15-70% JARNÍ SLEVA téměř na vše (registrovaný na vše)!

DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite,
kšiltovky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
Dárky najdeš ve svém košíku.

Bezpečnostní kontrola kite baru NAISH TORQUE 2

34
 

O kite vybavení je potřeba pečovat, a hlavně občas vše důkladně zkontrolovat. Dnes se koukneme, jak prověřit bezpečnost nového Naish Torque 2 baru…

Kiteboarding vybavení je čím dál tím sofistikovanější a technologicky vyspělejší. Nové vychytávky nám sice výrazně zpříjemňují pojezd, ale také přináší nová úskalí…

Nové Naish Torque 2 ráhno má nosnou i flagging line elegantně schovanou v jedné PU trubičce. Z vlastní zkušenosti musím říci, že je to super vylepšení! Šňůry se nikde nemotají, PU trubička krásně klouže mezi prsty a nehrozí tak odírání prstů. Nicméně protože šňůry nejsou opticky vůbec vidět je potřeba občas provést malou kontrolu, zda je vše OK.

Zde je video návod jak na to. Po odstranění plastové kryty můžete opticky zkontrolovat nosnou šňůru. Ta by neměla být roztřepená a neměla by z ní trčet žádná vlákna. V opačném případě je potřeba nosnou šňůru vyměnit.
 


Další potenciální problém může spočívat v povytahování PU trubičky z chicken loopu. Tuto záležitost prověříte velice jednoduše, tak jak je patrné z druhého videa. Nezapomeň na závěr zkontrolovat, že je jednoduše možné protáhnout flagging line skrz celý systém a bezpečně tak odstřelit kite!

 


Obě kontroly zaberou chviličku a je dobré je udělat aspoň jednou ročně (podle toho jak intenzivně vybavení používáš). V případě, že se Ti cokoliv nezdá nebo něco není jasné, kontaktuj náš servis, rádi poradíme.

Jak kontrola dopadla? Já svůj roční bar před psaním článku prověřil a vše je ok… Míra

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Kite spot Egypt - Hurghada

Kite spot o kterém už snad každý kiter slyšel. Hurghada. mělká voda, teplá jako kafe, zalitá sluncem a hned na spotu kite bar se vším, co kiter potřebuje.

0

Bazar