DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite,
kšiltovky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
 
Dárky najdeš ve svém košíku.

Řecko - Atény - kitesurfing spoty

184
 

Ahoj,

v rámci dovolené nebo služební cesty do Atén můžete naplánovat i kiting. Díky tomu objevíte, co běžným turistům ujde, a to krásné pobřeží se super plážemi a zajímavá místa na kiting v regionu Attiki a to Loutsa a Schihnias.

Kiteboarding-Ateny-Recko-Kiting-Mapa Attiki

 

Schinias

Jedna z nejoblíbenějších lokalit je Schinias, která se nachází na východní straně Attiki. Je oblíbená začátečníky, neboť je zde mělké a písčité dno. Tato lokalita je jen pro jižní vítr, neboť z východu je kryta 2 km skalnatým výběžkem a přístupná od října do května. V teplejších měsících totiž dochází k přečíslení kiterů plážovými povaleči. Schinias je národní park a díky tomu nejsou zde žádné velké budovy, ale jen krásné borovice a tři malé taverničky se vším co je třeba. Tato oblast sousedí s Maratonem, kde proběhla slavná bitva Řeků s Peršany. Vylodění Peršanů právě proběhlo na tomto pobřeží. Ano, a z nedalekého Maratonu vyběhl ten vytrvalostní běžec do Atén, co nedodržoval pitný režim. Nikdo neví jak se skutečně jmenoval, ale že uběhl přesně 42,195 km je známo všem. Tato oblast je nakloněna i silničním cyklistům, neboť silnice jsou po Olympiádě 2004 stále v krásném stavu díky minimálnímu provozu.

Do této oblasti se nedostanete MHD. Nejlepší řešení je přes kiting školu a nebo si vypůjčit auto. Poslední řešení je Taxi, ale to je opravdu ta poslední možnost.

Kiteboarding-Recko-Ateny-SCHINIAS_II

 

Loutsa

Další oblastí je Loutsa také na východní straně Attiki a vzdušnou čarou od Schinias 17 km na jih. Zde se provozuje Kiting celoročně, nejlépe v červenci a srpnu. Řekové jsou totiž na dovolené „Tour de ostrovy“. Oblast je vhodná jak pro začátečníky tak i pokročilé. V případě, že předpověď větru na Attiki není příliš nakloněna pro kiting tak tato oblast umí čarovat, a to díly přilehlým ostrůvkům, které podporují bernoulliho jev. Sice musí foukat severní a severo-východní vítr, ale ten zde vládne 70% v roce. Kiting školy si rozdělily území. Jedni mají základnu na pevnině a ti druzí na ostrůvku, na který vás dostanou člunem. Ten stejný člun poskytuje začátečníkům a i pokročilým doprovod při kitingu. Na ostrůvek si musíte vzít dostatek vody, doporučuji 3 litry, a jídlo co máte rádi a na sluníčku se nekazí. Pro odpočinek ve stínu tam najdete přístupný kostelíček s přístřeškem. Dno je kamenité s výskytem ježovek, takže botky.

Velkou výhodou této oblasti je, že se sem můžete dostat MHD.

Kiteboarding-Recko-Ateny-LOUTSA_II


Západní strana Attiki je jen kamenitá a jakmile je někde krásná písčitá plážička tak je osázená hotelovými přístřešky. Tato strana je vhodná pro potápění a cyklistiku. Sice jsem tam zahlídnul kite, ale nic podrobnějšího nevím.

Mějte se krásně,

Pepa

 

 

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Bazar