Posíláme ZDARMA objednávky nad 500 Kč.

...a dáváme dárky (trapéz, cvičný kite, měřák větru...) k nákupu nad 3.000 Kč. Najdeš je ve svém košíku !

Pokročilé dovednosti v kitingu - start nafukovačky o pevný bod

318
 

V úvodu jsme si vysvětlili, proč je potřeba umět s drakem i pokročilejší techniky. Dnes se podíváme na samostatné startování nafukovačky o pevný bod.

Tato technika umožní kiterovi si nastartovat nafukovaího draka bezpečně, sám a bez pomoci na trávě, sněhu i na vodě. Nejlépe funguje ve středně silném a stabilním větru. Je také nutné mít ve startovacím prostoru nějaký pevný bod (kule u auta, strom, kůl v zemi, nebo třeba zemní vrut, který si tam zavrtáme). My jsem pro tento účel využili figuranta, který stál, jako kůl v plotě a protože jsme byli na extrémně malé pláži a start prováděl účastník kurzu, šli jsme na mělčinu do bezpečné vzdálenosti od břehu, kdyby se náhodou něco nepovedlo.
 

Postup:

Draka je potřeba si klasicky nastrojit na pláži poblíž pevného bodu, aby k němu dosáhl bar. My jsme si draka odnesli na vodu se smotanými šňůrami, aby se po cestě nenachytaly řasy a na vodě šňůry opět rozmotali.
 

Pokrocile dovednosti v kitingu - strojeni draka Pokrocile dovednosti v kitingu - draka jsme odnesli na vodu
 

Chickenloop připevníme k pevnému bodu. Použít k tomu můžeme třeba leash, který připneme kolem stromu nebo kůlu. Nám posloužil figurant.


Pokročilé dovednosti v kitingu - uchycení leashe Pokročilé dovednosti v kitingu - náš pevný bod


Dalším krokem je vzít draka a umístit ho do kraje okna hezky na ucho, aby tam seděl stejně, jako když si ho odložím na vodu a ujistit se, že tam opravdu bezpečně drží. Poté jde kiter k baru.


Pokročilé dovednosti v kitingu - usazení draka na kraj okna Pokročilé dovednosti v kitingu - drak v kraji okna


Kiter si připne chickenloop na trapéz a následně si připíná i leash, pokud ho použil k ukotvení na pevný bod.


Pokročilé dovednosti v kitingu - převzetí draka z pevného bodu Pokročilé dovednosti v kitingu - start draka


Start draka už potom probíhá úplně stejně jako při restartu z kraje okna, nebo jako když draka v kraji okna pouští pomocník. Žádná velká věda ne? Na kurzu to zvládl i začátečník, tak proč ne ty ;-)
 

Pokročilé dovednosti v kitingu - nastartováno


První pokusy doporučuju trénovat někde, kde je hodně prostoru směrem po větru, pro dostatečnou rezervu v případě nějaké chyby. V hodně proměnlivém větru může být problém, že drak umístěný v kraji okna a pověšená na pevný bod nebude sedět na místě. Může se pak stát, že se drak snaží zacouvat, ale zachytne se o zem a převrátí na odtokovku, následně pak může vystartovat nahoru oknem a nadělat dost problémů.

Pokud si nevěříš a chceš pokročilé techniky naučit pod dohledem někoho zkušeného, přihlas se na kurz, kde ti všechno ukážou a dohlídnou na tebe při prvních pokusech. V případě zájmu o takový kurz mě kontaktuj.

Napadá tě nějaké další téma, které tě zajímá a chceš vysvětlit postup? Napiš do komentářů nebo mě kontaktuj. Pokusím se napsat článek/návod i na tvé téma :-)

Jezdi bezpečně. Čau Leguán

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

PDK - ostrý start nafukovacího draka

Je tu další pokročilá technika pro ostřílené kitery. Dnes si vysvětlíme, jak si suchu samostatně nastartovat nafukovačku bez využití pevného bodu.

0

Bazar