DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite,
kšiltovky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
Dárky najdeš ve svém košíku.

Kevvlog kity PIVOT vs. TORCH

8
 

Kevin Langeree ve svém video blogu popisuje rozdíl mezi kity Torch a Pivot a důvod proč letos zvolil pro King of The Air právě Pivota...

To, že letošní Red Bull King of The Air vyhrál Kevin Langeree, není vůbec překvapivé. Kevin je zkrátka jeden z nejlepších světových kiterů a opravdový odborník na disciplínu big air. Mnohem větším překvapením je pro mnohé kite, který pro letošní ročník zvolil!

Kevin vyhrál Red Bull King of The Air již v roce 2014. Pro tuto extrémní soutěž vždy používal ten nejostřejší a nejvíce radikální kite, co má Naish Kiteboarding v nabídce – c-kite Torch. Letos ale Kevin všechny dostal, když získal ikonický titul největšího letce na univerzálním freeride kitu, který používají třeba ve škole HARAKIRI kite kurzy pro výuku naprostých začátečníků.
 


 

Kevin zvolil Pivota z prostého důvodu – jízda a skoky s tímto kitem jsou totiž maximálně jednoduché a navíc Pivot disponuje ohromným depowerem. To by samo o sobě samozřejmě nestačilo – Pivot je především kite se super přesným řízením a předvídatelným chováním. Můžete se na něj plně spolehnout i ve výškách 20m nad hladinou a klidně se v této výšce nechat potáhnout kiteloopem rychlostí přesahující 100km/h. Tedy klidně, pokud jste Kevin Langeree :-)

Naish Torch Kevin přirovnává k super sportovnímu autu. Torch je neuvěřitelně výkonný a disponuje super přesným řízením, ale je zároveň mnohem více citlivý na přesné a precizní provedení skoku či triku. Jeho vlastnosti se navíc plně projeví při ideálních podmínkách. Použití univerzálnějšího a uživatelsky jednoduššího kitu umožnilo Kevinovi plně se soustředit na maximální výkon, výšku skoku a styl provedení.

Pro nás obyčejné kitery je výbornou zprávou, že pokud zvolíme tak univerzální a easy ride kite jako je Naish Pivot, rozhodně z něj jen tak nevyrosteme! A pokud jde o big air, tak vás tahle volba určitě nebude nijak limitovat.

 

Technické vychytávky

Výborných letových vlastností současné generace Naish kitů je docíleno nejen pečlivě vyladěným tvarem, ale i díky použití těch nejlepších materiálů a nových technických vychytávek.

 

2017 Naish kites Technology Quadtex.png

QuadTex – revoluční látka se čtyřmi rip-stop vlákny. Kite je díky této látce pevnější s rychlejšími a přesnějšími reakcemi. Další výhodou je jeho výrazně delší životnost.

Naish kites technology Shark Teeth.png

Shark Teeth – nové řešení odtokové hrany kitu, pouze z látky QuadTex. Efektivně zabraňuje flatrování odtokové hrany při výrazném snížení hmotnosti kitu.

Naish kitets technology HT Plus.pngNaish kites technology Bladder Lock.png

High Tensile Thread – pevnější sešití hlavního bánu spolu v kombinaci s bladder lockem umožňuje foukat Naish kity na vyšší tlak a dosáhnout tak větší stability a lepších letových vlastností.

2019 Kite Characteristics Naish Pivot.png
2019 Kite Characteristics Naish Torch.png


Čau, Míra
 

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Bazar