Dáváme dárky k nákupu (trapéz, cvičný kite, měřák větru...) nad 4 000 Kč. Najdeš ve svém košíku !

Škola kite triků - základní skok

276
+Napiš článek
 

Už tě nebaví si jen tak jezdit sem a tam? Chceš něco nového a v dnešní době i populárního? Tak tu přesně pro tebe mám rychlý tutoriál na skok s kitem.

Jsou různé techniky skoků, každému vyhovuje něco jiného, pokusím se tu vysvětlit a popsat jednoduchý skok tažený drakem (oldschool). Pro začátek bude stačit slabší vítr a dostatek místa na spotu.

Samotný skok bych rozdělil do třech hlavních bodů: 1) Odraz. 2) Let, 3) Dopad

1) Odraz: Asi hlavní bod, od kterého se vše odvíjí důležité je správné načasování. Takže jedeme proti větru, chceme skočit, tak draka rychle dáváme na 12 hodinu, povolíme bar od sebe (aby nabral ještě větší rychlost), když ho máme na 12, tak přitáhneme bar a zahraníme prknem pro vyostření proti větru. Pokud bude vše správně, tak bychom měli vyskočit, třeba ne hned moc vysoko, ale pro začátek to stačí.
 

Škola kite triků - základní skok - odraz


2) Let: Po odrazu je důležité draka nechat na 12 hodině. Až pocítíte že vás drak netáhne nahoru, ale pomalu padáte, tak těsně před dopadem natočte prkno po směru větru (aby jste mohli jet dál a nemuseli si zbytečně namáčet zadek. Při klesání už tahám stranu baru, kam chci ze skoku odjet ( když to neuděláš, drak přelítne za havu a po dopadu začne padat.)
 

Skola-kite-triku-zakladni-skok-let.jpg
 

3) Dopad: Když máte prkno správně natočené a draka už máte po směru jízdy, tak nezapomeňte při prvním kontaktu s hladinou jet chvilku po větru, je to podobné jako když se rozjíždíte jenom s tím rozdílem, že už máte nějakou energii.
 

Skola-kite-triku-zakladni-skok-dopad.jpg
 

Pokud máš strach a respekt, objednej kurz a přijeď třeba za námi na Rujánu, budeme se těšit.

Doufám, že ti článek aspoň trochu pomohl a příště se pokusím vysvětlit Transition jump (změna směru ve skoku).

Z Nováče zdraví Piškot

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

ŠKOLA KITE TRIKŮ - FRONT ROLL

Sezóna ještě neskončila, a kdo se v té letošní rozjezdil, mohl by ještě před zimou zvládnout některý z jednodušších triků, dnes si dáme frontroll.

0

Naish House Tarifa

Mrkni nejen na nové video, ale i na kus kite historie a legendární riders. Víc v článku :)

0

Bazar