DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite,
kšiltovky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
Dárky najdeš ve svém košíku.

Kite spot Egypt - Hurghada

994
 

Kite spot o kterém už snad každý kiter slyšel. Hurghada - Egypt. Mělká voda, teplá jako kafe, zalitá sluncem a hned na spotu kite bar se vším, co kiter potřebuje. Tak by se stručně dala vystihnout Hurghada. Podíváme se na ni ale i trochu podrobněji.
 

Hurghada - Kitesurf Paradise - kite spot

 

Dostupnost lokality

I když je Hurghada poměrně daleko, dostupnost je velmi dobrá. V současné době tam lítá hned několik společností z většiny velkých letišť v ČR a okolních zemích. Praha, Brno, Ostrava, Vídeň, Bratislava.... A z většiny z nich hned několikrát týdně.

Ceny zpátečních letenek se pohybují okolo 8 - 11 tis na hlavu a u některých společností i s odbaveným zavazadlem. Skromný kiter nebo punkáč se splitboardem se tak i s vybavením vleze do letenky bez příplatku. Většina společností nabízí i přepravu sport bagu, kde bývá větší hmotnostní i rozměrový limit a není tak problém přibalit i velká vrata a hromadu dalších cajků.

 

Hurghada Kitesurf Paradise - letadlem


Momentálně pro vstup do Egypta nejsou žádná omezení v souvislosti s Covidem. Po příletu se na přepážce zaplatí vízový poplatek 25 USD / eur na hlavu.

Z letiště se pak na samotný spot jede cca 20 km taxíkem / Ubrem (15 - 30 eur), nebo levnějším busem. Taxikáři jsou docela vynalézaví a s nákladem si poradí ;-)
 

Hurghada Kitesurf Paradise - taxi z letiště

 

Okolí spotu a ubytování

Okolí spotu není zrovna půvabné, spousta nedostavěných / vybydlených domů, písek a nepořádek. Působí to tak trochu jako romské gheto s bazénem u každého bloku. Na druhou stranu asi i díky tomu je ubytování v okolí poměrně levné a v nehezky vypadajících budovách se občas najde slušný apartmán přímo u pláže s bazénem u domu.

Ubytování je fajn řešit s cestovkou nebo přes kite školu, ke které jedeš na kurz. Mají ty správné kontakty a slušné ubytování seženou za super cenu bez smlouvání a nespolehlivé domluvy s místními. Přes booking.com ubytování rozhodně nebrat, protože fotky a realita se moc neslučijí...

 

Hurghada Kitesurf Paradise - ideální na freestyle
 

Obchody

V dochozí vzdálenosti od spotu je velké množství malých obchůdků se vším možným od potravin, přes elektro až po suvenýry, oblečení, parfémy a také lékárny. Sehnat se tu dá skoro všechno a docela levně, jen to chce prolézt místní obchůdky. Je zde i pár větších "supermarketů" kde mají i klasické evropské zboží, ale taky za evropské ceny. V malých obchůdkách se často smlouvá a cenovky na regálech nejsou. O to lepší cena se dá domluvit :-)

 

Hurghada Kitesurf Paradise - obchůdky Hurghada Kitesurf Paradise - místní obchod :-)

 

Je dobrý nápad se zásobit pitnou vodou v barelech, které jsou v každém druhém obchůdku. Voda z kohoutku není pitná, takže jestli nechceš trénovat sprinty z vody na základnu, tak je lepší ji nepit.

 

Kite zázemí

Na pláži hned vedle sebe působí několik kite škol s různým zázemím. Největší je základna Paradise Kitesurf Red Sea, kde je vše, co kiter potřebuje. Jídlo, pití, úschova vybavení, kompresor na foukání draků, krásná startovací plocha na draky (po přistání nejsou obalený pískem), záchody, venkovní sprchy se sladkou vodou, převlíkárna a kite a wing půjčovna, test centrum KITEBOARDING.CZ, kite škola s českými instruktory a velký rescue člun, který se někdy dá po domluvě využít i na výlety za delvíny a šnorchlováním, když třeba zrovna nefouká.

 

Hurghada Kitesurf Paradise - základna

 

Nic samozřejmě není zadarmo, ale ceny za základní věci tu jsou příjemné.

Místní kluci pomůžou se strojením, startování a přistáváním draka, uvaří dobrý jídlo po náročné session a někteří hodí i pár českých hlášek a sprostých slov se srandovním přízvukem. Když je na místě i provozovatelka Jana, dá se vše domluvit česky a jinak bez problémů anglicky.

 

Hurghada Kitesurf Paradise - beach bar a posezení ve stínu Hurghada Kitesurf Paradise - západ slunce

 

Děti jsou na základně vítány. Mají tu i své malé hřiště, trampolínu a místní osazenstvo si s nimi občas i zablbne a chvilku pohlídá, když si máma potřebuje odskočit. Pláž u břehu je ideální na stavění báboviček a voda je u břehu mělká a velmi teplá.

 

Hurghada Kitesurf Paradise - lehátka a dětské hřiště Hurghada Kitesurf Paradise - baby friendly

 

Vítr a voda

Vítr je zde termický a funguje téměř každý den. Zapíná většinou už někdy od 9h dopoledne a zpravidla končí až ve večerních hodinách. Po setmění už se na vodu nesmí.

Kite spot je tvořen lagunou s mělkou vodou o velikosti cca 250 x 500 m, která je ohraničená mírně vystouplým korálovým reefem. Za reefem je hluboká voda a dál potom další mělčiny, na které se dá na kitu dojet.

Jezdit se zde dá většinu roku bez neoprénu, nebo jen v shortu. Na začátku jarní (březen - duben) a na konci podzimní sezóny (listopad - prosinec) se ale v chladnějších dnech na vodu může hodit nějaká vrstva navíc v podobě topu nebo mikiny.

 

Hurghada Kitesurf Paradise - kite kurzy i pro děti

 

Pozor je potřeba dávat na příliv a odliv. Ten je zde pravidelný, každý den 2x, ale každý další den se cca o 30 min opožďuje. Kromě předpovědi větru je dobré sledovat i předpovědi přílivu a odlivu, protože při silném odlivu je v laguně příliš málo vody a nedá se jezdit. Na hlubokou vodu si každý netroufne a taky se za ní pak musí kus pěšky (cca 250m) přes mělčinu. Vítr i přiliv najdeš třeba na Windguru nebo jiných předpovědích.

Voda je v laguně čistá a je krásně vidět na písčité dno, na kterém se občas válí mušle s ostny. Na tu je lepší šlapat v botičkách než bez nich, takže ty si přibal do kufru ;-)
 

Hurghada Kitesurf Paradise - krásná voda a krásné ženy

 

Test centrum KITEBOARDING.CZ

V našem test centru je možné ZDARMA otestovat nafukovací draky Naish (Boxer, Triad, Pivot), komorové draky Flysurfer (Viron3, Soul2, Sonic3) a kiteboardy Nobile (NHP, T5, Carpet, NBL). Na testovačku je  nejlepší se předem u mě na Whatsapp 775 224 130, nebo messenger a to nejlépe po 19h večer, kdy bývám online. Případně u Lenky, která mi info a kontakt předá. Hlásit se u mě můžeš i na kite kurz případně vyzvídání nějakých kiting rozumů :-)

 

Hurghada Kitesurf Paradise - Flysurfer Sonic3
 

Když nefouká

V okolí toho zdánlivě není moc co dělat (všude jen písek), ale ve vodě je druhý svět plný korálů, rybiček a delfínů, za kterými můžeš vyrazit na výlet lodí nebo. Na delší výlet (2 a více dní) se můžeš vypravit do Káhiry nebo Luxoru na pyramidy a další historické památky. Pro milovníky zvířat je zde místní jízdárna, kde sá dá domluvit projížďka na koních. Tyto aktivity si můžeš domluvit na základně s Janou.

 

Hurghada Kitesurf Paradise - Karnak Hurghada Kitesurf Paradise - památky Karnak
Hurghada Kitesurf Paradise - jízda na koních

 

Tak a to je asi všechno, co mě napadá. Jestli jsem na něco zapomněl, tak se ptej v komentech, nebo mi napiš na některý z kontaktů v mém profilu, nebo zde v článku. Budu se těšit.

Letos bude naše centrum otevřené minimálně do konce listopadu, tak neváhej a přijeď si před zimou prohřát kosti za námi.

Čau, Leguán

HARAKIRI kite kurzy

Díky za foto: Jíří Chába, Kitesurf Paradise Red Sea, KITEBOARDING:CZ

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Bazar