Kiteboarding spot - Egypt - PARADISE KITESURF

Lukash
Lukash
Darkslide
Darkslide
Darkslide
Slim-chance
Front-mobe
Front-mobe

Jaká je kite destinace Egypt - Hurghada - Kite Centrum PARADISE KITESURF?

Mělká průzračná voda o ploše 2km na šírku a po větru cca 500m. Dno písčité bez korálu - botičky se doporučují kvuli občasným můšlím v písku. Vítr fouká left sideonshore (z leva na pláž) - pro začátečníky ideální a není potřeba žádný rescue. Hloubka vody je závislá podle přílivu a odlivu vody. Hladina se tu dokáže hýbat +-1m. Při úplňku může voda skoro zmizet z mělčiny, ale za pár hodin na tomto místě může být o 1m více vody. O stavu přílivu a odlivu se dá dozvědět přimo v kite centru. Když dám nejhorší příklad při úplňku, tak voda není kolem 12h a člověk musí jezdit pouze v hluboké vodě (dojít upwind 200m a pak ve vodě ke kotníkům dojet do hloubky cca 300m a tam jezdit). Tento úplný odliv trvá cca 3-4h. Takže když si člověk přivstane může jezdit od rána 6:00 v 1m hloubce a končí v 10:30 v hloubce do půlky lýtek, dá si pauzu na oběd a pokračuje od 14:00 kdy je voda už zase do půlky lýtek a kituje až do tmy. Před touto ohromnou mělčinou je hloubka, ale za hloubkou dále od břehu je další mělčina. Díky které i při větru nad 10m/s (20knotů) nejsou žádné vlny a člověk jezdí skoro v rovné vodě. Pokud hledá člověk flat, musí dorazit na nějvětší odliv a najde i absolutní flat. Tento spot je relativně nový, málo profláklý a tak je tu minimum kiterů. Je zde tedy neskutečně místa. Zatím je rekord asi 20lidí na vodě :-) a to na takové ploše nic není. 

PLUSY

+ ohromná plocha s mělkou vodou - > ideální pro začátečníky
+ vítr left side on shore - > není potřeba rescue
+ při odlivu se lze dostat na hloubku a bezproblému jezdit
+ rovná a klidná voda -> super pro freestyle a začátečníky
+ žádné korály - > nehrozí tolik zranění jako jinde
+ žádní kiteři - > spousta místa
+ 4h letadlem
+ možnost kitovaní po celý rok

MÍNUSY

- v písku občas nějaká mušle - > doporučené neoprenové botičky
- při největším odlivu se musí čekat na vodu v mělké vodě - > začátečník nemůže jezdit cca 4h
- nejsou kiteři :-) - > chybí hecovačka
- nejsou zde vlny ani na hloubce před mrtvým korálovým útesem - > nic pro vlnaře


Zobrazit místo Egypt - PARADISE KITESURF na větší mapě

Darkslide
Kitové hřiště
Místa neskutečně
Místa neskutečně
Front-mobe
Super barvy
Žádný stress
Žádný stress

Jaký je vítr v Egyptě - Sever Hurghada?

Na toto místo jsem začal jezdit loni a ztrávil jsem zde vždy několik měsíců na jaře a na podzim. Vítr zde není 100% jistý, ale lze říci, že je zde hodně velká pravděpodobnost, že se člověk sveze. Statistiky jsou tu pro jaro, léto, podzim opravdu výborné. Nicménně se tu dá jezdit po celý rok a jen leden je na dlouhý neopren, prosinec, únor, březen je na krátký neopren a zbytek měsíců pouze boardshortky. Mezi hlavní sezonu se počíta duben-listopad. Vítr v těchto měsících nad 4BF (nad 11kn - 5,5ms) je vždy nad 70%. Duben 72%, Květen 77%, Červen 88%, Červenec 79%, Srpen 89%, Září 91%, Říjen 78%, Listopad 75%. Člověk tu zažije klidně vítr 20dní bez přestávky kolem 10m/s, ale taky může zažít 5-6dní bezvětří :-(. Což se mi stalo hned první letošní termín kite kurzů v dubnu :-(. Ze 7dnů foukalo jen 2 a to jen dopoledne na velké kity :-(( Pro letošní rok si zapisuji deníček abych věděl jak foukalo, zde jsou reálné statistiky:
Větrnostní statistika květen 2013 7dnů 0-2m/s, 3dny 2-4m/s, 13dní vítr kolem 6-10m/s a 8dní vítr silnější jak 10m/s. 
Větrnostní statistika červen 2013 2dny 0-2m/s, 2dny 3-5m/s, 5dní 4-6m/s, 8dní 6-8m/s, 13dní 8-12m/s.
Větrnostní statistika červenec 2013 4dny 3-5m/s, 2dny 4-6m/s, 4dny 6-8m/s, 5dnů 8-10m/s, 16dnů 10-14m/s
Větrnostní statistika srpen 2013 1den 0-2m/s, 4dny 3-5m/s, 9dnů 5-7m/s, 5dnů 7-9m/s, 8dnů 9-11m/s, 1den 13-15m/s
Větrnostní statistika září 2013 1den 0-2m/s, 2dny 3-5m/s, 3dny 6-8m/s, 9dnů 8-10m/s, 8dnů 10-12m/s, 2dny 13-15m/s
Statistika pro Egypt
Statistika pro Egypt

PLUSY

+ hlavní sezona 8měsíců, další 4 měsíce je to pořád i tak dobré
+ většinou fouká od rána do večera
+ vítr fouká na břeh a nemá žádné překážky, je tedy absolutně stabilní
+ loňský rok byla předpověď špatná, ale fungovala nějaká dopolední termika

MÍNUSY

- pokud se vítr začne otáčet na JIH nemusí foukat několik dní
- nefunguje zde jistá termika

 

kurzant Pavel
kurzant Pavel
Místa neskutečně
Pohled z vody
Pěkně naložená 8ka
Pěkně naložená 8ka
Front-mobe
Pěkně naložená 15ka

 

Ubytování v okolí kite centra PARADISE KITESURF?

Toto centrum se nachází v severní části Hurghady, přesně mezi Hurghadou a Elgounou. Centrum Hurghady je 15km a Elgouna je taky 15km. V okolí jsou 3 hotely - Festival Le Jardine, Festival Riviera, AMC Azur Grand Hotel a jeden apartmánový komplex Palma Resort. Všechny hotely nabízí české cestovní kanceláře EximTours, Fischer, Čedok, Bluestyle případně přeprodejci jako je Invia. Pokud dáváte přednost soukromí apartmánu nebo vily mohu Vám zprostředkovat  pronájem v soukromém Palma Resortu. Je zde možnost pronajmout ohromnou vilu se soukromým bazénem až pro 10 osob, nebo apartmán pro 2-4 lidi s veřejným bazénem. Vila i apartmán jsou v luxusním stylu plně zařízené. Tyto hotely a apartmány v resortu jsou přimo u kite pláže.

PLUSY

+ člověk je ubytován přímo na kite pláži
+ nechci hotel, chci soukromí mohu být v krásné vile nebo apartmánu v Palma Resortu
+ hotely mají krásné zahrady, bazény a dětské koutky
+ hotelové služby jako masáže, posilovna…

MÍNUSY

- typický egyptský hotelový zaměstnanci
- hotely jsou plné Rusů

 

Hotel Festival Le Jardin
Hotel Festival Le Jardin
Žádný stress
Bazény
Luxusní vila
Luxusní vila
1. patro
1. patro
Palma Resort
Palma Resort
kurzant Pavel
Nyní zde stojí centrum

 

Co lze dělat, když náhodou nefouká?

Pokud nefouká a člověk se rozhodne, že nebude čekat na vítr je tu zábavných aktivit na výběr mnoho. Aniž bych opouštěl hotel-resort tak má kite centrum k dispozici člun pro základní wakeboarding. Od hotelu lze vyrazit na lodi na pěkný šnorchling. Pokud chci opustit hotel-resort mohu na velmi kvalitní šnorchling (25€), 2x základní ponory s flaškou a maskou s instruktorem (40€), výlety na Giftun, do pouště (čtyřkolky), delfinárium a dalších x fakultativních výletů cestovek. Pro kitery(wakaře) bude od prosince otevřen špičkový nový wakepark v Elgouně (15km) s 2dvěmi vleky a spousty překážek! Od prosince tedy nebude chvíle nudy!

PLUSY

+ wakeboard člun u kite centra
+ NOVÝ wakepark v Elgouně (15km)
+ šnorchling a potápění s flaškou
+ fakultativní výlety cestovek
+ chillout u bazénu s allinclusive

MÍNUSY

- ??????

 

Potápění
Potápění
Místa neskutečně
mořský život
Pohled na kite pláž
Pohled na kite pláž
Pěkně naložená 8ka
wakeboarding
wakeboarding
wakeboarding
Kite tandem
Kite tandem

 

Strava v Egyptě?

Jídlo v Egyptě je zvláštní. Někdo má problemy a někdo nemá, někomu chutná a někomu ne. Já jsem měl střevní problemy (s horečkou) pouze jednou za celou dobu a to asi po 1,5měsíčním pobytu, nedokáži tedy říci z čeho to je a čemu se vyhýbat :-(. Nicménně pokud náhodou někoho potkájí střevní problemy, vše lze rešit přes hotelové polikliniky! Osobně si myslím, že velkou roli hraje dehydratace a míchání jídel. Bežný je lehký průjem, kterého se lze zbavit rychle ANTINALEM. Pokud jsem na místě dokáži doporučit naprosto skvělou Thajskou kuchyni, dokonalé hovězí steaky, super sushi, pravou italskou kuchyni nebo čerstvé mořské plody - takže i gurmán si najde své v Egyptě.

PLUSY

+ existují zde naprosto skvělé restaurace
+ možnost osobní stravy (nákupy v supermarketech METRO)

MÍNUSY

- možnost průjmu - > prevence místní ANTINAL

 

Spokojenost
Spokojenost
Hotel Festival Le Jardin
Spokojenost

 

Mentalita Egyptských lidí?

Egyptská mentalita lidí je prostě jiná, životní úroveň je nižší a proto se místní snaží získat z turistů co nejvíce. V Egyptě jsem ztrávil už spoustu měsíců, seznámil jsem se s místními kitery, kteří jsou naprosto normální jako ostatní cizinci. Jako v každém hotelu na světě jsou animatoři, kteří jsou občas otravní, ale dá se jim vysvětlit, že tu nejsem jako dalších 95% lidí na dovče u bazenu, ale že jsem v Egyptě za kitingem a že mě nic jiného nezajímá, tak ať mě už neobtěžuje - občas to vyjde :-) Na ulici a u krámu všichni otravují ať si člověk něco koupí, opět platí pravidlo ignorace a splynout s místními (né se koukat po sishách, hadrech, botech atd…). Pozor na taxi - cenu musíte domluvit předem a připravit si peníze přesně. (cesta z hotelu do kitecentra, nebo do Elgouny vyjde na 40EGP-50EGP tam a zpět, večerní hodiny s návratem k ránu 70EGP). Pokud člověk manipuluje s penězmi, tak je tu pravděpodobnost okradení a to nejvíce v taxi! Pozor na záměnu 50EGP a 50PIESTAR(0,50EGP)! Osobní problém jsem měl pouze s taxikáři v ranních hodinách při návratu z města.

PLUSY

+ egypťanovi, kterému záleží na turistech pomůže

MÍNUSY

- TAXIKAŘI, PRODEJCI a někteří animátoři mohou být otravní

 

trénink bodydragu
trénink bodydragu
Žádný stress
Palma Resort a AMC Azur Grand Hotel
Lukash při kurzech
Lukash při kurzech
Luxusní vila
Sylva

 

Na kolik vyjde zájezd do Egypta?

Procestoval jsem už spoustu míst jak po evropě, tak po světě a Egypt patří k té nejlevnější destinaci. Zájezd se dá sehnat od 9990-12990 all-inclusive na 8dní, 12990-14990 na 12dní, 14990-17990 na 15dní s odlety PRAHA, BRNO, OSTRAVA, BRATISLAVA. Jste ubytováni v hotelu s neomezenou konzumací nápojů a jídla přímo před kite pláží s překrásným mořem a dokonalými podmínky pro kitesurfing

PLUSY

+ bezkonkurenční cena
+ možnost allinclusive - > žádné starosti
+ odlety Praha, Brno, Ostrava, Bratislava

MÍNUSY

- horší dostupnost do Egypta na méně než 8dní

Jaké bude připravované kite centrum PARADISE KITESURF?

PARADISE KITESURF se buduje od června a stále je ve výstavbě. Kite centrum bude určeno pro všechny národnosti, v centru bude malý bar s občerstvením a nápoji, sprchy a záchody. Před barem bude chillout arena s přístupem na internet. Malý kite shop s recepcí. Kite storage s kompresorem pro vaše kity a kiteboardy. Kite centrum bude samozřejmě i jako IKO kite škola s možností výuky od hodinových lekcí až po týdenní kite kurzy pro absolutní začátečníky, ale i pro pokročilé kitery. Kite výuku povedou egyptský, český, zahraniční IKO instruktoři a profi rider - instruktor Lukash. Kite centrum PARADISE KITESURF bude první místo dostupné v Hurghadě, které bude situováno mimo hotel (vedle hotelů) a tak se do něj bude moci dostat bez problému z jakéhokoli hotelu v Hurghádě. Pro lidi co mají oblíbené své hotely mohou být v nich a sem pouze dojíždět.

PLUSY

+ kite storage s kompresorem
+ IKO kite škola s profi ridery
+ kite bar s wifi
+ kite shop
+ člun pro wakeboard
+ dostupné pro lidi z celé Hurghady

MÍNUSY

- kite centrum ještě nedokončeno - > předběžný termín říjen,listopad

Pokud Vás tento kite spot láká přijeďte se přesvědčit o jeho kvalitách. Po celý říjen Vám bude na místě k dispozici Instruktor Lukash. Takže ho neváhejte třeba jen navštívit nebo si ním absolvovat nějaký kurz či si ho najmout jako osobního instruktora www.kite4fun.cz