NOVÉ DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite, měřák větru,
výuková DVD, kšiltovky a čepky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
 
Dárky najdeš ve svém košíku.

Můj nový kite kámoš Dash

18
 

Po několika letech jsem se vrátila do rukou značky Naish a byla to skvělá volba! Chvíli mi trvalo se rozhodnout, jaký kite si vyberu. Mám zkušenosti s Torchem a Parkem. Park se přestal dělat a Torche už jsem nechtěla kvůli páté šňůře. Nejezdím pouze unhook freestyle, snažím se jezdit to, na co jsou zrovna dané podmínky. To znamená občas nějakou tu vlnku, když je větru hodně, tak klasické zaháklé triky a když je akorát, tak unhook. Občas si moje kity půjčí mamka, která se vozí a někdy se i rozdovádí na nějaký ten rovný skok a proto jsem hledala nějaký kompromis. Volba padla na Naish Dash 8 a 11m. 
 

Kite-Naish-Dash-2019-recenze-8m.jpg


Už při přebírání krabic s kitama mi bylo něco dost divné a to váha krabic. Myslela jsem, že mi jeden kite zapomněli přibalit. Při rozbalení se vše objasnilo, materiál kitů je naprosto boží! Naish nyní používá materiál Quad-Tex, což je tehnologie o 30% pevnějšího skytexu, který je opravdu lehký, takže v kombinaci s úzkým hlavním bánem a tímto materiálem jsou kity jako pírko. První testování proběhlo u Lukáše v Hurghádě na rovné vodě, kde jsem potkala spíše silný vítr a tím pádem jsem využívala hlavně velikost 8m. U kita mě pobavila rychlost a přesná reakce. Nejdřív jsem to nedávala tolik za pravdu vlastnostem kitu, přeci jenom 8m je menší kite a tam je většinou rychlost všude. Ovšem po vyzkoušení 11m jsem svůj názor přehodnotila. Kity jsou opravdu rychlé a velmi citlivé na baru. Když potřebuješ tah, tak táhnou jako koně a zároveň, když potřebuješ sílu vypustit, tak při odtažení hrazdy cítíš okamžitě změnu v tahu. Trošku jsem se bála užšího bánu, že nebudou držet tvar, ale obavy byly naprosto zbytečné. Tvar se ani nehnul.
 

Kite-Naish-Dash-2019-recenze-04.jpg
 

V tuhle chvíli se snažím hodně věnovat unhook freestylu a to konkrétně trikům do blindu. Zatím moc věcí neodjíždím, ale nebojím se toho a snažím se co to jde. U mých "pádů" do blindu je krásně vidět rychlá reakce kitu. Většinou mi každý kite šel přímo hlavním bánem sekerou do vody. U Dashe se mi ještě daří ránu zachránit, nebo aspoň zmírnit. Stačí malinko zatáhnout a kite okamžitě reaguje. Pokud mi tedy nevyletí hrazda z rukou!
 

Kite-Naish-Dash-2019-recenze-unhook.jpg
 

Další zkoušení probíhalo na Tarifě a Rujáně. Na Tarifě bohužel jen s twintipovým prknem, ale i tak jsem se super pobavila. Zase jsem ocenila rychlost kitu. Na vlnách člověk potřebuje velkou obratnost a rychlost kitu, aby se mohl nechat vyvézt z vlny dowlnloopem nebo kiteloopem a to jde s touhle hračkou parádně. Jediný mínusový bodík mám pro systém depoweru na hrazdě. Naish používá zasekávací systém, který jde bohužel někdy v silném větru špatně povolit. Pravda je, že mám systém baru ATB, což znamená depower systém nad barem. Nevím jak to funguje při systému BTB, kdy je depower dole u chickenloopu pod barem. Třeba se povoluje mnohem lépe. Sečteno podtrženo, tento kite mě baví moc a moc a určitě u tohoto typu nějakou dobu zůstanu! Posílám i pár fotek :-)

Čau, Kajucha
 

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Jak dlouhý snowkiteboard potřebuji?

Zima je tady a s ní i potřeba správného vybavení. Snowkiteboardů je na trhu poměrně dost, ale jak vybrat správnou délku? Vše si vysvětlíme.

0

tento víkend - VISEGRAD SNOWKITE CUP 2022

21. - 23. ledna proběhne poblíž slovenské Oravy další ročník mezinárodních snowkite závodů! Letos nově jako VISEGRAD SNOWKITE CUP. Na co se můžeme těšit

0

Bazar