NOVÉ DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite, měřák větru,
výuková DVD, kšiltovky a čepky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
 
Dárky najdeš ve svém košíku.

Thajsko - Pran Buri + Pak Nam Pran kiteboarding spot

51
 

Letos už mě zima přestala bavit, tak jsem se rozhodl vyrazit rovnou za létem objevovat Thaiské spoty na kiteboarding a hned tento první mi přirostl k srdci velmi rychle.

Letěl jsem Praha – Vídeň – Bangkok se společností Austria Airlines za necelých 15 000 Kč. Určitě se dá sehnat i levnější kolem 12k, ale já to kupoval na poslední chvíli, tak jsem si nemohl vybírat.

Z letiště v Bangkoku se dá sehnat přímo minibus do Hua Hin, nejsem si jistý, zda i do Pran Buri, ale oba spoty jsou blízko u sebe, takže není problém řidiči zaplatit pár bahtů (THB) a doveze vás, kam potřebujete. Osobně jsem přespal pár nocí v Bangkoku a prohlédl si památky a zapařil na světoznámé Koah San Road. Ubytko lze bez problému sehnat přes Agoda.com, či Booking.com.

V centru jsem obešel pár cestovek a ptal se na minibus do Pran Buri. Ceny se dost liší, tak je potřeba hledat. Nakonec jsem našel společnost, která mě dovezla až na kite spot Pran Buri za 550 THB (100THB = 70Kč). Pro příklad, některé cestovky mi to nabízely za 900THB.
 

Bangkok-temple-kite.jpg
 

Vesnička Pran Buri (úpně přesné místo je Pak Nam Pran) je úplným opakem velkoměsta Bangkoku. Nikdo nikam nespěchá, každý se usmívá, voní tu bylinky a je tu čerstvý vzduch od moře.

Ubytování jsem sehnal v krásném bungalovu s klimatizací a 2 lůžky za 6000 THB/měsíc, který je od kite spotu vzdálený cca 3km. Motorka se zde dá pronajmout za 150-200 THB/den, ale pohodovou procházkou podél moře jste za 30 min na místě.
 

kiteboarding-Pranburi-Thajsko

 

Kite spot Pran Buri:

Pláž je dlouhá asi 5km a široká 40m s jemným pískem. Fouká tu termický vítr každý den cca od  13h – 20h. 80m od břehu je mělčina, takže spot je ideální na učení. Je tu stále přes 30°C a voda má báj oko stejně, takže neopreny můžete nechat doma. Je zde mnoho kitových škol, ale místa je zde na rozdávání. Pláž je lemována malými hotýlky a restauracemi, kde seženete hlavní chod i za pouhých 50THB.


Thajsko Pranburi kite beach


Sezóna je zde od Listopadu do konce dubna – poloviny května. Listopad - prosinec-leden fouká silněší SV side on-shore vítr 8-12m/s a dělají se vlny. Únor - březen - duben - polovina květena fouká slabší 5-8 m/s JV Side-on-shore a moře je klidné s malými vlnkami, takže na větší kity. Dle místního ridera foukalo v listopadu a prosinci 2017 celkem 45 dní přes 10 m/s.

Pod vodou nejsou žádné řasy ani korály, takže hydrofoilisti jsou zde vítáni.
 

Thajsko - Hua Hin kite beach


Sjíždí se sem kiteři z celého světa. Během jednoho dne jsem se zde seznámil s Němcem, Švédem, Filipíncem, Rusem, Američanem a všichni byli pohodáři. Večer je zde možnost navštívit spousty stylových beach barů, kde jsou ceny za drink okolo 100THB a pivo 80THB.

Jsou odsud kousek známé ostrovy Koh Samui, Koh Phangan, Ko Tao, kde se dá také kitovat, ale ty se teprve chystám navštívit.


Thajsko kite spot - Pran Buri beach bar
 

Kite spot Hua Hin:

Nachází se severně asi 15km od Pran Buri. Podmínky jsou zde stejné, ale městečko je daleko rušnější s více obchody a kluby. Je zde i více kiterů na vodě a více škol. Za mě osobně preferuji spíše Pran Buri.
 

KBA-kiteboarding-asia.png
 

Jsem tu teprve chvilku a už teď můžu tento spot jen a jen doporučit! Další Thaiské spoty budou následovat. Stay tunned! Máte vy nějaké tipy na spoty v Thaisku? Napište do komentářů.

Užívejte si zbytky sněhu a já jdu prohnat draka na vodu!

Martin

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Bazar