15-70% JARNÍ SLEVA téměř na vše (registrovaný na vše)!

DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite,
kšiltovky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
Dárky najdeš ve svém košíku.

Jak velký kite je na učení triků nejlepší

73
 

Jak velký kite si zvolit při učení nových triků, aby byl progress co nejrychlejší? Řekneme si jakou velikost, na co a proč.

Při učení nových triků většina kiterů preferuje draka, který při ovládání nevyžaduje přílišnou pozornost a chová se předvídatelně, aby se mohli plně soustředit na provedení samotného triku. To je asi hlavní důvod, proč na učení nových triků, většina kiterů preferuje spíše většího draka než malého. Malý drak je příliš rychlý a každá drobná chyba v ovládání se okamžitě projeví. Větší drak je klidnější, lépe předvídatelný a ve své "lenosti" schová drobné chyby v ovládání.

 

Jak velký kite je na učení triků nejlepší - airstyle

 

Kiteři se taky jistě shodnou na tom, že toto pravidlo neplatí při učení kiteloopů, které vyžadují naopak malého a rychlého draka. Učit se kiteloopy s 12m drakem opravdu není dobrý nápad. Víc si o tom můžeš přečist třeba tady v článku od Piškota.

"Větší drak" bude pro každého trochu jiná velikost i v závislosti na váze kitera a stylu jízdy. 100kg chlap nejspíš bude preferovat velikost 11 - 13m2 kdežto 50kg holka zvolí spíš draka 9 - 11m. To je způsobeno tím, že drak je při větším zatížení rychlejší takže hodně zatížená dvanáctka klidně může být stejně rychlá, jako málo zatížená desítka.

 

 

A jak to je s komorovým kitem? Může to být trochu matoucí, protože já osobně se nejradši učím nové triky na komoře stejné velikosti jako u nafukovačky (10-12m2) i přesto, že komorový drak je pomalejší v zatáčení. Na druhou stranu komorák ve vzduchu poskytne víc času na provedení triku a tím pádem ani není potřeba, aby byl příliš rychlý, protože se i tak stihne vrátit do potřebné pozice pro odjetí triku.

Jestli ještě neskáčeš a žádného draka nemáš, podívej se taky na starší článek, který ti poradí, jak velkého draka si vybrat.

A co ostřílení kiteři? Jakou velikost draka máš nejradši ty na učení nových triků? Napiš do komentů.

Čau, Leguán

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Kite spot Egypt - Hurghada

Kite spot o kterém už snad každý kiter slyšel. Hurghada. mělká voda, teplá jako kafe, zalitá sluncem a hned na spotu kite bar se vším, co kiter potřebuje.

0

Bazar