DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite,
kšiltovky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
 
Dárky najdeš ve svém košíku.

Chorvatsko - Kite spot Ljubač

1099
 

Ahoj kiteři, rád se podělím o mé 7leté zkušenosti ze spotu Ljubač v Chorvatsku. Spot se nachází 18km od Zadaru a 15 km od známějšího spotu Nin.
 

Kudy se na kite spot dostat

Cesta je jednoduchá. Po projetí tunelu Sveti Rok se otevře před mostem nad řekou Maslenica první pohled na moře. Druhý sjezd (Posedarje) z dálnice je na ostrov Pag. Zde sjedete z dálnice a odbočíte za mýtnicí vlevo smě ostrov Pag. Po 15 km dojedete na křižovatku. Do prava se sjíždí dolů do klidného městečka Ražanac, kde se vždy ubytovávám. Rovně se pokračuje na ostrov Pag a na spot se odbočuje vlevo směr Zadar.

Na kite spot již zbývá jen po 3km odbočit vpravo směr Ljubač.

 
 

Terén kite spotu

Celá zátoka je písečná s velmi pozvolným vstupem do moře. Minimálně 300m od břehu je voda stále nad kolena. Na pláž se najíždí autem, není třeba výbavu nikam tahat. Začátek pláže je obsazen rodinami s malými dětmi. Na konci je voleybalové hřiště, kde parkuji a odtud vyjíždím do zátoky.

Kite spot Ljubač, Chorvatsko - parkovani

Celá zátoka je ve tvaru písmene U a jsou zde dvě pláže, každá na jedné straně zátoky. Vzdálenost mezi nimi je do 2km. Z jedné na druhou je krásně vidět, takže není problém přejíždět mezi nimi.

Kite spot Ljubač, Chorvatsko - laguna


Vítr

Tento spot jsem pravidelně navštěvoval na přelomu července a srpna při rodinné dovolené. V tuto dobu zde pravidelně foukalo odpoledno po 15 hodině ze směru od ostrova Pag do středu zátoky.

Kite spot Ljubač, Chorvatsko - flat

Odpolední termika je velmi stabilní, ale většinou na lowind výbavu. Mně se nejlépe osvědčil Flysurfer Speed 21m v kombinaci s prknem Nobile XTR.

Kite spot Ljubač, Chorvatsko - low wind

Tento spot není plný jako Nin a přitom jsou od sebe vzdáleny jen 18km. Největší nápor bylo dalších 6 kiterů. Spot je tak vhodný i pro naprosté začátečníky pro první kroky, pokud se nebudou učit nad prcky ve vodě. Prostoru je zde více než dost.

Kite spot Ljubač - Nobile XTR

Našlo se i několik dní, kdy se dalo jezdit s menším Naish Park 12m, když fouklo nad 6m/s.

Kite spot Ljubač, Chorvatsko - Naish Park

V případě zájmu mohu poskytnout i informace o ubytování v Ražanci. Mám zde chorvatského kamaráda, který pronajímá 4lůžkový apartmán s klimatizací.
 

Zajímavá místa v okolí

Z tohoto místa je možno cestovat na výlety směr ostrov Pag, na který se přejíždí přes most. Na ostrově je spousta krásných pláží. Má nejoblíbenější je pláž Šimuni. Na večerní procházky je oblíbený Zadar nebo hlavní město ostrova Pag, stejnojmenný Pag.

Případné dotazy nebo vlastní zkušenosti pište do diskuze.

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

Shop

Magazín

Bazar