KORONAVIRUS: Expedujeme ZDARMA objednávky již od 500 Kč.
Máme jen zavřeno pro osobní odběr.
Dáváme dárky (trapéz, cvičný kite, měřák větru...) k nákupu nad 3.000 Kč. Najdeš je ve svém košíku !

Jak se nesrazit při skocích na kitu

144
 

Pravidla zní jednoznačně, kdo skáče, musí dát přednost všem ostatním. Realita ovšem není vždy tak jednoduchá. Hlavně na spotech, kde se pohybuje více kiterů a v podmínkách, kdy se skáče hodně vysoko a daleko.

Často je potřeba při odrazu naplánovat vše třeba na 15s dopředu a na vzdálenost i 100m, protože tak dlouho někdy trvá skok a dobrzdění po dopadu. To ale není vůbec snadné, když ostatní kiteři okolo často nepředvídatelně a někdy i nesmyslně mění směr jízdy.

Do nebezpečných situací se tak běžně dostávají i profíci jako je Sam Light. Ten pro nás má pár typů, jak se takovým krizovkám vyhnout.
 

  1. Vždy se podívej za sebe, když měníš směr, zda tam někdo neletí vzduchem ve skoku.
  2. Když vidíš někoho letět vzduchem ve své blízkosti, nejlepší je pokračovat v jízdě stejným směrem a případně trochu zrychlit. Skokan většinou má skok naplánovaný podlo toho, jak a kam se okolní kiteři pohybují při jeho odrazu do skoku a jejich změny (hlavně zastavení a otočky) v jízdě pro něj jsou komplikací.
  3. Vždy si před skokem zkontroluj dostatek prostoru na downwind a zda to tohoto prostoru někdo nemíří.
  4. Nebuď salámista a neskákej, když předchozí pravidlo není splněno.

 

 

Myslím, že každej, kdo při skoku tráví ve vzduchu víc času a skáče dál než nějakých 30m se s tímhle problémem setkává častěji, než je záhodno. Pravidla jsou fajn, ale chce to i trochu vzájemného respektu a tolerance.

Ať ti to skáče a hlavně bezpečně, Leguán

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Novinka kite NAISH BOXER S25

Naish Boxer přichází v nové generaci pro modelový rok 2021! Tento jednospírový kite je primárně navržen pro pojezd na hydrofoilu…

0

Bazar