15-50% SLEVA na KITEBOARDY celý měsíc! Připrav se na vodu.

DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite,
kšiltovky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
Dárky najdeš ve svém košíku.

SP snowboard vázání multientry

676
 

O snowboard vázáních od SP už snad každej něco slyšel, ale víš, co znamená označení multientry? Je to docela užitečná věcička.
 

Klasické vázání

Klasické vázání, které má většina prknařů se obouvá "vrchem" vložením nohy a zapnutím horních strapů. Nevýhodou je, že pro zapnutí strapů jsou potřeba obě ruce a u většiny těchto vázání se taky musí každý strap dotahovat zvlášť ráčnou, což chvilku trvá a to je pro kitera problém. Hlavní výhodou obouvání přes patu je pro kitery tím pádem snadné a rychlé obutí za pomoci jedné ruky, jak ukazuje toto video: 

Taky se časem při neopatrném dotahování okousají zoubky na páskách, vázání pak jde špatně dotahovat nebo nejde dotáhnout vůbec a pásky se musí vyměnit.
 

Systém flow

Tenhle systém se často pojmenovává podle firmy, která jako první přišla s obouváním vázání přes sklápěcí patku. Strapy vedoucí horem přes botu jsou nastavitelné na velikost boty. Tento systém využívají i snowboardová vázání od SP Bindings v základním provedení. Výhodou je rychlé obouvání pouhým zaklopením patky nahoru a případně dotažením horního strapu jednoduchým zacvaknutím. Nevýhodou je nepohodlné obouvání a vyzouvání v sedě, kdy se patka nedá vyklopit protože se opírá o zem.

 

 

Systém multientry

Tento systém kombinuje funkci obou předchozích systémů. Vázání se dá obouvat zezadu přes sklápěcí patku se současným automatickým povolením horního strapu při odklopení patky, pro snadné vyzouvání. Na obou strapech je potom klasická pumpovací ráčna pro dotahování strapů. Ráčny taky umožňují obouvat vázko klasicky horem se zvedlou patkou. Kombinuje tím pádem i výhody obou systémů. Vázko se dá rychle obouvat a vyzouvat ve stoje, což je super pro kitery při obouvání a vyzouvání prkna s drakem ve vzduchu a současně umožňuje sundat prkno v sedě v hlubokém sněhu.
 

SP-Core-snowboard-vazani-klasicky-vstup

SP-Core-snowboard-vazani-splitboard-(1).jpg
 

Pro koho je multientry

Další výhodu bych viděl při využití takového vázání ve snowboardových / kite školách a půjčovnách. Vázání se totiž velice snadno nastavuje na různé velikosti boty. Stačí obout přes patku a délku strapů případně upravit a dotáhnout ráčnama. Vázání typu multientry mám tetos taky a zatím jsem na něm nenašel žádnou nevýhodu a příjde mi super, že vázko můžu obouvat jak se mi zrovna hodí. Ve stoje, v sedě, zapadlej v hlubokým sněhu a taky prkno často někomu půjčuju a zatím nikdo nemusel přenastavovat strapy, jen při prvním obutí dotáhnout ráčny a při druhým obutí už je vázko nastavený přesně na botu a stačí zaklopit patku a zacvaknout horní strap.  Využívám ho na snowkiting, na splitboardu na šlapání do kopce i sjezdy ve volným terénu. Jde o model SP Core multientry a někdy přístě se mrkneme na tohle vázko podrobně.

Jaký vázko na prkně používáš ty a proč?

Čau, zas příště, Leguán

 

Další články o SP vázkách:

SNOWBOARDOVÉ VÁZÁNÍ SP UNITED CORE 2017
PÁR DŮVODŮ PROČ SNOWKITE VÁZÁNÍ SP
SP VIAZANIE NA SNOWBOARD A JEJICH VÝHODY PRE SNOWKITING

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Bazar