SLEVA 20% na kiteboard NOBILE FLYING CARPET. Jen do 9.6.2020!

Posíláme ZDARMA objednávky od 500 Kč.

Dáváme dárky (trapéz, cvičný kite, měřák větru...) k nákupu nad 3.000 Kč. Najdeš je ve svém košíku !

Indoboard trenér - jak na dřepy

39
 

V tomto díle se zaměříme na další ze základních cviků na indoboardu, který každý zná, ale zdaleka ne každý ho dělá správně. Jde o dřep.

Dřep je někdy považován za krále cviků, protože se při něm zapojuje mnoho svalových skupin a současně kopíruje přirozené pohyby, na které je lidské tělo od přírody stavěno. Zase ale platí, že je nutné cvik provádět technicky správně, aby měl žádaný účinek a nebyl naopak škodlivý. Proto začneme s klasickým dřepem na stabilní podložce a teprve po zvládnutí techniky se budeme posouvat dál k obtížnějším variacím na nestabilní podložce.
 

Základní dřep

U dřepu je zbytečné jít až úplně dolů. Bohatě nám bude stačit spodní pozice, kdy je v koleni úhel 90°. Při hlubokých dřepech dochází ke zbytečně vysoké zátěži kolen a při špatném provedení i páteře. Při správném provedení je potřeba dodržet tyto body:

  • ramena tlačíme dozadu a dolů

  • nezvedat paty

  • rovná záda (Při cvičení se zátěží prohnutí zad přetěžuje meziobratlové ploténky a hrozí i vyhřeznutí!)

  • krk a hlava v prodloužení trupu

  • nevyvracet kolena k sobě (přetěžování kolenních kloubů)

 


Tip: Šířkou postoje je možné ovlivnit, které svaly budeme víc posilovat. V užším postoji budou víc zabírat přední stehna a v širokém postoji hýžďové svaly (zadek).

Po zvládnutí dřepu na stabilní podložce dáme pod desku nafukovací polštář Indoflo a postupně ho přifukujeme. Čím víc bude polštář nafouknutý tím horší bude stabilita desky a náročnější dřep. Následně se dá dřep dělat i s válcem pod deskou a pro zvýšení intenzity i se závažím (třeba činky v rukách).

 

 

Zrovna dřep je pro kitera super průpravou a taky přípravou třeba na závody, když zrovna nejsou podmínky pro trénink v terénu. Kdo už jel nějakej delší závod, tak ví, že nejvíc trpí nohy a konkrétně přední stehna a přesně ty se dají dřepováním hezky naposilovat.

Připomenutí: Nezapomeň si před cvičením dát krátkou zahřívací rozcvičku + dynamické protažení a po cvičení delší statické protažení. Povede to k rychlejší regeneraci svalů (nebudou tolik bolet) a zabrání jejich zkracování při posilování.

Líbil se ti tento článek? Pokud tě zajímá něco více o fyzické přípravě a cvičení, klidně se ptej v komentech a třeba na tvoje téma sepíšu další článek :-)

Čau, Leguán

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Nobile Hydrofoil Academy 3

V posledním díle Nobile Hydrofoil Academy se podíváme na otočky v levitaci a základní skoky.

0

Snowkite na Col de Péas

U nás už je skoro léto, ale Lolo se ještě nevzdává zimy. S kamarády se vydal na průzkum nového snowkite spotu v Alpách.

0

Bazar