Posíláme ZDARMA objednávky nad 500 Kč.

...a dáváme dárky (trapéz, cvičný kite, měřák větru...) k nákupu nad 3.000 Kč. Najdeš je ve svém košíku !

Pokročilé dovednosti v kitingu - přistání nafukovačky ve slabém větru

214
 

Minule jsme si ukázali techniku na samostatné přistání draka v běžném větru a dnes si vysvětlíme, jak si přistát nafukovačku bez asistence ve větru slabém. Čím je vítr silnější, tím je tato technika náročnější a roste riziko nějaké vážnější komplikace.  První pokusy proto doporučuju trénovat v opravdu slabém větru a s dostatečným prostorem směrem po větru, kdyby se něco nepovedlo. Tato technika je použitelná pouze na suchu a na přistání na pláž.
 

Postup:

Přistání na začátku probíhá stejně jako klasické přistání na pláž s tím rozdílem, že si chvíli před dosednutím kitu vezmeš do ruky přední šňůru, která vede na horní stranu draka, drakem mírně klepneš o zem a v tu chvíli prudce vytáhneš nachystanou šňůru. Drak se v tu chvíli převrátí náběžkou proti větru a vítr ho přimáčkne k zemi do polohy, jak má ležet na pláži.

Po dosednutí draka, je potřeba ho ještě chvíli sledovat jestli bezpečně sedí na zemi. A protože seš vzornej kajťák, tak si hned na to smotáš lajny a draka uklidíš do části pláže, kde nebude zavazet ostatním při strojení, startování a přistávání :-)

 

 

Pokud si nevěříš a chceš pokročilé techniky naučit pod dohledem někoho zkušeného, přihlas se na kurz, kde ti všechno ukážou a dohlídnou na tebe při prvních pokusech. V případě zájmu o takový kurz mě kontaktuj.

Napadá tě nějaké další téma, které tě zajímá a chceš vysvětlit postup? Napiš do komentářů nebo mě kontaktuj. Pokusím se napsat článek/návod i na tvé téma :-)

Čau, Leguán

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Bazar