DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite,
kšiltovky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
 
Dárky najdeš ve svém košíku.

PDK - Přistání komorového draka na sněhu

695
 

Sníh napadl, a v naši komunitě je hromada nováčků, kteří se chtějí něco naučit. Ukážeme si samostatné přistání komorového draka na sněhu. Tento postup se dá použít i na trávě a vodě, ale vždy je k němu potřeba nějaký pevný bod, který si právě na sněhu můžeme vytvořit snowboardem nebo lyžemi. Tahle technika je bezpečná spíš ve slabším větru. V silném větru ji nedoporučuji zkoušet.
 

Postup

Pro přistání draka si vyberu místo, kde je nějaký pevný bod, za který můžu po přistání draka pověsit. Může to být koule auta, kovová trubka atd. nebo místo, kde je dostatek sněhu pro vytvoření pevného bodu zaseknutím prkna či lyží. Prkno / lyže můžu napřed sundat a potom přistávat draka nebo v opačném pořadí. Poté prkno zaseknu celou hranou šikmo do sněhu, skluznicí dolů a v případě lyží jednu zašlápnu hranou do sněhu. Pokud je sněhu hodně, zapíchnu obě lyže složené skluznicí na sebe patkami do sněhu a tím mám pevný bod.

Následně řídící lajny stáhnu k sobě a pověsím za pevný bod. Zkontroluji draka, jestli sedí na zemi, poté se odháknu a pro jistotu můžu sundat leash z trapézu a cvaknout ho na pevný bod. Kdyby se náhodou stalo, že drak lyže nebo prkno vytáhne ze sněhu, bude velká šance, že drak vyvlaje za bezpečností šňůru a neodletí mi někam pryč.
 

PDK - přistání komorového draka na sněhu - snowboard pevný bod


Zase teď můžu jít ke kitu a pro jistotu si do ruky vezmu jednu ze šňůr, kdyby náhodou pevný bod nevydržel a nefungovalo ani vyvlátí za leash, mám jistotu, že mi drak neuletí. Šnůru můžu stisknout a draka za ni vyvlát. Je ale potřeba ji držet tak, abych ji mohl kdykoliv pustit a zabránil tím pořezání, kdyby nešlo vše podle plánu.

Někdy se stane, že drak nesedí zcela poslušně a to hlavně v silnějším větru. Je potřeba nepanikařit a ke kitu se snažit dostat co nejrychleji. Když se k němu dostanu, chytím ho za ucho u odtokovky (drak tak bude líp sedět na zemi) a vytáhnu proti větru, aby se vyvlál.

Pak už stačí jen přeložit ucho a zahrnout sněhem, aby byl kite dobře zajištěný. Nezapomeň taky co nejdřív smotat šňůry, aby na spotu nezavazely a někdo ti je třeba nepřejel a nepořezal hranou.
 


Pokud si nevěříš a chceš pokročilé techniky naučit pod dohledem někoho zkušeného, přihlas se na kurz, kde ti všechno ukážou a dohlídnou na tebe při prvních pokusech. V případě zájmu o takový kurz mě kontaktuj.

Napadá tě nějaké další téma, které tě zajímá a chceš vysvětlit postup? Napiš do komentářů nebo mě kontaktuj. Pokusím se napsat článek/návod i na tvé téma :-)

Ať to lítá, Leguán

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

jak přistát komorový kite na sněhu

Vaši super, udělal jsi mi radost! Velmi často se mě klienti ptají, jak uzavřenou komoru přistát bez pomocníka a tohle je skvělé video jak na to v normálním větru. určitě bude čtenáře zajímat, jak přistát uzavřenou komoru bez pomocníka v silném větru :-)

Shop

Magazín

PDK - start nafukovacího draka na mělké vodě

V úvodu jsme si vysvětlili, proč je potřeba umět s drakem i pokročilejší techniky. Dnes se podíváme na samostatné startování nafukovačky na mělké vodě.

0

Jaký je kite Naish Pivot S26

Chceš si pořídit kite Naish Pivot, ale nevíš, jaké má letové vlastnosti a proč mít právě tento kite?

0

Bazar