DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite, měřák větru,
výuková DVD, kšiltovky a čepky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
 
Dárky najdeš ve svém košíku.

Škola kite triků - Backroll hand plant transition

89
 

Máme tu další návod na kite trik z našeho archívu. Jde o Airstyle trike Backroll hand plant transition. Tento kite trik je velmi efektní, jednoduchý a při nepovedeném pokusu nebolí :)

Tento trik se dá provádět v lehčí a těžší variantě. Jednodušší varianta vychází z pomalejší nájezdové rychlosti a odjetí triku je bez kiteloopu. Těžší varianta se provádí ve větší rychlosti a s kiteloopem.

 

Postup lehčí varianty (jízda do leva).

 1.  Jízda kolmo na vítr, či mírně proti větru. Postupně zpomalujeme jízdu a draka vedu směrem z 10.h na 11.h. Bar mírně přitažený.

 2.  Ve chvíli, kdy je drak mezi 11.h a 12.h a cítíme, že nás nadzvedává, mírným odrazem zadní nohy (popem) zahajujeme rotaci těla a zároveň si celou svojí váhou lehneme do trapézu. Hlavou se podíváme přes levé rameno a prsty levé ruky zanoříme do vody. 

 3. Bar po celou dobu rotace držíme mírně přitažený a po dopadu na prkno iniciujeme rozjezd do druhého směru maximálním přitažením baru a mávnutím draka do powerzóny (jako při klasickém rozjezdu) 

 

Postup těžší varianty (jízda do leva).

 1. Jízda kolmo na vítr, či mírně proti větru skoro maximální rychlostí. Pomalu vedeme draka z 10. hodiny ke 12. hodině. Bar držíme u středu pravou rukou.

 2. Jamile nás začne drak nadzvedávat, mírně se odrazíme a dáme nohy nad hlavu. Levou ruku zanoříme do vody a hlavou se díváme do směru rotace těla. Tělo se nám kyvadlově zhoupne pod drakem, kterého vedeme z 12. hodiny k 1. hodině. Bar držíme stále mírně přitažený. 

 3. Ve chvíli, kdy cítíme, že nás přestává drak nést (okolo 2. hodiny), přitáhneme bar a zatočíme s ním na maximum. Drak půjde do kiteloopu a nadnese nás v poslední fázi rotace. V tuto chvíli už máme opět nohy pod sebou a levá ruka udržuje rovnováhu a koriguje rotaci. Poté už jen dopadneme na prkno a odjíždíme do druhého směru.

 

 

Nejčastější chyby:

 1. Malý odraz – začneme drhnout zády o vodu, což nás zpomalí a trik nedokončíme.

 2. Kiteloop příliš brzo – drak nás vykopne do přílišné výšky a my spadneme do vody jako hrušky.

 3. Nedíváme se hlavou přes rameno – pomalá rotace

 4. Špatný timing odrazu – Odraz musí být těsně před 12.h. Pokud bude dříve, tak skončíme na zádech a pokud pozdě, tak si nesáhneme do vody.

 5. Nesprávné vedení draka – draka musíme vést plynule s mírným přitažením baru. Maximální přitažení až při kiteloopu.

 

Trik se dá provést s jakýmkoli drakem, ale čím  je větší, tím déle se sklouzneš nad hladinou. Pro učení bych viděl jako nejlepší variantu velikost 13m.

Jako další návaznost na tento trik můžete zkusit Dark slide, Jesus walk, nebo přidat ještě jednu backrollovou otočku :)

Jezdíš raději airstyle, nebo wakestyle? A jaký je tvůj nejlepší trik?

Airstylu zdar! Marťas


 

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

20 let s Flysurfer Kiteboarding

Čas letí a firma Flysurfer Kiteboarding je tu už 20 let. Pojďme se podívat, čím si za tu dobu prošla a jak to celé začalo.

0

Bazar