SLEVA 20% na kiteboard NOBILE FLYING CARPET. Jen do 9.6.2020!

Posíláme ZDARMA objednávky od 500 Kč.

Dáváme dárky (trapéz, cvičný kite, měřák větru...) k nákupu nad 3.000 Kč. Najdeš je ve svém košíku !

Univerzální oprava ventilku libovolné kite značky

277
 

Uvolnil se ti na kitu klobouček u ventilku, ale ventil sám o sobě je funkční? Nevyhazuj ho a ušetři si čas i peníze!

Nejprve k věci, jak takové situace vůbec vznikají. Většina z nás už alespoň jednou řešila lepení ventilků na vnitřní bladdery u nafukovacích kitů. Proč se tak děje, jak se tomu nejlépe vyhnout a když už taková situace nastane, co mít po ruce v lékárničce.

 

1. Proč se ventilky u bladderu odlepují?

Důvodů může být mnoho, ale nejčastěji tento problém nastane, když necháš kity:

  • V rakvi u auta nebo v autě samotném na parkingu v letním pařáku.

  • Na sluníčku na pláži celý den (UV a horko dělá svoje)

  • Neodsolíš svého mazla poté, co odjíždíš z kite tripu u moře.

  • Nenecháš draka pořádně proschnout, rovnou ho šupneš do báglu a hlavně dobře vytápěné garáže.

  • Prostě má tvůj drak už svůj věk a s ním i svá rizika často v nejméně potřebnou chvíli. Třeba když zrovna začalo foukat po 3 dnech now windu na své "KITE DOVOLENÉ"

znáš další situace? poděl se, je jich jistě ještě hromada :-)

 

2. jak dosáhnout větší životnosti svých bladderů a ventilků v kitu?

  • Písek, sůl, voda, sluníčko jsou největším nepřítelem bladderů, proto svého mazla ošetřuj po každém tripu a pořádně ho opláchni sladkou vodou.

  • Když nafukuješ draka na snowkite tripu a máš měkký inflate ventil, používej pump nádstavec na ventil (ne do ventilu), zbytečně si tím ventilek roztahuješ a ventil tím ztrácí svou těsnost a tím i životnost. V zimě může ventil chladem popraskat a v létě se zbytečně roztahuje.

valve-trap-u-stick.png

 

3. Když musíš opravovat veltilek kitu, co mít po ruce?

Vzhledem k tomu, že ventilek je kousek plastu, je celkem drahý a to nepočítám, když takové ventilky potřebuješ nedej Bůh více než 3 kusy. U-stick přišel s novým produktem, kde můžeš ušetřit až 100,-Kč za ventilek. Lepení starého ventilku bývá zdlouhavé a mnohdy s nejistým výsledkem. Většinou takový znovu lepený ventilek vypadá popaplaně a kurnik furt to někde utíká! A ten čas, než to uschne?

Proto se většina kiterů uchyluje k novému celému ventilku na samolepící stickerce, i když ten původní ventil je stále funkční.

U-stick přišel s jednoduchým a universálním řešením přelepovací podložky s fixací obou stran na jakýkoliv ventil. Jednoduše tak svůj původní ventilek zafixuješ a poté přilepíš na bladder. Celá akce se dá počítat na sekundy a nemusíš čekat, až ti lepidlo zaschne, prostě to drží :-). Nevěříš? Mrkni jak na to. Na videu níže je názorná ukázka fixace různých ventilků. Následné lepení ventilku na bladder najdeš v dalším článku.Tuto univerzální "nálepku" na opravu ventilku teď najdeš i u nás.

Patříš mezi kitery co v nesprávnou dobu lepí nebo si svůj trip umíš pojistit jinak? poděl se o svůj zážitek, někdo se zasměje, jiný se v tobě uvidí a třetí se třeba poučí :-)

V případě dotazů, mě můžeš kontaktovat, Lenka

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Nobile Hydrofoil Academy 3

V posledním díle Nobile Hydrofoil Academy se podíváme na otočky v levitaci a základní skoky.

0

Bazar