NOVÉ DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite, měřák větru,
výuková DVD, kšiltovky a čepky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
 
Dárky najdeš ve svém košíku.

Proč nosit sluneční brýle na kite

175
 

Když se mluví o zraněních na kitu, každý si představí nějaké zlomeniny nebo poranění šňůrami. Přitom stejně nebezpečné může být i poranění očí slunečním zářením a platí to i pro ostatní vyznavače vodních sportů.

Opakované vystavování očí slunci, slané vodě, písků a různým bakteriím ve vodě může vést k závažným poškozením oka vedoucím k dočasnému nebo i trvalému poškození zraku. Problémem často není přímo záření dopadající ze slunce do oka, ale protože se neustále díváme na vodu, od které se záření odráží a dopadá do oka v nebezpečném množství. Zvláště nebezpečné je pak UVA a UVB záření.

Poškození oka může být pouze dočasné, ale při silné nebo opakované expozici může postupně přejít do trvalého poškození oka a vidění., V případě, že máš během dovolené přecitlivělé nebo svědící oči či nažloutlé skvrnky na bělmu, určitě navštiv optika, který oči a jejich poškození zkontroluje a případně doporučí léčbu.

I zde je nejlepším řešením bezpečnosti při kitingu prevence a tou nejjednodušší jsou kvalitní sluneční brýle ideálně s polarizací, která vyfiltruje velkou část právě od vody odraženého záření a mimo jiné i zlepší vidění na lesknoucí se vodě.

 

 

Tak co, kdo tu jezdí s brýlemi a kdo bez? Já se přiznám, že je taky většinou nemám, ale někdy si o to podmínky s ostrým rozptýleným světelem nebo směrem větru vzhledem ke slunci přímo říkají. Ono koukat celé odpoledne na vodě proti slunci je fakt nepříjemný. Letos už mám alespoň na takové dny sluneční brýle nachystané.

Čau, Leguán

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Jak dlouhý snowkiteboard potřebuji?

Zima je tady a s ní i potřeba správného vybavení. Snowkiteboardů je na trhu poměrně dost, ale jak vybrat správnou délku? Vše si vysvětlíme.

0

tento víkend - VISEGRAD SNOWKITE CUP 2022

21. - 23. ledna proběhne poblíž slovenské Oravy další ročník mezinárodních snowkite závodů! Letos nově jako VISEGRAD SNOWKITE CUP. Na co se můžeme těšit

0

Bazar