DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite,
kšiltovky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
 
Dárky najdeš ve svém košíku.

Kiteboard Nobile NHP 2019 - test

35
 

Jeden z největších oříšků dnešní doby je vybrat si správné vybavení, které prostě sedne. Sáhodlouhé články a porovnávání zná vesměs každý a vybrat to nejlepší zabere minimálně dost času. Já jsem na to šel, ale jinak. Nechal jsem si poradit a během několika desítek minut jsem se rozhodl a objednal kiteboard Nobile NHP 2019. Mé preference byly jasné – skákat a mezi tím si trochu „vozit“ líný zadek. Jelikož jsem chtěl vybrat nějaké univerzálnější prkno na svoji váhu zvolil jsem velikost 138 x 43 cm – váha s výbavou cca. 85 kg a výška 180 cm.
 

Kiteboard-Nobile-NHP-2019-07.jpg


Je pravda, že jsem se málem nechal ovlivnit vzhledem desky, jelikož na mě z fotky růžový nápis Nobile zrovna úchvatný dojem neudělal. Navíc tmavé prkno na vodě ve mně také nevzbuzovalo zrovna pocit, že bych jej při prvním skoku neztratil. Opak byl, ale pravdou. O tom se ale více dozvědí jen ti, kteří budou ve čtení pokračovat dál :-P. Samo sebou by na tento názor mohl každý reagovat různě, jelikož je fakt, že vzhled je ryze subjektivní a neměl by se u věcí vůbec hodnotit.


Kiteboard-Nobile-NHP-2019-na-plazi.jpg

 

Vzhled a zpracování

Jak jsem již uvedl výše, první dojem před objednáním na mě board, co se vzhledu týče, neudělal. Ovšem, když board dorazil a osadil jsem jej vázáním Nobile KISS IFS PRO, musel jsem sám uznat, že oficiální produktové fotky dost klamou a „prkno“ se mi hned zalíbilo. Matová šedá struktura na vrchní straně, která evokuje vzhled dřeva, v kombinaci se zlatými proužky a spíše fialovým než růžovým šípem, je opravdu fascinující i na dotek. Spodní strana je naopak hladká s lehoučce viditelnou rastrovou strukturou. Pokud tuto šedou plochu doplníme značkou Nobile, která přechází z fialové do oranžové barvy, zjistíme, že ten nákup nakonec nebyl až tak špatný :-). Oranžové doplňky jako ploutvičky, vázání a handle mě k barvě boardu opravdu sednou a nejedná se o křiklavý design, ale spíše elegantní doplněk.
 

Kiteboard-Nobile-NHP-2019-finky.jpg


Zpracováním je board taktéž velice vydařený. Vše pěkně lícuje, šrouby sedí, jak by měly, ale těžko říct, zdali by se značce jako Nobile, daly takovéto věci vůbec vytýkat. Jelikož jsem vcelku detailista, i oranžová boční linka je pěkně vydařená, taková „designovka“.

Největší můj strach při koupi prkna byl ten, že z důvodu tmavé barvy, bude perfektním kandidátem na změnu vlastníka ve smyslu, ztráty při ježdění. Ale i v této části jsem zklamán tak úplně nebyl. I když jsem z boardu vystoupil dřív, než by bylo pro kitera vhodné, tak prkno bylo díky velkému rocker tvaru na vodě vidět, a to i když byly vlny. Vždy se prkno pěkně zhouplo, a hned jsem viděl oranžovo fialový nápis a ploutvičky. Když je otočené, tak bílé vázání s oranžovým handlem také svůj úkol dobře zastane.
 

Kiteboard-Nobile-NHP-2019-na-vode.jpg


Tvarem se jedná o twintipový board s výraznějším rockerem. Na spodní straně zaujmou tři „vlny“ které slouží pro lepší vedení prkna a lepší stoupavost. Různé délky „back“ a „front sidových“ hran jsou též neobvyklým artiklem u twinových boardů. Zdali mají až takový přínos pro jízdu, jsem až tak nezaznamenal, ovšem při odrazu do otoček, jsou možná dobrým pomocníkem.
 

Kiteboard-Nobile-NHP-2019-skoky.jpg

 

Jízdní vlastnosti

Po několika dlouhých hodinách ježdění a porovnání s ostatními boardy, které byly zrovna po ruce např. Flysurfer Fly split nebo Nobile 50/fifty, jsem dospěl k názoru, že toto prkno je na skákání opravdu perfektní. Super odraz i perfektní nasměrování před odrazem a po dopadech je jednoznačně hlavním artiklem této „desky“. I pokud se skákáním teprve začínáte, domnívám se, že toto je ta správná volba, co vám učení velice ulehčí.
 

Kiteboard-Nobile-NHP-2019-freestyle.jpg


Dalšími pozitivními vlastnostmi prkna je solidní hravost při ježdění a super možnost stoupání. Měl jsem tu čest odzkoušet board i na menších cca. 1,5 m vlnách. I tady se mi dobře stoupalo, hravost taktéž zůstala, ovšem stabilita by v případě ještě větších vln, už nebyla asi až tak dokonalá. Jelikož zatím nejsem propagonistou wake stylu, nemohl jsem objektivně zhodnotit, zdali se jedná či nejedná o slušnou variantu a jestli se třeba výrobce s hodnocením nemýlí.
 

Kiteboard-Nobile-NHP-2019.jpg


Abych nebyl stále jenom pozitivní, jelikož chvalozpěvu je tu opravdu hodně, mohl bych boardu přeci jenom něco také vytknout. Určitě každý teď zbystřil. Tak tedy překvapila mě trochu vyšší váha vůči ostatním zkoušeným značkám. Jedná se opravdu o drobnou vadu na kráse, ale je to snad jediné, co mě při ježdění a porovnání na tomto boardu jako záporná věc tak nějak napadla.
 

 

Zhodnocení kiteboardu

Plusy

  • Elegantní design

  • Univerzálnost – skoky, ježdění, vlny

  • Docení jej i začátečníci tak pokročilý jezdci

  • Perfektně „nastoupává“

  • Tak akorát tvrdé

Mínusy

  • Nevolil bych černé vázání – mohlo by splývat s vodou a bylo by hůře prkno viditelné ve vlnách

  • Možná vyšší hmotnost
     

Závěr

Pokud se opravdu dočtete až k této větě a vyzkoušíte si tento board, můžete sami objektivně zhodnotit, zdali jsem se mýlil či nemýlil při zhodnocení. Za mě se jedná o opravdu vydařený kousek ze stáje Nobile sloužící zejména lidem, kteří chtějí na vodě převážně skákat a jezdit. Dle mého toto „prkno“ ocení i naprostý začátečník a jednoznačně bude dobrým pomocníkem i při nacvičování prvních skoků tak i zkoušení těžších triků a rotací.
 

Kiteboard Nobile NHP 2019 - recenze

Za team UpWind pro Kiteboarding.cz
Vojta

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Bazar