DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite, měřák větru,
výuková DVD, kšiltovky a čepky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
 
Dárky najdeš ve svém košíku.

Snowkite závody OSC 2020 - očima Piškota

39
 

4.-5. ledna se na Slovensku konaly snowkite závody OSC2020. Mrkni na celej report, jak akce proběhla a kdo vyhrál.

 Orava snowkite Challenge 2020 - z drona 


Na Oravu jsme s tátou přijeli o den dříve, abych dohnal nedostatky ve slabém větru a zlepšil si rychlost při stoupačce. Taky jsem chtěl  být ve výhodě oproti ostatním závodníkům se znalostmi polohy místa konání.
 

 Snowkite závody OSC 2020 - Nobile race board


V den závodů jsme se všichni závodníci zaregistrovali + nahlásili 4 kity, které chceme využívat. Poté následovalo seznámení se s pravidly a s popisem chodu akce. Po briefingu následovala rozcvička, výběr vybavení a to nejtěžší, čekání na start. Ten se o celou hodinu posunul kvůli slabému větru.

 

Snowkite závody OSC 2020 - závod
 

Samotný závod se skládal z 9 rozjížděk po dvou kolech. První 3 rozjížďky nikoho nebavily, slabý vítr, vždy se do sebe někdo zamotal, prostě hrůůza. Naštěstí to postupně přifouklo, takže jsem měl šanci dohnat ztráty ze začátků. Den se postupně chýlil ke konci a mě se začalo dařit. Poslední rozjezd jsem byl i v úplném vedení, ale netrvalo dlouho a někdo mě sejmul. Ještě jsem doháněl ostatní, ale do čela jsem se už nedostal.
 

Snowkite závody OSC 2020 - race   


V neděli jsme měli problém dostat se vůbec na spot, cesta byla totálně zavátá. Měli jsme dvě možnosti, buď počkat, až traktor vyhrne cestu, nebo objet spot 30ti km zajížďkou. Na start jsme se včas dostali. Kvůli směru a větru se změnila trať, která mi osobně vyhovovala. Stoupačka, stoupačka, stoupačka a po větru do cíle, poslední části jsem se bál nejvíce, ale díky vydařené taktice na poslední bojce jsem si ještě zlepšil čas. 
 

   snowkite závody OSC 2020 - Piškot s Lenkou 

 

Ještě nás čekal další závod- hangtime. To ale ve slabém větru bylo, o tom, jak kdo chytne poryv.

Klobáska s chlebem a čaj s medem po závodě přišli k chuti. Počkalo se na součet výsledků a šlo se na vyhlášení. Vyhlašovalo se od 5. místa až po 1. Vážně jsem nevěřil, že se po tak špatném začátku vyšvihnu na úžasné druhé místo. I když jsem se vrozjížďkách neumisťoval extra dobře, hodně mi pomohl velký počet úspěšně dojetých rozjižděk.

 

snowkite závody OSC 2020 - vyhlášení výsledků snowkite závody SC 2020 - Kiteboarding.cz team

 

Celkové výsledky včetně bodování rozjižděk:

snowkite závody OSC 2020 - výsledkysnowkite-zavody-OSC-2020-hangtime-vysledky.jpg

Tady ještě reportáž ze Slovenské televize :-)

Teď se už připravuju na další závody, aby dopadly aspoň tak úspěšně, jak letošní OSC. Pro všehny, kteří jste na závodech nemohli být, nezoufejte. Připravuje se kompletní videozáznam z celého závodu, který bude na světě co nevidět!


Velký dík za podporu KITEBARDING.CZ.  Z nezasněžené Rozkosě zdraví Piškot.
 

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Indoboard pro celou rodinu

Že se na Indo Boardu dá dělat všechno možné, jsme viděli minule a pro koho je vhodný? Skoro pro všechny. Zablbne si na něm celá rodinka a to doslova :-D

0

Bazar