Kiteboarding a pojištění

V následujících pár odstavcích bych ráda shrnula informace ohledně pojištění a kiteboardingu – Proč se pojistit? Za kolik? Co je v ceně? Všechny otázky se ti pokusím zodpovědět v tomto článku.
 

Proč mít pojištění na kite dovolenou?

Jak se říká, náhoda je blbec a štěstí přeje připraveným, i v neštěstí.
 

Co se může přihodit a co pojistka kryje?

Pojistka kryje vlastní zranění, přičemž léčebné výlohy jsou neomezeny, dále kryje poškození či zničení majetku 3. osoby či způsobení újmy na zdraví 3. osobě při provozování tohoto sportu. Pojistka kryje samozřejmě také storno zájezdu ze zdravotních důvodů.
Pozor! Pojištění se nevztahuje na poškození vlastního vybavení nebo vybavení půjčeného či svěřeného při provozování tohoto sportu. Co to znamená? V případě, že si vybavení půjčíte v půjčovně nebo máte vlastní a při sportu jej roztrháte, pojistka se na toto nevztahuje a pojištovna Vám neproplatí ani korunu! Tato škoda je ve  výlukách s největší pravděpodobností u 100% pojišťoven.
 

Kite trip pojištění - freestyle
 

Je kiteboarding součástí cestovní pojistky?

Před tím, než se připojistíš, mrkni jestli tvá kreditní karta nezahrnuje pojištění, dej ale pozor jestli kryje i adrenalinové sporty jako je kiteboarding.
Je důležité si pořádně zkontrolovat zda-li tvá pojistka kiteboarding zahrnuje, některé pojišťovny jej dokonce nevedou ani jako rizikový sport!
 

Kde a jak se pojistit?

Jedna zkušenostmi ostřílená a prověřená pojištovna na kiteboarding je Allianz. Pojistit se můžeš na které-koliv pobočce nebo jednoduše v online systému. Mimo jiné toto pojištění také zprostředkovává i cestovní agentura HARAKIRI kite kurzy, která ti jako bonus ke zprostředkovanému zájezdu a pojištění nabídne na dobu zájezdu cestovní kitebag zdarma.

Kiteboarding-pojisteni-kite-trip-zavazadlo

S čím může koordinátor kite kurzů pomoci?

Kromě zprostředkování zájezdu – letenek, ubytování, kiteboardingového či snowkitingového kurzu či zajištění spolujízdy Ti v neposlední řadě pomůže vybrat nejvhodnější pojistku s ohledem na kvantitu a čas strávený na tripu.
 

Příklad úrazu na kite tripu:

Slečna z Košic měla zaplacený letecký zájezd na Hel, kde si v průběhu svého pobytu při kitování zlomila stehenní kost. Po zajištění jejího zdravotního stavu v nemocnici jí bylo lékaři oznámeno, že z důvodu zlomeniny není možné aby se domů vracela letecky. Pro slečnu proto dojela do polské nemocnice sanitka z Košic a transportovala ji domů.

V rámci jejího pojištění které si na tento kite trip sjednala jí byl lékařský transfer pojišťovnou samozřejmě uhrazen.

Co z toho vyplývá? I když jsi sebeopatrnější, nikdy nevíš, co se ti může na cestách stát, tak nebuď lhostejný, pojištění zase tolik nestojí. ;)

Jaké máš zkušenosti s pojištěním na kiting ty?

Čau, Verča