FLYSURFER TÝDEN: 17% SLEVA pro registrované! (sleva 15%+2% platí do 1.6.2023)

DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite,
kšiltovky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
Dárky najdeš ve svém košíku.

Kiteboarding spot - Szukanie Hood River

103
 

Baví mě objevování spotů, ale Oregon je z ruky, tak jsem szukali w Polsce. Poblíž hranic leží velmi bílé město netypicky obklopené kopci, v nichž se skrývá hluboké údolí polykající jižní vítr.

spot-polsko-flysurfer-sonic2-flysplit-hood-river-21.JPG

O tomhle spotu jsem se doslechl loni, ale čistý jih je celkem rarita, kterou to začalo na předpovědi zavánět v deštivém týdnu, tak nezbývalo než oslavit svátek na vodě. Po cestě byl sice nějaký sníh podél silnice vidět, ale vzduch byl příjemný a hýbal se správným směrem. Zasypat si Sonica pískem se na mnoha vnitrozemských spotech nepoštěstí. Díky mimosezóně je na pláži za hřištěm vedle půjčovny šlapadel dost místa na startování i přistávání, tak hned pádím na vodu. Hladina je bez chopu, vítr duje stabilně z jihu.

spot-polsko-flysurfer-sonic2-flysplit-hood-river-19-(1).JPG

Panoráma zasněžených Slezských Beskyd koresponduje s teplotou noh bez botek, ale je to krása, tak dávám i nějaké tóčo oceněné přihlížejícími windsurfaři. Šířka spotu je nějakých 500-600m, ale když se okolo nikdo nemotá, stačí to k výživnému pojezdu s kulisou ala alpské jezero. Později odpoledne při druhém pojezdu začíná štěkat západní směr přes kopce a musím prověřit dlouhé mělké dno, abych přistál. Není tu moc kam odpadnout, takže rezerva je potřeba. Po přistání jsem našel mezi kamínky pár kousku skla, což by nemuselo udělat dobře kitu při bližším setkání.

spot-polsko-flysurfer-sonic2-flysplit-hood-river-13.JPG

Lokální WS upozorňují, že 14km je spot na západní směr, kam přejíždí. Jedeme tedy i s Krutičem, co přijel po výkysu, na větší vodní plochu jezera Żywieckieho. Příjezd k základně OW Mega jsme našli, ale kiteři už vysedávali na verandě. Okukujeme hardcore start a windsurfaře chytajícího pruhovaný vítr.

spot-polsko-flysurfer-sonic2-flysplit-hood-river-29.JPG

Stejně jako má řeka Columbia svojí horu Hood (dle které se jí přezdívá), má taky jezero Żywieckie svoje panorama s horou Skrzyczne. Trochu zmateně působíme při řešení směrů, co zde fungují, ale brzy se dovtípíme, že poludniowy záchod nemá nic společného s toaletou. Pro podobně jazykově nevybavené přikládám větrnou Růžu. Když se dostavuje večerní liják, zasedáme na pivko pod střechou a kecáme s bodrým majitelem s duší mladíka. Na webu je i webkamera, kdyby jste chtěli spot vidět skoro na vlastní oči.

RozaWiatrow1.jpg

Baví tě průzkumné výpravy na nové nečekané spoty v okolí? Napiš taky o svých objevech :-)

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Bazar