NOVÉ DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite, měřák větru,
výuková DVD, kšiltovky a čepky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
 
Dárky najdeš ve svém košíku.

Game Changer nový freestyle-wakestyle kiteboard od Nobile

92
 

Je nová freestylová řada Game Changer od Nobile trefa do černého? Nebo by jsme ji spíš měli říkat Game Over?

Polská značka Nobile teď prochází změnami. Mají nový team designérů, kteří ženou čerstvý vítr do plachet a přichází s novou řadou Game Changer. Game Changer je nástupce úspěšné řady 50/Fifty orientované na freestylové a wakestylové jezdce. Měl jsem možnost se potkat s celým vývojovým teamem na předváděčce při Podersdorf Surf Games a bylo mně zapujčeno na testování kiteboard Game Changer ve velikosti 139x41.5.


 

Na prkno jsem nasadil boty a hned ten den jsem s ním vlezl do vody. I přes slabé a poryvové podmínky jsem doufal, že něco vymávám, abych nabyl nějakého dojmu. Celou tu dobu jsem jen hrnul vodu před sebou a bořil se. Na pláž jsem přišel zpruzenej a v depresi, že nový Game Changer by se měl spíš jměnovat Game Over. To prkno prostě nejelo.
 

Kiteboard Nobile Gamechanger - design

Game Over jsem měl v zapůjče na celý týden a další příležitost k testování byla silná předpověd na Nových Mlýnech. Tak, to už konečně musí jet, ne? Přijel jsem až k večeru a na vodě se prohánělo zoufalých 6ms. Nevěřil jsem, že to pojede, tak jsem radši drapnu jiný kiteboard Nobile 2HD. Takové roztomilé prkénko, které krásně klouže. Idealní do slabého větru, když nechceš jezdit vrata. Dal jsem pár šláku a vrátil se na břeh pro Game Overa.

Nastalo velké překvapení. Po pár šlácích a několika nesmělých odrazech jsem si utáhl boty a začal jezdit pěkně z vostra. Prkno lehce klouzalo, řezalo vodu přesnými odrazy a dopadalo jak do bavlnky. Na vodě nebyl nikdo kromě mě a já si užíval One Man Show, co mně vítr stačil. Testování vybavení je často o pocitech. Něco ti prostě sedne a ani netušíš proč. Tohle prkno mě nezaujalo na první dobrou, protože jsem šel do vody v nesmyslu. Řekl bych, že Game Changer je taková láska na druhý pohled, jestli něco takového existuje. Kiteboard se stal součástí mojí povinné výbavy a opravdu mě baví.
 

Kiteboard Nobile Gamechanger - spodní strnaKiteboard Nobile Gamechanger - horní strana s botama


Game Changer je úplně nový. Se starou řadou Nobile 50/Fifty má společnou jen cílovou skupinu. Na spodku prkna se nacházejí masivní kanálky, které umožnují i jízdu bez finek. Vše je zasazeno do uctihodného rockeru, který doslova žere chop a tlumí dopady. Navzdory tomu všemu kiteboard slušně klouže i ve slabém větru.
 

Kiteboard Nobile Gamechanger - rockerKiteboard Nobile Gamechanger - finky


Kiteboard se dodává s třicítkama finkama, které jsou uchycené klasickými šrouby přes plastové podložky. Ne, že by Nobile upustilo od svého rychlo upínacího systému, ale zůstáva po něm velká díra. Bez finek by tou dírou stříkala voda. Pevné dvoubodové uchycení šrouby také příznivě ovlivňuje vlastnosti prkna.


Kiteboard Nobile Gamechanger - detail finkyKiteboard Nobile Gamechanger - konec prkna


Game Changer je jediné prkno z celé řady od Nobile přizpusobené pevnému vázaní. Má zesílene inserty, aby obstál při tvrdých pádech v botách. Jako jediné se chlubí zárukou na jejich vytržení. Jakmile to vyrvete, děkujte bohu, že se Vám nic nestalo a od Nobile v rámci záruky dostanate funglovku.

Co bych vytknul je měkčí obvodová hrana. Kiteboard mně nevinně upadlo na zem a hned se v něm vymáčkl mesíční kráter. Jak jezdím v botech, tak často najíždím na břeh, nebo chytnu o šutr pod vodou. Prkna po mně připomínají štít válečníka po boji, ale pořád jsou na 100% funkční. Jak ty moje bitvy přežije Game Changer ukáže až čas.

 
Kiteboard Nobile Gamechanger - spodní potisk


Doufám, že Vám recenze Game Changera pomohla při výběru nového prkna a pamatujte, že je to především o pocitu. Nový kiteboard Vám musí prostě sednout a to platí zvlášť pro nás starší, co si hůř zvykají. Zavolejte a domluvte si testovačku!

Krutič

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Bazar