Posíláme ZDARMA objednávky nad 500 Kč.

...a dáváme dárky (trapéz, cvičný kite, měřák větru...) k nákupu nad 3.000 Kč. Najdeš je ve svém košíku !

Pokročilé dovednosti v kitingu - přistání nafukovačky o pevný bod

265
 

Start nafukovacího draka s využitím pevného bodu jsme si už vysvětlovali dřív. Teď se mrkneme, jak takový pevný bod využít pro samostatné přistání. Podobně jako u startu, si přistávající kiter sám sobě udělá asistenta a na chvíli ho zastoupí pevný bod. Tahle technika je použitelná na suchu a na mělké vodě při středně silném až silném větru

Postup:

Najdeš  si vhodný pevný bod,  který bezpečně udrží tah draka v kraji okna a je možné k němu draka ukotvit na chickenloop nebo pomocí leashe. Já si pro ukázku vybral bójku u pláže. Přijedeš k pevnému bodu a draka pomalu položíš na kraj okna na vodu. Pomalu povolíš bar a chvíli počkáš, jestli tam drak bezpečně sedí. V hodně slabém větru to většinou moc nejde, protože drak padá na náběžku a sjíždí do powerzóny. Pro přistání v takovém větru je vhodná jiná technika, kterou si ukážeme někdy příště.
 

Pokročilé dovednosti v kitingu - přistání nafukovačky o bójku


Když drak poslušně sedí v kraji okna, přepneš ho na pevný bod nebo na leash, uchycený kolem pevného bodu. Pokud jde o druhý případ, kdy při přendávání draka na leash držíš draka jen rukama za chickenloop, nesmíš ho pustit! Drak v tu chvíli není k ničemu uchycený…

Následně se musíš dostat ke kitu. Ideální je jít podél šňůr z návětrné strany a jednu ze šňůr přitom mít v ruce. Máš tak možnost draka za šňůru vyvlát, kdyby se něco pokazilo, nebo třeba selhal pevný bod. Jako se to stalo mně, když drak začal pomalu odjíždět i s bójkou na kusu betonu (proto to ručkování na konci u draka).

Když se dostaneš ke kitu, máš vyhráno. Klasicky vezmeš draka za bán a otočíš na záda. Pak už jen zbývá dojít pro bar, smotat šňůry a vybavení si odnést na pláž.

 


Pokud si nevěříš a chceš pokročilé techniky naučit pod dohledem někoho zkušeného, přihlas se na kurz, kde ti všechno ukážou a dohlídnou na tebe při prvních pokusech. V případě zájmu o takový kurz mě kontaktuj.

Napadá tě nějaké další téma, které tě zajímá a chceš vysvětlit postup? Napiš do komentářů nebo mě kontaktuj. Pokusím se napsat článek/návod i na tvé téma :-)

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Bazar