DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite,
kšiltovky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
 
Dárky najdeš ve svém košíku.

Test nejlehčího paddleboardu 7kg - INDIANA Feather

238
 

Když dva dělají totéž není to totéž! Tento citát neznámého autora vystihuje téměř každodenní komunikaci s našimi klienty, jež si k nám chodí na prodejnu v Ostravě půjčovat nebo si koupit svůj první paddleboard. Paddleboardů je celá řada počínaje rozdělení podle materiálů -pevné nebo nafukovací, podle tvaru -freeride, -race, -tourning, -rekre, podle velikosti s ohledem na -délku, -šířku, -hmotnost jezdce, podle místa užití -flat, -vlny, -řeka, -windsurfing / SUP / WING kombinace… To vše když se zváží, vyleze jeden favorit vhodný pro svého majitele nebo majitelku. O typech paddleboardů a jak jej vybrat je jiný článek. Dnes bych se chtěla věnovat otázce komfortu a to především komfortu pro dámskou skupinu. Strašně mě nebaví přenášet k vodě sice jízdně super, ale těžký paddleboard. Jsem ženská a i když mám myslím páru, každý SUP se po chvíli pronese. Hledala jsem na trhu něco, co bude mít kvalitní vlastnosti pro kondiční pádlování a současně mi neupadnou ruce pro přenos boardu z místa A do místa B, ať je už jakkoliv tato trasa dlouhá. Švýcarská značka INDIANA se svou řadou Feather (pírko, pozn. Red.) je přesně to, co tomuto požadavku odpovídá.


Test nejlehčího paddleboardu 7kg - INDIANA Feather - snadné přenášení

Test INDIANA Feather 11'6" inflatable

Hmotnost: 7 kg
Délka: 350 cm
Šířka: 76,2 cm
Tloušťka: 15 cm
Objem: 307 L

Když jsem otevřela krabici, lekla jsem se, že se ve výrobě sekli a do krabice zapomněli SUP přibalit. Paddleboard v tovární vyfouklé podobě vypadal jak úhledně složená plachta na zakrytí bazénu. Větší mi připadal samotný obal na SUP, který mě zaujal pro svou víceúčelovost. Z krabice tedy vytahuji malý uzlíček pěkně svázaného popruhem SUP a jako první mě napadá, že tohle nemůže být na vodě stabilní. Jsem zvědavá.


Test nejlehčího paddleboardu 7kg - INDIANA Feather - sbalený


Dále omrkávám modrou ploutvičku s klick systémem ukotvení do boardu bez nutnosti šroubováku. Hurá, v jednoduchosti je krása. Poslední co vytajuji je malá subtilní pumpa a sada na opravu s manuálem. Jdu na to. Na ventilu na SUP je napsáno, kolik je třeba board nefouknout. 15Psi. Takový standard pro běžné freeride paddleboardy. (Např. race SUP je třeba nafukovat 18+, aby udržely svůj tvar. Pozn. Redaktora) 


Test nejlehčího paddleboardu 7kg - INDIANA Feather - fina Test nejlehčího paddleboardu 7kg - INDIANA Feather - nafukovací ventil
 

Hustím a při 12psi se tomu už moc nechce. Je horko a jsem líná dotáhnout poslední tři psi k dokonalosti. Beru SUP a opět se leknu, s jakou lehkostí jsem ho zvedla ze země. Název nese skutečnost. V rukou jako bych nic neměla a jsem nadšená! Vyrážím na vodu a už první mávnutí pádlem mi říká, že je něco špatně! Nadšení z lehkosti lehce opadlo. Paddleboard se pode mnou mírně vlní a já si uvědomuji a zpytují svou lenost. Vracím se zpět na břeh a dopumpuji ty zbylé 3 psi. Pokus číslo 2 mi vytvoří rohlík na tváři. Je pevnej, nekroutí se, jede krásně rovně na 10 tempíček s pádlem na jedné straně a to nejsem žádný specialista přes pádlování. A hlavně jede, jako by krájel máslo.
 

Test nejlehčího paddleboardu 7kg - INDIANA Feather - na vodě


Od prvního většího záběru se špička zvedne do skluzu a lehce připomíná žraloka před útokem :-) Za mnou je jen dlouhá čára. Valí prostě rychle! 8,5“ dlouhá ploutvička mi zajišťuje rychlou a přitom stabilní rovnou jízdu a při objíždění bójky se otočí téměř na místě.  4 km trať s lehkým protivětrem utekl rychle a kondiční pádlování byla zábava.
 

Test nejlehčího paddleboardu 7kg - INDIANA Feather - poutko na přídi Test nejlehčího paddleboardu 7kg - INDIANA Feather - uchycení nákladu


Za zmínku stojí i samotný bag. Výrobce mě potěšil jeho víceúčelovostí. Krom obalu na SUP je tento bag plnohodnotný 150L velký drybag pro více početnou posádku na loď s voděodolným zipem a bezpečnostní pojistkou. Nový majitel tak vlastní nejen super light paddleboard pro sportovní účely, ale i 100% funkční dry bag, který by neměl chybět žádnému vodákovi.
 

Test nejlehčího paddleboardu 7kg - INDIANA Feather - batoh na zádech Test nejlehčího paddleboardu 7kg - INDIANA Feather - voděodolný zip
 

Velikost 11.6 je jak dělaná pro holky a jezdce od 50-80kg. Pro těžší váhy i bez testu je mi jasná volba z této řady velikost 12,6.

Své postřehy nebo dotazy mi neváhej napsat do komentáře pod článek.

Budu se těšit, Lenka
 

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

Shop

Magazín

Bazar