NOVÉ DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite, měřák větru,
výuková DVD, kšiltovky a čepky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
 
Dárky najdeš ve svém košíku.

Škola kite triků - One Foot

40
 

V dnešním článku se podíváme trošku blíž na to, jak se skáče trik jménem One foot.

Když si vzpomenu na ten pocit, kdy jsem si říkala, že něco takového přece nemůžu nikdy skočit. Jak to tedy udělat? Projdeme si to krok po kroku.
 

Škola kite triků - Onefoot
 

Nejdříve je dobré naučit se obyčejný skok s tailgrabem. Tailgrab = chycení patky prkna jednou rukou. Když jedu do prava, chytáme levou rukou levou patku a naopak. Když jedu doleva, chytám pravou patku.

Na učení tohoto triku je vhodnější větší drak, který bude pomalejší a klidnější, což nám dá více času na provádění nových úkonů. Zároveň musíme mít v drakovi tzv. dost větru, aby hezky nesl. Vyhodou je rovná voda, kde nás při odrazu nebudou rozhazovat vlny. Zrovna tak bych doporučila učit se na hlubší vodě. Nejednou jsem při učení nových triků na mělčině špatně dopadla, třeba na nataženou nohu a není to úplně fajn. A zrovna u one footu, pokud nestihneme zandat nohu zpět, padáme do vody nohou / nohama napřed.

Další celkem důležitou věcí je povolení strapů na prkně. Ve vzduchu potřebujeme všechny úkony udělat vcelku svižně, především ve fázi vyndání, nebo zandání nohy zpět do prkna. Ačkoliv se tento krok zdá jako méněcenný, může to potom hodně dopomoct k úspěchu.

Tak si to shrneme. Naučili jsme se skok s Tailgrabem, máme povolené strapy a jezdíme na vhodném místě a větší drak nad hlavou. Ted už stačí do tailgrabu přidat jen samotné vyndání jedné nohy. Zopakujeme si, když jedu do prava, chytám levou patku prkna a zároveň vytahuju levou nohu, napínám jí (ať se na to dá dívat :-) ) a honem dávám zpátky. V této fázi především oceníme povolené strapy, a už se soustředím na plynulý dopad. Nezapomínáme dopadat s prknem natočeným po větru. A co se děje s drakem a barem?

Bar za celou dobu skoku nepovolujeme. A draka držíme na 12 hodině o něco déle, než jindy. Ve skoku je taky dobré se mírně naklonit za sebe, směrem za rukou chytající prkno.

Samotný grif chycení prkna a vyndání jedné nohy můžeme trénovat i na pláži. Prkno mi leží na zemi, stoupnu si do něj, v předklonu chytím jednu patku prkna a příslušnou nohu vytahnu za sebe, propnu a zase vrátím. Pomůže nám to v utřídění si jednotlivých úkonů. Tak teď už jen zkoušet, zkoušet a zkoušet a až to půjde dají se přidávat další variace...
 

Škola kite triků - Onefoot
 

Jakmile se nám toto podaří, můžeme si už se samotným trikem trochu pohrát. Nohu můžu natahnout za prknem, před prknem. Můžeme také OneFoot spojit s backrolem nebo samotný OneFoot odělat hlavou dolů.

Hodně štěstí přeje KajTerka!

P.S.: pokud potřebujete s tímto trikem, rádi pomůžeme v kite škole.
 

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Bazar