Posíláme ZDARMA objednávky od 500 Kč
a
dáváme dárky (trapéz, cvičný kite, měřák větru...) k nákupu nad 3.000 Kč. Najdeš je ve svém košíku !

Nobile Hydrofoil Academy 3

79
 

V posledním díle Nobile Hydrofoil Academy se podíváme na otočky v levitaci a základní skoky. K těmto prvkům je nutné napřed zvládnout základy jízdy a otoček na hladině, které jsme se učili v prvním a v druhém díle.
 

Otočky v levitaci po větru

Pro jednodušší učení je ideální zvolit větší křídlo, které ti dovolí zůstat v levitaci i při malé rychlosti. Důležité je taky nastavení předních strapů do V, aby bylo možné snadno a rychle přešlápnout. Ujisti se, že strapy nejsou příliš utažené, aby nazouvání a vyzouvání bylo snadné.

Snadnější jsou otočky po větru. Zahaj otočku svou dominantní nohou. Pokud je to pravá, začínej otočkou z jízdy levou dopředu. Draka posaď vysoko do okna, přešlápni zadní pravou nohu do předního strapu a hned potom levou do zadního strapu. Následuje samotné vyjetí zatáčky v náklonu a poslání draka do tahu do směru jízdy. Klíčové je načasování draka a prkna. Drak musí přelétat do protější strany okna ve chvíli, kdy dochází k přehranění prkna. Výměna nohou musí být dynamická a rychlá. Paradoxně čím, je výměna nohou rychlejší, tím je přešlápnutí jednodušší.

Draka veď při otočce s rozvahou v závislosti na větru a rychlosti jízdy tak, aby v něm byl stálý mírný tah a nedošlo k podjetí draka.
 

Otočky v levitaci proti větru

Do otočky proti větru se najíždí vyhraněním až úplně proti větru a drak se současně posílá přímo na 12h. V tu chvíli je potřeba přešlápnout nohy. Drak na 12h tě ponese, prkno bude výrazně odlehčené, takže na něm skoro nestojíš. Během přešlapu je současně potřeba přehranit prkno z jedné strany na druhou a draka poslat zpátky do okna pro udržení tahu a rychlosti.

 

Skoky

Skoky jsou na hydrofoilu dost podobné těm klasickým na twintipu. Důležitý je nájezd proti větru, který je na hydrofoilu poměrně snadný. Odraz je proti twintipu plynulejší. U prvních skoků se nesnaž o velkou výšku. Tu můžeš zvyšovat postupně až se získáváním jistoty. Při dopadech se snaž mít draka vysoko, aby pád nebyl moc prudký.
 

A teď se na to můžeme mrknout hezky na videu:

 

Další pokroky na hydrofoilu už jsou na fantazii každého jezdce. V otočkách se dá dělat velké množství kombinací a ve skocích a tricích se meze nekladou. Na hydrofoilu lze skákat oldschool i wakestyle...

Zdá se ti to moc složité? Přihlas se na kurz, kde ti všechno vysvětlí a ukážou.

Přeju hodně nalevitovaých hodin a čau někde na vodě, Leguán.

 

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Board off madnes - kitesurfing video

Šílené variace board-off triků a nesmyslný hangtime byl vždy výsadou hlavně komorových draků a tohle video to jen potvrzuje.

0

Bazar