15-70% JARNÍ SLEVA téměř na vše (registrovaný na vše)!

DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite,
kšiltovky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
Dárky najdeš ve svém košíku.

kite Flysurfer Hybrid - pocitová recenze

311
 

Už nějakej týden si v Egyptě hraju s novým kitem Flysurfer Hybrid. Jaký je, proč si ho koupit a proč si ho nekoupit... Pocitů a postřehů z testování tohoto draka je opravdu hodně, a proto bych hned na začátku chtěl upozornit, že tato recenze bude výživná, dlouhá a rozdělím ji na 2 části: pocitová a technická. Pro ty, kteří neradi čtou, udělám hned na začátku velmi stručné shrnutí:

Chceš skákat nesmyslně vysoko, jezdit mega rychle nebo sázet brutální wakestyle? Hybrida si nekupuj, protože tě nebude bavit. Pokud nepatříš ani do jedné této skupiny, rozhodně ho musíš mít!

Tak a teď pro všechny ostatní, kteří rádi čtou moje pindy a vezmeme to hezky popořadě :-)

 

Předsudky

Ještě před oficiálním zveřejněním kitu Flysurfer Hybrid jsem na netu zahlédl video s pár záběrama tohoto draka a krátký rozhovor s Chrisem Hesinou z Flysurferu, kde Hybrida prezentoval jako draka pro učení dětí a alternativu k Flysurferu Peak na vodu. Popis, tvar, konstrukce i chování draka ve mně evokovaly křížence kitů Flysurfer Viron a Peak. Každý z těchto kitů má své nedostatky.

 

Kite Flysurfer Hybrid první pocity recenze

 

Flysurfer Viron je super blbuvzdorná hračka pro učení dětí, ale normální kiter si s ním moc nezajezdí, protože má malý výkon a velmi neochotně stoupá proti větru. Flysurfer Peak je super na slabý vítr, ale v bušáku se umí chovat docela vztekle a jeho restarty z vody rozhodně nejsou pro každého a na jistotu, protože na vodu ani nebyl zamýšlen.

"To nebude nic pro mě, do školy asi fajn, ale mě to bavit nebude." Asi takové byly moje první myšlenky a od Flysurfer Hybrida jsem moc neočekával. Do Hurghady nám ještě před oficiálním zveřejněním Lenka dovezla na testování Flysurfer Hybrid ve velikostech 3,5 a 5,5m. Lenka jako zodpovědná obchodnice jako prvního za nového draka pověsila svého synátora Štěpána, kterého jsem na vodě párkrát zahlédl s Hybridem jezdit, ale pak přesedlal na Soula. No asi ho to moc nebavilo, nebo měl málo výkonu. Přece jen mezi Hybridem a 5,5m a Soulem 10m bude ve výkonu rozdíl.

 

Kite Flysurfer Hybrid recenze - hračka pro děti

 

Učení s Hybridem

Za pár dnů jsem dostal na kurz 2 děti s tím, že už létaly s cvičným drakem. Parádní příležitost vyzkoušet Hybrida 3,5m na pláži ve slabém větru jako cvičného draka a pak ho pověsit i na trapéz. Od první chvíle, jsem z draka byl nadšenej a děcka taky. Lítal naprosto kultivovaně i ve slabém větru kolem 2-3 m/s. Žádné přebržďování v zatáčkách, krásné otáčení po malé kružnici skoro kolem ucha, absolutní stabilita a restarty úplně jednoduché za jednu řídící šňůru jako u Virona. Překvapením byl výkon, který připomínal spíš Flysurfer Peak. 3,5m. Hybrid mi přišel výkonem silnější než 6m Viron a srovnatelný jako 4m Peak.

 

Kite Flysurfer Hybrid recenze - první den na pláží

 

Druhý den jdeme s Robinem a Sárou už na vodu a fouká něco kolem 3-4m/s. Brát malou foukačku do bezvětří je blbost, a když přifoukne, tak to děcka akorát oliská o vodu. Viron 6m taky nebude žádná hitparáda, když ho vykoupou, navíc v tak slabém větru moc nepotáhne. No nic, vezmem nového Hybrida 5,5m a uvidíme, jak to půjde. Hned po startu mi je jasný, že tahle hračka je ultra lehká, ale má neuvěřitelný výkon. Na místo, kde se budeme učit, jedeme vodou od pláže všichni 3 vláček bodydragem a vono to fakt jede! Děcka si dávají lachtany po větru, drak jim skoro nepadá, a když už, tak si ho restartují samostatně stejně, jako se to naučili předchozí den na pláži. Zkoušíme odstřelení draka, který se ochotně s minimálním tahem odebírá "na záda" na hladinu. Ke konci dne obouváme prkno na nohy, zkoušíme se postavit na prkno a docela to jde.

 

Kite Flysurfer Hybrid recenze - první rozjezdy

 

Třetí den kurzu fouká trošku víc cca 5m/s, bereme zase Hybrida 5,5m a radši dávám děckám (30 a 40kg) vysílačky. Co kdyby se náhodou rozjely a ujely někam kousek dál. A taky že jo! Jízdy 50m daleko jakoby se nechumelilo. Dávají i řízené zastavení na pokyn ve vysílačce, po pádu si samostatně zvedají draka a přijedou zpátky (zatím ještě ne proti větru). Na konci lekce si beru draka, že zkusím posledních pár metrů dojet k pláži. Nechápu, jede to ve skluzu na kiteloopy po větru a to jsem čekal, že se nejspíš na malé prkno ani nezvedu.

 

Kite Flysurfer Hybrid recenze - krásné jízdy

 

Další 3 dny zase s Hybridem 5,5m už jen pilujeme postoj na prkně, otočky a stoupání proti větru. Vše s úspěchem a děcka poslední den už za jízdy dělají machrovinky a snaží se skákat. Čumím, po 6 dnech kurzu jsou z 8 a 10 roků děcek prakticky samostatně fungující (na mělčině) kiteři. Draka si nastartují a přistanou líp než půlka lidí na spotu, na vodě si dojedou, kam potřebují, nastoupají za mamkou pro svačinu a draka si na vodě s klidem zrestartují. Děcka končí kurz naprosto nadšené a rodiče taky, dokud jim nedojde, že děti asi budou chtít k Vánocům nákladný dárek :-)

 

Kite Flysurfer Hybrid recenze - nadšené děti Kite Flysurfer Hybrid recenze - poděkování

 

První svezení na twintipu

Po pár dnech konečně trochu přifouklo, abych i já mohl nový Flysurfer Hybrid víc provětrat. Fouká nějakých 7-8m/s. No zkusím malý prkno (129cm) jestli to aspoň nějak pojede. Jo jede a dokonce to i trochu stoupe! V rukách mám kus hadru, který letí jako ultra lehká, malá nafukovačka s nesmyslným výkonem, stabilitou a na baru pocitem uzavřené komory. Tohle mi začíná chutnat. Jízda s tou mrštnou, ale předvídatelnou a klidnou potvůrkou mě fakt baví.

 

Kite Flysurfer Hybrid recenze - twintip

 

Další den je předpověď na 9-10m/s a jsem domluvený s Dušanem z vedlejšího spotu, že mu Hybrida dovezu na testovačku. Fouká ale málo, a čeká mě 3km vzdušnou čarou na mírnou stoupačku, takže strojím Flysurfer Soul 10m a Hybrida vezu v batůžku na zádech. Dušan si draka prolítnul, že to je takový fajn odlehčený Viron a možná by ho časem koupil do školy. Pak nějakou dobu kecáme, vítr přidává a za chvíli jsme na vodě. Dušan prohání naloženou 9m foukačku a já beru Hybrida s tím, že to asi pojede a nechce se mi pak jet zpátky s přebouchaným Soulem. Ve větru kolem 11m/s se v dětské hračce probouzí hravej ďáblík. Vybízí k rychlé, dynamické jízdě, která na spotu plném kiterů připomíná slalom mezi kuželkama. Nechá se přemluvit i do menších skoků, ze kterých je cítit potenciál na výrazně vyšší, kdyby foukalo víc, protože rezerva v horní hranici výkonu je ještě hoodně velká. Rozjedu se, dám draka k vodě, zahraním, záda položím nad vodu, a jak to zrychluje, pouštím to mírně po větru. Během chvilky vidím na hodinkách rychlost 50 km/h! Co to je za blbost?! Vždyť to má být hračka pro děcka! Zkouším to znovu a výsledek je 51 km/h. Sice to stoupe trochu míň než by stoupal třeba 8m Soul, ale to mě v silném větru fakt moc netrápí a za tu pohodu při jízdě to klidně rád vyměním.

 

Kite Flysurfer Hybrid recenze - twintip top speed

 

OK tak tohle chci! Protože takhle pohodouvou hračku, na které se ve slabším větru dají učit děcka nebo kámoši, který si chtějí kite zkusit a v bušáku je z ní neuvěřitelně hravá, zábavná, ale furt stejně blbuvzdorná potvůrka, potřebuju na zimu, kdy nechci jezdit v 15m/s s totálně přebouchanou komorou. Navíc s foilem na vodě to musí fungovat už snad od 6m/s až do nesmyslu. V tuhle chvíli jsem rozhodnutý, že ho hned na pláži objednávám.

 

Kite Flysurfer Hybrid recenze - za jízdy Kite Flysurfer Hybrid - malý ale výkonný

 

Flysurfer Hybrid a Hydrofoil

Moje dovednosti s foilem jsou přinejlepším amatérské, ale v kombinaci s Hybridem, to musím zkusit. První pokus úplně nevyšel. Než jsem přešel mělčinu a nadragoval na hlubokou vodu, tak mi vychcípal vítr z nějakých 6 asi na 3m/s. Kolem jezdili na foilu s 13m Flysurfer Sonicem, ale já už se s 5,5m Hybridem nerozjel, i když k mému překvapení moc nechybělo.

Další den fouká zase kolem 6m/s, zase jdu přes mělčinu na hloubku a zase vítr slábne. Na konci mělčiny už jsem nas**nej, že to zase nepojede a budu šlapat zpátky. Fouká ale trochu víc než včera (cca 4 m/s), tak to zkusím. První kiteloop mě zvedá na prkno a rychle následující druhý a třetí mě posílají do rychlosti a levitace. Tohle jsem fakt nečekal! Sice se tomu nechce stoupat moc ostře proti větru, ale okolo jezdí na foilech s 12m foukačkama na mávačku, v otočkách jim to sotva drží ve vzduchu a komu to spadne, má už velký problém s restartem. S Hybridem se mezi nimi vlastně cítím velice jistě a vím, že restart by nebyl problém a když vítr o metr ubere, tak si s klidem dodraguju, kam budu chtít. Za chvilku vítr zase přidává na původních cca 6m/s a to už při rozjezdu nemusím ani loopovat a stoupačka je na pohodu. Jdu trénovat otočky a cítím progress. Kite mám vždy hned přesně tam, kde ho chci, letí lehce s plynulým tahem a bez kopanců, které dává ve slabém větru nafukovačka při prověšení šňůr.

Jo, objednání téhle hračky rozhodně nebyl přešlap.

 

Kite Flysurfer Hybrid - hydrofoil

 

Chyby a nevýhody

Nevím, nejsou, na žádné jsem nepřišel :-D Jako fakt...

Možná někomu může vadit trochu flatrující odtokovka, která je ale klidnější než u Peaka. Není to žádnej skokan a ani být nemá, ale pokud bude mít správně naloženo, tak myslím, že se na něm vyřádím do sytosti.

Jediný, co může na první pohled odrazovat je cena malýho "kusu hadru pro děcka" která je podobná jako u dobré nafukovačky srovnatelného výkonu (5,5m Flysurfer Hybrid = 7m foukačka). Ten malej kus hadru je ale tak univerzální, že v kajtující rodince s přehledem zastoupí 2 různé kity.
 


Asi tolik k mým pocitům z téhle novinky. Příště se na kite Flysurfer Hybrid podíváme trochu víc technicky.

Čau, Leguán

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Kite spot Egypt - Hurghada

Kite spot o kterém už snad každý kiter slyšel. Hurghada. mělká voda, teplá jako kafe, zalitá sluncem a hned na spotu kite bar se vším, co kiter potřebuje.

0

Bazar