NOVÉ DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite, měřák větru,
výuková DVD, kšiltovky a čepky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
 
Dárky najdeš ve svém košíku.

Škola kite triků - Backroll

244
 

Dnes tu máme trik pro holky. Zakousnem se do základní rotace, do unhook backrollu (odháklá 360-tka). Trik je pomalu stejně složitý jako jeho zaháklý brácha, kolikrát se vám stane, že ho otočíte, ani nevíte jak. Často se mu nevěnuje moc pozornosti, ale jeho správné provedení je zásadní pro další progress. Před zvládnutím tohoto triku je dobré se naučit správný odraz z prkna a raley.


Backroll

Z mého okolí pravidelně slýchávám otázky typu: ,,Heej, byl to frontroll, nebo backroll?”. Aby bylo jasno, když se odrážím a pokračuji s rotací plynule ve směru odrazu a hlavu otáčím za předním ramenem, je to backroll! Pokud naopak po odrazu sebou musím škubnout, abych změnil směr rotace a hlavu otáčím za zadním ramenem, je to frontroll!

Jako každá rotace se zahajuje hlavou, kam jde hlava, jde i zbytek těla. Takže, začínáme hlavou, pokračujeme trupem těla a nohy řešíme až při dopadu. Koukněte na vidko, co nám k tomu řekne Evan. 

Postup:

  • Kite 45°, ruce u středu ráhna, lehce pustit po větru a odháknout se.

  • Začneme postupně hranit. Postupně znamená pozvolna vyostřovat proti větru a nabírat tak rotaci. Opakem je, zadrbnout to z místa. U backrollu držíte hranu před odrazem daleko déle, než u jiných triků.

  • Hlavu točíte za předním ramenem a po odrazu ze spodní nohy vás to okamžitě vystřelí do rotace.

  • U 3/4 rotace už vidíte místo dopadu,  přitáhneme bar k tělu, pokrčíme kolena a odjíždíme trik pěkně po větru do prázných šnůr.
     

Nejčastější chyby:

  • Téměř všichni při prvních pokusech přirozeně tahají bar zadní rukou, to jim posílá kajt ke dvanácté hodině a následně skončí v nějaké šílené rotaci.

Řešením je, myslet na to! Tahat oběma rukama při odrazu stejně. Když ani to nepomáhá, můžete zadní ruku přesunout více ke středu ráhna tím, že si strčíte depower šnůru mezi prsty. Pak bude težší poslat si kite nechtěně nahoru.

  • Při dopadu jdeme na zadek a následuji tzv. buttcheck, nebo rovnou pád.

Pkrno a tělo při dopadu musí směřovat více po větru. Nezaklánět se, stát na prkně rovně.

  • Někdo je moc zbrklý při odrazu, čož má za následek nekontrolovanou, nebo žádnou rotaci končící placákem na záda.

Už to tu bylo zmíněno. Při backrollu musíte postupně vyostřovat a budovat tak rotaci. Těsně před odrazem už máte 180° odkrouceno a zbývá dotočit jen dalších 180. Hračka ne?

Tenhle trik vám půjde, uvidíte. Později se snažte myslet na řádné výšlápnutí spodní nohy v odrazu, budujete si tak výšku, která se bude hodit.

S učením triků pomůže i škola HARAKIRI kite kurzy, kde zkušený instruktor, poradí jak na to a odhalí chyby.

Pokud už backroll umíš, můžeš do komentářů poradit další tipy, co ti třeba pomohlo při jeho učení :-)

Čau, Honza

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Jak dlouhý snowkiteboard potřebuji?

Zima je tady a s ní i potřeba správného vybavení. Snowkiteboardů je na trhu poměrně dost, ale jak vybrat správnou délku? Vše si vysvětlíme.

0

tento víkend - VISEGRAD SNOWKITE CUP 2022

21. - 23. ledna proběhne poblíž slovenské Oravy další ročník mezinárodních snowkite závodů! Letos nově jako VISEGRAD SNOWKITE CUP. Na co se můžeme těšit

0

Bazar