15-70% JARNÍ SLEVA téměř na vše (registrovaný na vše)!

DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite,
kšiltovky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
Dárky najdeš ve svém košíku.

5 kite triků pro začátečníky

662
 

Máš za sebou začátky na kitu a chceš začít dělat triky? Tady je pár tipů na základní triky, na které se později dají navazovat další náročnější.
 

Jízda toe side

Základní (ne)trik, kdy jde jen o jízdu po přední hraně. Samotná jízda po přední hraně není příliš náročná, horší je spíš otočení prkna a přetočení těla zády ke kitu. Váhu je potřeba přenést do druhé nohy, stát víc ve špičkách. Pro dosažení jízdy upwind po přední hraně je potřeba se nebát položit do trapézu a zadní nohou prkno tlačit proti vodě pryč od těla. Někomu pomůže si hodně povolit trapéz, aby po těle klouzal a mohl se otáčet. To eliminuje přetáčení těla směrem po větru tahem draka.

 

Krájené otočky

Tenhle trik je po zvládnutí předchozího úplně jednoduchý a přitom vypadá moc hezky. Jde o otočku vyjetou celou po zadní hraně s přetočením prkna těsně před otočkou. Důležitá je práce s drakem. Draka je potřeba hned po prohození prkna točit poměrně ostře do protisměru a to klidně přímo přes powerzónu, Jízdou po větru v průběhu otočky drakovi sebereme vítr, takže i při proletu powerzónou nemá příliš moc výkonu a ve slabším větru může začít i padat s prověšením šňůr. Draka je možné točit taky spodem (downloop).carved-transition-kite-trick.png
 

Pop 180° frontside

Po zvládnutí přetočení prkna pro toeside jízdu je tenhle trik docela jednoduchý. Je to prakticky to stejné, jen ve vzduchu při malém skoku vedeného z prkna (pop). Po odrazu pomáhá otočení těla pustit zadní ruku z baru, aby neomezovala ramena ve vytočení do obráceného směru.
 

Graby

Graby jsou základním prvkem pro oldschool freestyle. Je jich nepřeberný množství variací a dají se skládat jeden za druhý v dlouhých poletech. Jsou také průpravou pro onefoot a boardoff triky.
 

Air transition

Je to skok odjetý do strany odkud se do skoku najelo nebo taky změna směru ve skoku. U tohoto triku je velmi důležitý nájezd do skoku a práce s drakem. Nájezd se hodně podobá ostřejšímu zastavení s rozdílem, že prkno jede víc v hraně, aby co nejméně klouzalo plochou po vodě a vodu spíš krájelo hranou. Při nájezdu je nutné vyostřit co nejvíc proti větru, protože rychlost proti větru je to, co drakovi dá tah vzhůru až bude na 12h. Při vyostření proti větru dochází ke zpomalení a chvíli před zastavením je skok zahájen popem a přitažením baru, s tím, že drak už je hodně vysoko. V letové fázi drak přelítává přes 12h a jakmile začneme klesat, posíláme draka trochu ostřeji dolů do okna, aby nám ještě před dopadem dal dostatečnou rychlost pro odjetí ze skoku bez ponoření.

Tento trik má zase spoustu variaci spojených s grabem, rotacemi, odjetím do kiteloopu a je nezbytnou průpravou pro krásné triky, jako je darkslide.


 

Doufám, že tě prkno bude při učení nových kite triků poslouchat a v případě nějakých dotazů klidně piš do komentů, zkušenější borci určitě rádi poradí ;-)

Čau, Leguán

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Kite spot Egypt - Hurghada

Kite spot o kterém už snad každý kiter slyšel. Hurghada. mělká voda, teplá jako kafe, zalitá sluncem a hned na spotu kite bar se vším, co kiter potřebuje.

0

Bazar