NOVÉ DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite, měřák větru,
výuková DVD, kšiltovky a čepky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
 
Dárky najdeš ve svém košíku.

Test + srovnání NAISH TRIAD a BOXER

135
 

Dva neoblíbenější kity od Naish, ale jaký je mezi nimi rozdíl? TRIAD a BOXER...

O technice

Přestože Triad je tříspírový kite a Boxer kite jednospírový. Mají oba kity hodně společného. Neměřil jsem nic na milimetry, ale vypadá to že hlavní bán a vývaz je pro oba modely identický a nebo minimálně velmi podobný. Dalším společným faktorem je středová volná spíra – plachta kitu je ke spíře upevněna přes pruh látky a je tak umožněna plynulá změna profilu v této nejdůležitější části kitu. Při přitažení baru se látka napne do tlustého a výkonného profilu. Naopak při povolení baru se látka kitu prověsí zpět ke spíře, profil je tak rázem plošší a je tak zajištěn větší okamžitý depower.
 

naish-triad-boxer-11.jpg
Naish Triad vs Boxer
  naish-triad-boxer-12.jpg
Naish Triad a Boxer v akci

     

Chování volné spíry je tedy tak trochu podobné, jako kdyby uprostřed kitu žádná spíra nebyla. Připomíná vám to něco? Ano, tříspírový Triad je nástupcem kite Ride – měl dvě spíry a tedy žádnou uprostřed. Boxer naopak odkazuje na svého předchůdce – kite Trip, ten byl prozměnu úplně bez spír.
 

NAISH TRIAD

Naish Triad je tedy tříspírový nástupce velice populárního kitu Ride. Volná prostřední spíra zajištuje hodně podobné - super friendly - letové vlastností a navíc přidává větší tuhost konstrukce a lepší vlastnosti v silném větru. 

Můj dojem z kitu? Triad je mazlík! Ovládání je naprosto jednoduché, máte pocit absolutní kontroly, přitom nabízí dostatek výkonu, pěkné skoky, slušnou dynamiku a přímé řízení. S Triadem se můžete méně soustředit na kite a více na vaše první rozjezdy na twintipu, foiling, waveriding či pilování ladných skoků a otoček.
 

naish-triad-boxer-13.jpg  
Naish Triad ve vlnách
naish-triad-boxer-14.jpg
Skoky s Triadem jsou super snadné
 

     

Naish tento kite propaguje jako správnou volbu pro 99 procent kiterů. Mě nezbývá než souhlasit! Pokud je vaším cílem užít si kiteboarding ve všech jeho podobách. A nepotřebujete při tom vyskočit nejvýš ze všech, lámat rychlostní rekordy či dát nejkrutější handle pass, tak budete z Triadem naprosto spokojeni. Je to velice schopný univerzál pro většinu kiterů, většinu disciplín a většinu jezdeckých úrovní.
 

 

NAISH BOXER – super light kite

Na tento kite jsem se hodně těšil. Boxer je jednospírový kite primárně určený do underpowered podmínek, tím je myšlený nejen klasický lightwind ale i pojezd v silnějším větru s kitem o cca 3-4 metry menší než všichni ostatní na vodě.
 

naish-triad-boxer-16.jpg  
Boxer je ideální kite na hydrofoiling
Naish Triad boxer 15m - freeride s twintipem
A také na lightwind freeride s twintipem

     

Jasně hlavní doménou tohoto kitu je hydrofoiling. A je to naprosto boží zážitek! Boxer se ovládá s neuvěřitelnou lehkostí třeba i dvěma prsty. Maximální výkon vs. totální zbavení tahu je otázkou posunutí baru v rozsahu cca 20cm. Kite díky své minimální hmotnosti drží poslušně nad hlavu i ve slabém vánku a restart z vody zvládnete i ve 3m/s. Prostě sen každého vyznavače foilingu! A pro freeride foiling zcela plnohodnotná náhrada uzavřeného komorového kitu.
 

Když ti foiling nic neříká?

Naish Boxer se vyrábí ve velikostech 3.5 až 16m a právě 16ka a 14ka bude zcela určitě velice schopný lightwind kite pro klasický pojezd na twintipu. Nízká hmotnost spolu s velmi rychlým zatáčením zajistí, že vám kite jen tak nespadne a kdyby náhodou ano, tak restart Boxera bude i u 16ky neuvěřitelné snadný. Další využití vidím u menších velikostí pro velmi lehké jezdce – holky a děti.

Byl jsem hrozně zvědavý jak se bude Boxer chovat v hodně silném větru. Popravdě jsem se toho trochu bál, přece jen jedna (ještě k tomu volná) spíra  a silný vítr to k sobě moc nejde. A bylo to velmi příjemné překvapení - 9ka v 10m/s, kdybych se nepodíval nad hlavu, přísahal bych že to má minimálně tři spíry! Nemusíte se tak vůbec bát vzít Boxera do silného větru, tento kite funguje výborně nejen ve 3m/s ale v pohodě zvládne i 4x silnější vítr! Vášnivý hydrofoilista si tak úplně vklidu vystačí s jedním Boxerem ve velikost 10 či 9 m2! Ve větru 4-8m/s bude jezdit foil a od 7+ twintip či surfboard.
 

 

Co na nové Naish kity říkáte vy? Rád zodpovím všechny vaše dotazy v komentářích pod článkem, případně na mailu...

Ahoj na vodě. Míra
 

Související fotogalerie:

- Boxer a Triad bok po boku: KITESURFING - NAISH TRIAD VS BOXER
- Naish Triad a freestyle: KITESURFING - SARDINIE – PUNTA TRETTU
- Naish Triad ve vlnách: KITESURFING - NAISH TRIAD UNPACKING
- Foiling s Boxerem na Lago di Ledro KITESURFING - KITE NAISH BOXER UNPACKING

Ohodnoť článek:



Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Bazar