15% SLEVA NA TRÉNINKOVÉ DRAKY za VYSVĚDČENÍ - jen do 30.6.2022!
 
Do ESHOPu.

Test nového baru Force Control od Flysurferu

60
 

Určitě jsme nebyli jediní, kdo netrpělivě čekal, až Flysurfer vydá svůj nový Force Control bar. Proto když přišel, hned jsme se vrhli na zkoumání a testování. V článku se dozvíte, jak si tento nový bar vede oproti předchozí verzi.

FORCE CONTROL BAR - bezpečný, odolný a funkční. Tak ho prezentuje Flysurfer.

Bar vyšel zároveň s novým drakem Flysurfer Stoke, kterého jsme testovali a popsali tady v článku.

Bar je vhodný pro všechny typy draků od Flysurferu a jako takový je velmi lehký. Vyráběn je v novém barevném provedení - oranžový nalevo a modrý napravo. Díky ergonomické rukojeti z EVA pěny proti oděru je bar velmi pohodlný na držení a zůstává přilnavý, ikdyž je mokrý. Bar má také integrované plováky po stranách. Délka šňůr je  17 3m.


kite-Terka-stoke-Flysurfer-Force-Bar - sbalený
kite-Terka-stoke-Flysurfer-Force-Bar - nastavení delky

 

Quick release 4.0

Začneme s kompletně přepracovaným chicken loopem. Z něho jsme na první pohmat moc radost neměli. Chicken loop sice působil pevně, bytelně a spolehlivě. Avšak po vyzkoušení odstřelu nám dalo dost zabrat, než se nám ho podařilo zacvaknout zase zpět. Jak to tak ale bývá, stačilo pár pokusů a už to šlo samo. Je to možná o něco naročnější, než u předchozího baru, za to mnohem spolehlivější před nechtěnými odstřely. Flysurfer také zvolil jiný materiál, Chicken finger je celý gumový, takže předpokládámě, že bude odolnější a nebude hrozit jeho utržení.
 

kite-Terka-stoke-Flysurfer-Force-Bar - chicken looop
kite-Terka-stoke-Flysurfer-Force-Bar - safety release


Flysurfer dal k novému baru short leash. Praktická věc, leash nám nikde zbytečně neplandá, ani nepřekáží a přesto skvěle a bez problémů plní svůj účel.


kite-Terka-stoke-Flysurfer-Force-Bar - safety release


Velkou výhodou je snadné otáčení chicken loopu pro freestyle, stejně jako speciální očko pro leash unhook.


kite-Terka-stoke-Flysurfer-Force-Bar - otáčení chicken loopukite-Terka-stoke-Flysurfer-Force-Bar - oldschool setupkite-Terka-stoke-Flysurfer-Force-Bar - wakestyle setup
 

Trim-CC system

Sympatickou vychytávkou je CC system trimu, což je jednoduchý a lehký clamcleat (zásekový) systém, který je často preferován u lightwind a race kirů. Flysurfer clamcleat systém je vhodný také pro holky a děti menšího vzrůstu pro možnost snadného posunutí trimmu blíže k baru bez ztráty celkového rozsahu větru draka. 


kite-Terka-stoke-Flysurfer-Force-Bar - CC trimmkite-Terka-stoke-Flysurfer-Force-Bar - CC trimm detail
 

Flysurfer Force Control bar je vyráběný na všechny typy draků, včetně všech velikostí. Samotný bar se vyrábí ve 3 velikostech:

FLYSURFER FORCE BAR

     [S]  

  [M]  

  [L]  

délka baru (cm)

 40 – 48 

 47 – 55 

  55 – 63 

délka depoweru (cm)

40

50

50 

Každý z barů se dá ale ještě snadno zmenšit nebo zvětšit, podle toho na jakého kita zrovna bar potřebujeme, což přidává na jeho univerzálnosti. Ve stejném místě se na koncovkách dorovnává délka zadních šňůr.
 

kite-Terka-stoke-Flysurfer-Force-Bar - nastavení délky baru
kite-Terka-stoke-Flysurfer-Force-Bar - nastavení délky barukite-Terka-stoke-Flysurfer-Force-Bar - nastavení délky baru a šňůrkite-Terka-stoke-Flysurfer-Force-Bar - nastavení délky baru a šňůr
 

Oproti předchozí verzi má nová verze baru skvěle vychytané gumičky pro uchycení namotaných šňůr.
 

kite-Terka-stoke-Flysurfer-Force-Bar - zajišťovací gumičky


Celkový dojem z této žhavé novinky je velmi pozitivní. Tak co, vyzkoušíš i ty nový Flysurfer Force Control bar?

Čau, kajTerka

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

leash

No ,když se na tohle ptáš,tak bych doporučil ani nezkoušet si to takhle připojit,s krátkým leashem ještě dosáhneš na odstřel v případě náhodného vyháknutí(ne odstřelu),s dlouhým už na to nedosáhneš,hlavně,když se něco po..re a tě to někam potáhne.Kroužek není na leashi,ale na lajně(bezpečnostní). Jinak mám dotaz:takhle prasácky je to připojené proč=ten uzel v malém kroužku osmičkového ringu.Dyť,co se používá tohle,je obvyklé to připojit zapletenou smyčkou,ale do velkého kroužku.Zapletená smyčka je otázka deseti minut a spolehlivá bez šití.

Shop

Magazín

S paddleboardem na řeku

Léto je tu a s ním o horké dny, které je nejlepší trávit u vody, ale co když nefouká? Ideálně vyrazit třeba na řeku s paddleboardem.

0

Bazar