli vystřelit s opačnou rotaci.

  • Do rotace zapojte všechno. Opřete se do ráhna, vytočte hlavu, jděte ramenem i předním kolenem. Ráhno se snažíte dostat k přednímu boku.

  • Po dopadu se přikrčte, snižte těžistě tak, že si skoro dáte do zubů kolenem.

  • Chyťte bar druhou rukou a máte vyhráno.
     

Nejčastější chyby:

  • Největší potíže jsou s nedotočenou rotací. Při dopadu prkno směřuje málo po větru, ráhno se v tom momentě dostane ihned do tahu a vás to shodí ještě dřív, než ho stačíte chytnout druhou rukou.

Raley je v tomto případě váš nejlepší kámoš, musíte nejdřív nabít, abyste mohli vystřelit. Celá rotace závislý na tom, jak si to na začátku nachystám. V nejvyšším bodě zahajuju rotaci. Ne před ním a ne potom. Snažím se točit s celým tělem naráz, očima koukám na místo dopadu.

  • Po dopadu ještě chvíli jedu, třeba to i přechytnu, ale vetšinou zavrávorám a spadnu.

Dopad je snažší, když snížíte těžiště, pokrčíte nohy a hodně se předkloníte. V předklonu se také lépe podává ráhno za zády a drak pocitově méně táhne.

Dobrý jezdec neznamená nutně dobrý učitel a dobrý učitel nemusí být nutně dobrý jezdec. Raley to blind je první těžký trik, který musí každý zvládnout. Snažil jsem se vypíchnout vše, co mě zrovna napadlo, ale vím, že každý je originál a potřebuje slyšet něco jiného. Takže pokud máte typ, co vám pomohl. Sem s ním do komentářů.

Čau, Honza

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Jak dlouhý snowkiteboard potřebuji?

Zima je tady a s ní i potřeba správného vybavení. Snowkiteboardů je na trhu poměrně dost, ale jak vybrat správnou délku? Vše si vysvětlíme.

0

tento víkend - VISEGRAD SNOWKITE CUP 2022

21. - 23. ledna proběhne poblíž slovenské Oravy další ročník mezinárodních snowkite závodů! Letos nově jako VISEGRAD SNOWKITE CUP. Na co se můžeme těšit

0

Bazar