NOVÉ DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite, měřák větru,
výuková DVD, kšiltovky a čepky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
 
Dárky najdeš ve svém košíku.

Srovnání kiteboardů Naish Monarch a Nobile 2HD

20
 

V egyptské Hurghádě se mi naskytla příležitost otestovat dvě prkna Naish Monarch a Nobile 2HD. Pokusím se vám tu popsat jejich vlastnosti a chování v různých situacích.
 

srovnani-Nash-Monarch-a-Nobile-2HD
 

Naish Monarch je díky dobrému stupání proti věru, držení hrany a agresivnímu popu především freeride / airstyle prkno. Obrovské konkávy přidávají prknu ohromnou přilnavost k vodě. Konkávy na hranách sehrají svou roli při odrazech, kdy hrana drží ve vodě do poslední chvíle. Jízdy v chopu  se prkno taky nebojí a i ve vlnách krásně drží stopu. Nakonec bych chtěl zmínit nízkou hmotnost a velkou tuhost, za kterou prkno vděčí čedičovým vláknům. Celkově Monarch působí velmi ostře, přesně a jezdci poskytuje velmi přesnou až trochu sirovou zpětnou vazbu.
 

Naish-Monarch-oldschool.jpg Naish-Monarch-airstyle.jpg


Nobile 2HD je podle mého názoru velice všestranné prkno a díky rychlému nástupu do skluzu se hodí především na freeride a airstyle především za slabšího větru. Dobře si poradí ale i s wakestylem. 2HD je proti Monarchu širší takže vám v chopu na nohy nic nestříká. Začínajícím skokanům odpouští nevyhnutelné chyby a dovolí skluz i odrazy v malé bezpečné rychlosti. 2HDéčko má navíc úžasný systém Click’n go, který umožňuje rychlé a snadné instalace finek a handelu bez použití nářadí, to ocení cestovatelé. Celkově je 2DH proti Monarchu, hladší, plynulejší a dobře odpouští chyby.
 

Kiteboard Nobile 2HD oldschool.jpg


Obě prkna jsou zaměřená dost podobně, ale každé je pocitově dost jiné. Naish Monarch bude perfektně vyhovovat ambicióznímu fyzicky dobře vybavenému divochovi se zálibou v rychlé jízdě a vysokých poletech. Nobile 2HD naopak líp sedne klidnějšímu nebo těžšímu kiterovi, který chce mít plynulý bezpečný progress a často jezdí i ve slabším větru.
 

kiteboard-Nobile-2HD.jpg kiteboard-Naish-Monarch.jpg

 

Čau někde venku, Piškot

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Bazar