DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite,
kšiltovky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
Dárky najdeš ve svém košíku.

Egypt - El Gouna kiteboarding

14
 

ELGOUNA, KITEBOARDING RÁJ MEZI RUDÝM MOŘEM A DRSNOU POUŠTÍ AFRIKY

Cestu letadlem z Prahy, Brna či Ostravy přímo směr Hurgáda urazíte sotva za 4 hodiny, takže si záhy můžete užívat na svém HARAKIRI kite kurzu nebo potrénovat své triky.

kiteboarding elgouna

ALOHA V ELGOUNĚ

Na letišti s časovým posunem o jednu hodinu po směru hodinových ručiček vás bude vyhlížet cestovní kancelář s přistaveným busem směr hotel, kam máte namířeno. Také řádka taxikářů s běžnou taxou Hurgáda – Elgouna 30 Eg. liber (poundů) vás za cca 30 minut odveze na místo určení. Samotné cestování po ne příliš rozlehlé Elgouně je relativně pestré, nicméně vzhledem k její členitosti, počtu vodních kanálů a mostů připomínající italské Benátky se vyplatí pro transport z většiny hotelů na kitebeach využít dopravní prostředek. Běžné dopravní prostředky zde jsou tzv. TokToky, což jsou polstrované motorové tříkolky a cena na osobu vyjde na 5 liber v rámci celé Elgouny. Relativně dražší doprava je prostřednictvím taxi služby, kde si řidič počítá 15 liber za jednu jízdu až pro čtyři klienty, což je tedy nějakých 3,5 liber na osobu. Nejlevnější varianta je městský autobus linka Marina line vyrážející každou hodinu z centra města směr všechny kite základny v Elgouně a za týdenní permanentku dáte 15 liber. Jedna samostatná jízda busem stojí padesát poundů.

##IMAGE1##

CO S PENĚZMA

V Egyptě platíte Egyptskými poundy (libry), kdy v přepočtu vychází jeden pound na cca 4 Kč, nebo 7 liber na 1 Euro. Peníze si s sebou v hotovosti nemusíte vozit ve velkém měřítku. Bez problému v Elgouně najdete několik bankomatů na EC či kreditní karty. Eura či USD je možno opět bez problému vyměnit v několika místních bankách, restauracích, na recepci v hotelu či přímo v obchodech. Nicméně výměna peněz prostřednictvím banky má kromě lepšího kurzu, minimálních poplatků také výhodu bankovního potvrzení o výměně, prostřednictvím kterého je možno si zpětně libry vyměnit zpět za Euro. Pozor, egyptské bankovky se ze země nesmí vyvážet.

JAK JE TO S TÍM POČASÍM

Teplota se přes den v zimním období nesnižuje pod 20 stupňů Celsia a v létě se vyšplhá až ke čtyřicítce. Slunce je v letním období velmi intenzivní, proto kompletní ochrana proti slunečnímu záření přes kvalitní opalovací krémy, brýle či lycrová trička by měly patřit k vašim standardním zavazadlům do této oblasti. Teplota vody se v průběhu celého roku pohybuje v rozmezí 21 až 27 stupňů. Pravděpodobnost větru nad 4 bft se pohybuje v zimním období kolem 70ti procent. V létě jsou větrné dny ještě častější záležitostí a jeho pravděpodobnost se pohybuje až okolo 90ti procent. Vítr téměř výlučně fouká side-onshore z leva. V zimním období a na podzim je neopren 3/2 popřípadě 4/3 téměř nutností, zato v létě a na jaře si do bagu přibalte shorta nebo jen kiterské kraťasy a lycrové tričko. Další předností kiteboardingu v Elgouně je mělká voda cca 300 m směr na moře, kterou najdeš po celé délce pobřeží v Elgouně i kolem ní. Kiteboarding je tak proto rájem nejen zkušených jezdců, ale je skvělým startem pro začínající nadšence, kterým mělká voda pomůže nejen v jejich prvních rozjezdech s drakem nad hlavou. Vstup na jednotlivé kite pláže je placený a vyjde vás na cca 35-40 Euro na týden. V ceně kromě samotného vstupu na pláž je započtena úschova kitového vybavení v boxech základny, kompletní asistenci při strojení, startování a přistávání kitů, rescue na pláži i se člunem za rifem na hluboké vodě.

##IMAGE1##

KDYŽ ZROVNA NEFOUKÁ

V bezvětří můžete podniknout výlety za památkami Egypta, hloubkové potápění, šnorchling, výjezdy do pouště na horských kolech, tříkolkách či motorkách, wakeboarding za člunem ve vodních kanálech mezi jednotlivými ostrovy tvořící Elgounu, luxusní Golf, jízda na koních a velbloudech a samozřejmě nákupy ve volné chvíli. Pověstné jsou i místní relaxační masáže celého těla po náročném dni plném kiteboardingu.

JAK SE DOBŘE NABAŠTIT

Gastronomická nabídka je zde velmi různorodá. Tu bude mít možnost si plně vychutnat především host s objednaným pobytem v hotelu pouze se snídaní. Hostům s polopenzí či all inclusive se denně nabízí obědy a večeře standardně formou švédských stolů místní i evropské kuchyně. Také podle toho ve kterém hotelu je člověk ubytován, může dvakrát do týdne v jiném hotelu s přáteli povečeřet.

##IMAGE3##

JAK SE DOBŘE POBAVIT

Večerní život v Elgouně je spíše poklidný a rodinný, nicméně jaké si to uděláš, takové to máš, takže singl párty se meze nekladou a bezedné all inclusive nabízí večerní bujaré popíjení v baru dle vlastní nálady. Kdyby přeci jen někdo na kite beach party, nabízí se akcičky v „Mangroovy Beach Baru“, „Buzza Beach Bar“ nebo kitepárty v místní Marina In.

##IMAGE1##

A JAK SE TAM DOSTANETE

Do Elgouny se dostanete snadno letecky z Prahy, Brna nebo Ostravy. Stačí kontaktovat některou z cestovních kanceláří, která zařídí letenku, transfer na ubytovací zařízení, hotel s polopenzí nebo allinclusive – Firo Tour, Fischer, Exim. Ceny přímo v Elgouně se pohybují od 15000 vč. letištních poplatků, u last minute pobytů i levněji. Pro ubytování v Elgouně hledejte v cestovce hotely Panorama Inn, Arena Inn, Movenpick, Sheraton Miramar nebo Steineberger Golf Resort. Pokud hledáte nižší cenu, možností je ubytovat se v cca 30km vzdálené Hurgádě, dojíždět můžete do Elgouny taxíkem za 30 liber za jednu cestu.

##IMAGE5##

Aloha, Kiters [habibi] is Elgouna

.

Holky, nemáte se ke komu přidat na kiteboarding trip? Přidejte se na HARAKIRI kite trip...

.

Ohodnoť článek:



Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Magazín

Bazar