DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite,
kšiltovky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
 
Dárky najdeš ve svém košíku.

Nultý závod Czech Kiteboarding League 2021

150
 

Musím se přiznat, že jsem měl a stále ještě mám hrozný vítr z pořádání českých závodů v kiteboardingu. Hraje se právě o vítr, který se musí potkat s ridery v daný termín závodu. A aby jsme nevypadali jak parta kurzantů, co sebou neustále mlátí do vody, tak musí mít určitou sílu a nesmí být děravý jak řešeto. Uskutečnit podobné setkání v Česku by vyžadovalo minimálně tučnou oběť bohům, nebo řádnou dávku štěstí. Tak jsem se rozhodl jinak. Jet český pohár v zemi kiteboardingu zaslíbené, Řecku.

Každoročně se ve stejném období na stejném místě v Řecku schází česká wakestylová špička, aby si užila dovču, společně potrénovala a poměřila síly. Nebylo nic snazšího, než je obejít s pivkem v ruce a oznámit, že v pátek jedem. Proto bych se chtěl omluvit všem riderům, kteří hákovali doma a o ničem nevěděli. Příště, už bude všechno viset na nástěnce.

Stejně jako každý velký koncert má svůj předkoncert, tak i Czech Kiteboarding League měla ten svůj. Pojmenoval jsem ho nultý závod a šlo o to, vyzkoušet si koncept. Každý závodník měl deset pokusů na trik a šest nejlepších se počítalo. A protože je v Česku stejný nedostatek řemeslníků jako kiteboardingových rozhodčích, jelo se na kameru a vyhodnocení přišlo až po závodě.


Nultý závod Czech Kiteboarding League 2021 - organizační meeting Nultý závod Czech Kiteboarding League 2021 - před závodem


Nejzodpovědnější práce kameremana se po dlouhém přemlouvání ujal Kuba Štrob. Kdo by taky chtěl riskovat případný hněv ridera při přehlédnutém triku. Dita Formánková naopak přijala s radostí místo řiditelky závodu a šlo ji to náramně. Její manžel zkušený marketér Milan Formánek s iphonem v ruce vyzpovídal ridery a ještě v ten den dal dohromady parádní sestřih, který musíte vidět. Foťáku se ujala Ivča Chrástová, která slíbila, že hodí očkem i po jiných riderech než manželovi. Díky nim, jsem si s klukama mohl užít čas na vodě a vklidu zabojovat o první příčky. Děkuju.

 

 

Závod se jel na dvě kola po pěti tricích. I když se všichni navzájem dobře známe a favoriti jsou předem jasní, tak první kolo slušně zamíchalo kartami. Kandidát na vítěze Míra Hořejší zažívá krizi a nesmyslně padá v lehkých tricích. Já (Jan Krutil) si s Romanem Chrástem odjíždíme to svoje a Míru tak posouváme na třetí pozici. V těsném závěsu za Romanem skáče Pavel Baďura (Badys), o kterém bych toho rád řekl více.


Nultý závod Czech Kiteboarding League 2021 - závod v plném proudu Nultý závod Czech Kiteboarding League 2021 - wakestyle


I když jsou už mezi námi tací, kteří jsou oslovováni tati, tak Badys je jediný, za kterým chodí děti a říkají mu dědo. Tak mě teďka řekněte, kolik znáte dědů, co dávají Back Mobe. Na flatu se za ním táhne olejová skvrna, protože Badys není člověk, Badys je stroj. Často je na spotě první a opouští ho poslední. V závodě předvádí úžasný výkon, faninky jásají a nikoho by ani ve snu nenapadlo, kolik mu je let. Badys jseš můj vzor, ty zajedeš s prknem rovnou do rakve.


Nultý závod Czech Kiteboarding League 2021 - Badys Nultý závod Czech Kiteboarding League 2021 - Badys hlavou dolů


Na šesté a sedmé příčce svádí svůj souboj největší stratégové soutěže Michal Klim a Martin Píša. V závodě nejde jen o to, naskákat to nejlepší co umíš. Musíš zvážit míru rizika, bodové ohodnocení tvého soupeře, povětrnostní podmínky, atd… Tihle dva to moc dobře vědí a tak si tam hrají svoji vyrovnanou šachovou partii. Na posledním místě bojuje sám se sebou Lukáš Osička, kterého jsme vyrušili při chytání ryb a náhle zasadili do stresového závodního prostředí. Všichni víme, že máš na víc Luke.

Do druhého kola vstupuje favorizovaný Míra ze třetí pozice a dostává se tak do slušného presu. Mně (Jan Krutil) se nedaří skočit Heart Attack a Míra větří příležitost. Od teď až do konce kola musí skákat jen velké triky bez jediného pádu. Když ho míjím, přeju mu s úsměvem na tváři hodně štěstí. Míra je ten typ závodníka, který začíná řádně fungovat až ve stresu. Celé kolo odjíždí bez jediného pádu a získává tak k mému úžasu zaslouženou první pozici. O bronz s bramborou se perou Roman Chrást s Badysem. Roman je jediný závodník soutěžící v padech a předvádí lehčí, ale vyrovnanou jízdu. Badys naopak lítá v neskutečných výškách a skáče to nejlepší ze svého repertoáru.


Nultý závod Czech Kiteboarding League 2021 - jelo se na krev Nultý závod Czech Kiteboarding League 2021 - faninky na břehu


Pozor, je třeba si uvědomit, že se sčítají jen nejlepší triky pocházející z různých rodin, aby byla zajištěna pestrost soutěže. Pro Badyse tohle byla novinka a tak si napsal propiskou táhák na ruce. Bohužel, po 30 minutách intenzivního luhování ve slané vodě mu z taháku moc nezbylo, a tak místo triku za hubičku, který by mu stačil na třetí místo, skáče opět Back Mobe. Sklízí sice potlesk publika, ale nikoli cenné body. Badys končí na čtvrtém místě a Roman bere pódium. Michal Klim na závěr předvádí čistý S-Bend to Blind Airpass a poráží Martina Píšu.


Nultý závod Czech Kiteboarding League 2021 - Hodnocení triků Nultý závod Czech Kiteboarding League 2021 - Výsledková listina


Měl jsem strach, že u závěrečného hodnocení záznamu z kamery se dobijem jak koňe. Kupodivu, vše proběhlo v klidu a civilizovaně. Každý přijal výsledek bez pocitu nespravedlnosti, alespoň doufám. Na konec jsem neměl pro vítěze ani čokoládu, ale situaci zachránil až náš akademický dozor Ivo Marek, který výtáhl z ničeho nic tři flašky šampaňského. Pro většinu z nás to byl nový zážitek, nová zkušenost. Ještě nikdy jsme se takhle neorganizovali, nejeli proti sobě podle tvrdých pravidel. Hrozně jsem si to užil a za tu námahu to rozhodně stálo.
 

Pořadí Jezdec Body
1. Míra Hořejší 30.9
2. Jan Krutil 29.6
3. Roman Chrást 21.6
4. Pavel Baďura 19.9
5. Michal Klim 12.0
6. Martin Píša 11.5
7. Lukáš Osička 7.1
 
Těším se na Vás zase příště a rád poznám nové tváře. Kdo ještě není in, tak nezávazná registrace na https://www.czechkiteboardingleague.cz/rideri/.

Jan Krutil (Krutič)

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

PDK - start nafukovacího draka na mělké vodě

V úvodu jsme si vysvětlili, proč je potřeba umět s drakem i pokročilejší techniky. Dnes se podíváme na samostatné startování nafukovačky na mělké vodě.

0

Jaký je kite Naish Pivot S26

Chceš si pořídit kite Naish Pivot, ale nevíš, jaké má letové vlastnosti a proč mít právě tento kite?

0

Bazar