DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite, měřák větru,
výuková DVD, kšiltovky a čepky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
 
Dárky najdeš ve svém košíku.

Německo - Suhrendorf kite spot

205
 

Pro ty kteří, chtějí zavítat za větrem do Suhrendorfu přináším pár informací o tom, jak to v tomto místě chodí a vypadá.

Pokud fouká na Rujáně severní a západní směr větru, pak se dobře jezdí v Suhrendrofu v Ostseecampu, kde v tu chvíli jezdíte onshore a sideonshore. Kemp je obrovský a dobře vybavený, ovšem pro nás kitery a windsurfaře je určena tak 1/5 kempu. Dá se zde pronajmout karavan, chatka, nebo přijet se svým obytným autem. Samozřejmě se dá klasicky spát ve stanu.
 

Nemecko-Suhrendorf-kite-spot-mapa.png


Ceny jsou cca 7e / osoba na den, 3e / auto na den a 7e / stan na den. Rozlišují hlavní a vedlejší sezónu, ta je pak o kousek levnější. Kemp je vybaven restaurací, malým krámkem, dětským hřištěm, hřištěm na beach volejbal a fotbal, minigolfem, sociálním zařízením a kite / windsurf základnou (škola, půjčovna a krám na vybavení).
 

Nemecko-Suhrendorf-kite-spot-skola-v-kempu.jpg


Nejlépe uděláte, když se ubytujete ve windsurfové / kitové části kempu. Koukáte pak rovnou na spot a netaháte „cajky“ nikam daleko. Stanová ubytovací část je od pláže oddělena jen pomyslnou čárou z křovíček a sloupků. Pláž je zde travnatá a celkem upravená. Je rozdělena bílou čárou na zemi, která určuje místo pro chystání kitů a místo pro startování a přistávání. Startovací a přistávací místo je samozřejmě blíž k moři. Zde nenechávejte válet věci a nefoukejte kity, protože by zde mělo být volné místo pro start.
 

Nemecko-Suhrendorf-kite-spot-kite-plaz.jpg


Bohužel vstup do vody je zde horší. Po odstartování kitu přecházíte menší hráz, nad kterou se tvoří větrný vír, kde se kite každému lehce pohne, takže je třeba na to být připravený. Dále jdete k vodě lehce z kopce po trávě, která klouže a ve vodě vás čeká prvních pár kroků kamení, dále už jen písek.
 

Nemecko-Suhrendorf-kite-spot-vstup-do-vody.jpg


Ač toto místo nevypadá, tak pro startování kitu je to jedno z nejtěžších míst, proto dávejte opravdu pozor a pokud si nejste jistí, startujte až ve vodě, nebo se nestyďte někoho zeptat. Už z hráze jsou na vodě vidět bójky, které rozdělují zónu pro windsurfing a kiteboarding. Když stojíte na hrázi čelem k moři, tak vpravo od bójek je místo pro kitery a vlevo od nich pro windsurfaře. Další omezení je až plavební kanál, kde je hloubka a další je řada červených bójek (zase při pohledu z hráze na moře, tak jsou úplně v pravé části – z hráze nejsou skoro vidět, jsou daleko), která označuje začátek ptačí rezervace. Toto místo je přísně zakázané! Rezervace již několik let bojuje o úplný zákaz ježdění v Suhrendorfu, takže čím méně je budeme dráždit ježděním v rezervaci, tím déle nám spot zůstane otevřený, proto apeluji na všechny, aby tento zákaz dodržovali. Celkově v kempu vládne přátelská atmosféra a myslím, že pobyt je fajn.
 

Nemecko-Suhrendorf-kite-spot-zapad.jpg


Co je zde absolutně nejkrásnější, jsou neuvěřitelné západy slunce. To opravdu stojí za to vidět! Díky vybavenosti kempu se zde dá zabavit i v případě bezvětří.

Ahoj a na vodě na viděnou! Kája

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Indoboard pro celou rodinu

Že se na Indo Boardu dá dělat všechno možné, jsme viděli minule a pro koho je vhodný? Skoro pro všechny. Zablbne si na něm celá rodinka a to doslova :-D

0

Bazar