Dáváme dárky k nákupu (trapéz, cvičný kite, měřák větru...) nad 4 000 Kč. Najdeš ve svém košíku !

Cabarete, Dominikánská Republika - kitesurfing spot

314
+Napiš článek
 

Právě jsme se vrátili z jedné z TOP 10 destinací pro kiteboarding v Cabarete. Revír se nachází v na severu Dominikánské republiky. Nejbližší letiště je v Puerto Plata, ze kterého se dostanete do Cabarete za 35 USD ( ceny jsou vyvěšené na tabuli na letišti). Touto dobou je v Cabarete teplota kolem 26 °C a oceán má asi 25 °C a tak je možné jezdit jenom v šortkách. Pokud se podíváte na satelit zjistíte, že pobřeží je chráněno reefem, který je vzdálený asi 300 – 500 m od pobřeží, kdo by však čekal za reefem rovnou vodu bude asi zklamán. Vodní plocha je rozryta protiběžnými vlnami. Takže jízda je poněkud divoká. Vítr fouká z boku mírně k pevnině a tak dříve a nebo později dorazíte a doplavete k pevnině. V době našeho pobytu bylo hodně srážek a bouřkového počasí a jezdilo se od sedmiček až po čtrnáctky, vítr foukal od rána prakticky nepřetržitě.

Cabarete-kitesurfing-vyhled-z-hotelu.jpg

Pokud neholdujete vyloženě vlnám, tak jste omezeni na relativně malý revír, který se nachází cca 2km od města severně. Na vodě je poměrně narváno, při břehu splouvají po větru začátečníci, které poznáte podle helmy na hlavě a doprovázejícího bubáka, který na vás křičí „begínr“ to je znamení, že pokud nechcete rozmotávat draky, tak se máte klidit.

Cabarete-kitesurfing-plaz.jpg

Místní instruktoři jsou naprosto všude, ochotně vám nafoukají a připraví draka, za co však očekávají menší bakšiš. Je dobré jim ho poskytnout, pokud si nejste úplně jistí. V případě, kdy se dostanete do problémů funguje „bubák rescue“. Jeden vám přitáhne ke břehu draka a druhý vás doveze na vašem boardu. Za tuto záchranu si účtují v přepočtu 200.- Kč. Alexandrovi je deset let, sváží uplavaná prkna a ochotně vám zabalí a připraví kite. Mluví trochu anglicky a pokud se svěříte do jeho rukou jste na vodě v naprostém bezpečí. Narazili jsme dokonce na naše krajany, Jirku od jezera Michigan, Davida, Ivanu a Petra z Vancouveru a tak na pláži zněla dokonce i čeština.

Pokud plánujete cestu za větrem v tomto čase je Cabarete to pravé místo. Dopraví vás tam německá společnost Condor v přímém devítihodinovém letu. Jenom si dejte dostatečnou rezervu při přestupu. Nám díky zpoždění ČSA letadlo ulétlo a museli jsme cestovat přes Toronto a byli na cestě o den a půl déle.

Čau, Rudolf

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

Cabarete

Nazdar Rudo, hezky clanek, ale mohl jsi nam trochu udelat reklamu :-D http://dominikanska-reality.cz/dovolena/kitesurfing-v-cabarete-dominikanska-republika/ Kdyz by nekdo chtel tady dobre zajezdit, tak budu jedine rad. Ted naprosto idealni podminky. Staly vitr od severovychodu uz min. mesic kazdy den pres 20 uzlu a prevazne total slunecno, takze jezdim 10 Ozone Reo nebo 8 Ozone Enduro V2 ;-) Mejte se vsichni fanj a at fouka co to da!!! S pozdravem Tomas

Shop

Magazín

Jak servisovat mountainboard

Mountainboard by každý rok před sezónou zasloužil generálku, Aby vše jezdilo jak má a prkno vydrželo co jedéle v super stavu.

8

Nový kite Naish Triad

Pojďme si představit funglovku Triad z portfolia kitové značky Naish, která nahradila pro rok 2019 model Ride.

1

Bazar