DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite,
kšiltovky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
Dárky najdeš ve svém košíku.

Slovensko - snowkite spot Panská Hola

393
 

To jsme si tak šmatlali na skialpech / splitu v Tatrách a najednou stojíme na naprosto luxusním snowkite spotu...

Na spot jsme narazili uplně náhodou když jsme pro nedostatek času a předpovědi na hodně silný vítr na hřebenech museli upustit od původně plánované cesty a vzít to zkratkou do civilizace.
 

Kde snowkite spot je?

Vrchol z kterého vede hřebínek tvořící snowkite spot se jmenuje Panská Hola. Spot se táhne prakticky od vrcholu až do vesničky Liptovská Teplička a dále pár kilometrů po hřebenu a hranici NP Nízké Tatry.
 

 

Jak spot vypadá

Vypadá jako ráj pro snowkitery, je dost velký, členitý, táhne se převážně po hřebenu, jezditelný na všechny směry větru s možností přespání a rozdělání ohně přímo na spotu. A ty výhledy na Vysoké Tatry...

Nadmořská výška spotu je od 1000 do 1400 m.n.m. Dole ve vesnici už bylo jaro a nahoře furt souvislá jezditelná vrstva sněhu. Navíc na celé ploše spotu jsou hlavně louky s lehlou trávou, takže stačí jen trocha sněhu a už se dá jezdit :-) Svoje si tu nejde začátečník na placce i vyznavač poletů v mírném svahu, kde to krásně nosí do vrchu.
 

Slovensko-Panska-Hola-snowkite-spot-panorama.jpg

 

Jak se na snowkite spot dostat

Asi nejjednodušší je na spot vylézt kousek do kopce právě z Liptovské Tepličky a hned jak to jde, vytáhnout draka a nahoru na hřeben už se dopravit větrem. Nahoru vede taky sjezdovka se 2 vleky, ale nevím, jestli jsou ještě v provozu, v době, kdy jsme tam byly už na sjezdovkách nebylo moc sněhu a vleky nevypadaly, že by poslední sezónu byly v provozu. Dole pod sjezdovkama, je ale dost místa, který dřív sloužilo asi jako parkoviště a tak tu nebude problém s parkováním, když si odhážeš trochu sněhu :-)
 

Slovensko-Panska-Hola-snowkite-spot-sjezdovka-ze-spotu.jpg

 

Ubytování u snowkite spotu

Možností ubytování se nabízí hned několik s různou finanční náročností. Ve vesnici jsme viděli hned několik hezkých domků s apartmány nabízející ubytování. Pro lowcost vyznavače a punkáče je přímo uprostřed horní části spotu malá dřevěná útulna s možností rozdělat oheň u plechové stěny. Teda útunly tu jsou hned 2, ale jedna je značně ohnilá a jeví výraznou statickou nestabilitu :-D Do útulny trochu protahuje a sněží dírama kolem střechy, ale plechovka PU pěny by to asi vyřešila :-) Na zemi je hlína a jedna "postel" z prken + autosedačky (mokrý a plesnivý).

Bejt někde z okolí, tak útulnu přes léto trošku poopravím a přes zimu ji hojně využívám, protože je přímo v nejlepší části spotu a draka můžeš rozbalit hned u vchodu.
 

Slovensko-Panska-Hola-snowkite-spot-mapa.jpg

 

Příští sezónu se na tenhle spot určitě na pár dnů podívám a využiju útulnu přímo na spotu.... Kdo by se přidal na lowcost trip a pořádně pojezdil?

Čau, Leguán

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

Magazín

Bazar