NOVÉ DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite, měřák větru,
výuková DVD, kšiltovky a čepky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
 
Dárky najdeš ve svém košíku.

Roccaraso snowkite trip - report a video

22
 

Trip do dějiště European Snowkite Contestu uprostřed Itálie probíhal až na dvouhodinové zdržení v půjčovně na letišti v pohodě. Ski areál Roccaraso se 100km sjezdovek se nachází mezi Římem a Pescarou, na hřebenech Apenin. Sjezdovky jsou orientované na východ, ale to zajímavé pro nás je více na západní straně, kde se otvírá náhorní plošina s pěknou členitostí. Najde se tu jednodušší freeride aréna s kulatými kopci, ale i prudké srázy a vrcholky na challange.
 

Když nám foukal severozápad, dalo se přejíždět po několika provázaných návrších nad střediskem i prozkoumat údolíčka, do kterých nafukovalo. Vítr nás pustil i do níže položené freeride arény s panoramatickými výhledy do zeleného podhůří. Scenérie, ve které jsem řádili, je dech beroucí. Západní strana plošiny je lemována skalnatým hřebenem přecházejícím do zasněžených vrcholků hor.

Aby byla ta snowkite dokonalost korunována, zažili jsme pod nohama ideální konzistenci sněhu. Ufoukaná krusta bez hrbolu na povrchu pocukrovaná a spojená s prašanem dopřály nohám příjemnou, hladkou a rychlou jízdu bez propadání. Našly se i místa, kde se dal prašan rozstřelit snowboardem do širokého okolí.

Samozřejmě při takovýchto podmínkách balím pěkně provětraného Sonica2 11m až při západu a zakončujeme den drcením manšestru na sjezdovce při cestě k autu.
 

snowkiting-flysurfer-sonic2-italy-roccaraso-1.jpg

Další směr co nás čekal byl čistý západ, kterému trochu ubírá na síle hřeben. Na dlouhé výlety nás síla / slabost věru nepustila, ale o to důkladněji jsme mohli prozkoušet lightwind zbraň Flysurfer Peak3 12m. Tenhle skladný pytlíček má potenciál vyjezdit podmínky jako Speedy vzducholodních rozměrů. Při puštění baru kite stojí ve vzduchu jako přibitý bez tahu a ve třetí verzi i s minimálním flatrováním. Stačí ale pořádně přirvat bar a už potahuje silně, ale klidně. Oproti Sonicu 11 je líný, ale jako bezpečný, předvídatelný kite do vysokých hor i pro začátečníky se mi líbí. Novinkou, na kterou jsem byl hodně zvědav, je odstřel do harmoniky. Ten je řešen skrz náběžku, takže se odstřelený Peak3 poroučí k zemi a leží docela klidně. Potom stačí napnout šňůry, cuknout za řídící a osobní lanovka se zase rozjíždí. Ač není vysokohorský snowkiting, kde vidím největší potenciál tohoto odstřelu, zrovna hlavní proud kitingu, posouvá celkově Peak3 bezpečnost a komfort zase o kus dál.
 

snowkiting-flysurfer-sonic2-italy-roccaraso-2.jpg

Druhou mašinou, kterou jsem mohl ve slabším větru prohnat, byl Sonic2 15m od Lukashe. I tahle velikost žiletky je furt rychlá s precizními reakcemi. Jen při kiteloopech do kopce je potřeba občas kvůli omezenému prostoru chytnout za řídící, což je a měl by být pro všechny kitery celkem běžný manévr v krajních situacích. Po rozjezdu z kopce mě překvapilo, jak se dá při lightwind session poskákat s patnáctkou.


snowkiting-flysurfer-sonic2-italy-roccaraso-3.jpg

Nakonec byl celý trip i přes slabší vítr, který nás nepustil do spodních partií spotu, skvělý počin. Měli jsme s Lukášem co dělat, aby jsme stačili Ivošovi, který jezdil jako triskomyš na lyžích. Chytnout ještě severní vítr tak je to uplná pohádka, ale i tak AAA+. Díky Lukashovím gopro záběrům a exkluzivnímu pohledu z dronu máme zdokumentované ty krásné dny za hranici všedních dní. Pozorujete taky ten rychlý posun ve video technice? Kdo dělá nejlepší videa od Flysurfer kiteboarding?

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

Magazín

Bazar